1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до пријатели???

Дискусија во 'Брак' започната од K-8, 12 јуни 2013.

 1. K-8

  K-8 Активен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2012
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  12
  Еве вака :D Грубо речено ми е смачено од пријателите на мажот ми. Мислам кога и да излезиме одиме со негови пријатели без разлика дали биле парови или сами, секогаш неговите пријатели се поважни и поприсутни. Јас ако поканам некоја другарка таа мора да го праша мажот па детето па свекрвата итн итн. Па ми се смачи како гледам безрбетни сопруги што животот им го крои мажот и тоа и за најмалите
  ситници. И навистина сум осамена. Во бракот има периоди кога ти се здосадува еден од друг па сакаш барем еднаш неделно да излезеш со свое друштво. Е кога мажот ми ќе излези, што е во ред јас немам со кого.Која не ја пуштаат, која детето не може да го носи, која ноктот и се скршил, и не можам повеќе.
  Кој е за на кафе нека пиши! :D
   
  На delvi и k.r.i.s.t.i им се допаѓа ова.
 2. SimonaTino

  SimonaTino Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  1.575
  Da preku glava ti e samo zatoa sto ne ti se odgovara drustvoto,se osekas na strana zasto ne ti se interesni muabetite I ne se vpustas vo diskusija....a maz ti uziva vo toa pa zatoa mislis deka ne te primetuva I drugite se pobitni
  Care?
  Ili soocise so realnosta,razmisli,mozebi I ne se tolku losi lugeto,tie se srodni dusi so mazti,cim toj ti odgovara bi trebalo I tie
  Ako nemozes sozdadi grupa od prijateli/ki na rabota pokani gi da odite na kafe,kino ke se pogodi barem edna da ti odgovara
  Nie tuka sekogas sme raspolozeni za forumsko kafe,muabet I soveti :)
  Momentalno situacija ne ni nalaga da izlezeme da se druzime,koja so stomak do "zabi",koja so bebce vo race...no vo prva prilika mislam deka bi izlegla so site vas na kafe da se zapoznaeme,da se nasmeeme
  Maz mi bi nemal nisti protiv :)
  Poz se nadevam ke najdes drustvo
   
 3. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.468
  Допаѓања:
  8.057
  Пол:
  Женски
  K-8,пробај да ги активираш старите пријателства.другарките од твоето детство,твоето маало,сигурно ќе обновиш некој контакт ;) .Mажот ти се забавува, убаво,јасно е дека нема нон стоп да сте сами заедно,но пробај и ти истото да го направиш.велиш пријателките не ги пуштаат,па иди им прво дома на кафе,покани ги ти дома на колачи,само тактички за почеток.Oвде на фемина ќе се дружиме и ќе си пиеме :coffee: ^_^ .E сега зависи од кој град си,ќе најдеш феминки кои ќе те дружат во твојот град :* поздрав и се најубавко :hai:
   
 4. k.r.i.s.t.i

  k.r.i.s.t.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2011
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  50
  Со сопругот сме 3 год во брак а иначе 5 заедно!Кога го немаше детето излегувавме секаде и со пријатели и сами,кога ни се роги ќерката јас останав во сенка-седи ти варди го детето јас ке се просетам малку!!!Тоа некако му стана во навика и неговото шетање почна да биде секоја ноќ!!!Детето потпорасна и кога ќе го прашав дали сака некаде да одиме заедно одговорот беше НЕ!Тоа мене многу ме разочаруваше и најпосле по долго размислување сватив дека со мене не му е баш и интересно повеќе,па јас ќе си го земам детето и ќе си излезам со него во парк на кафе и сл.Имам една другарка уште од порано и одржуваме силен контакт па со неа излегуваме заедно.Кога виде дека и јас повеќе не се молам да се сетам со него виде не виде си заседна и сега повторно е исто.Излегуваме заедно ,но кога тој е со неговите ја сум со моите пријатели роднини+ ќерками без која никаде не можам да се замислам.Ако се сака може да се најде компромис и време само за сите пријатели и негови и мои и за заедно !!!!
   
 5. K-8

  K-8 Активен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2012
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  12
  da toa e i nekako me maci.zosto nie zenite morame da popustame ama bas vo se. nema smisla. koga kje viknel mazot znata trebalo da trca a koga kje vikne zenata site se smeat. Kako mozi zenata da si dozvoli da go prasuva mazot za na kafe kaj komsivkata pa i da ne ja pusti. Mislam zenava dete ne e , razbiram za zaednicko odlucuvanje i bla bla ama nasiov mentalitet e krajno nizok, kako prvo samite kon sebe nemame pocit a sakame drugite da go pravat toa. i jas na primer ova da go kazam pred "nasite prijateli" t.e. pred negovite drugari i nivnite soprugi site kje me gledaat kako da sum padnala od nebo. i zatoa sakam da vi s obratam vas mili feminki jas sum od prilep pa koj e od prilep i mu se pija kafe i mu se pravi relax muabet neka kajzuva slobodno otvoren kontakt za novi prijatelstva:)
   
 6. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.403
  Значи од сите оваму јас сум за греови :tmi: :D ....Којзнае од кога не сум била на кафе со пријателка....
  Еве и зошто:
  -отварам дукан работам трчи дома направи ручек врати се на дукан дошло 20часот си велиш супер,почнуваш да се спремаш лаптопи,боксови телефони и.т.н- викаш такси се качуваш и дома....
  -следи туш,па кој што оставил,каснуваш погледнуваш малку тв,малку радио канал77,малку фб...и пред да си легнам си ветувам утре пијам кафе со валентина,ама ништо....а толку би сакала,ајде ке поработам на случајов....значи кога сум јас слободна а тоа е доста ретко тие не се....кога се тие јас не сум и затоа на пр.знаеме да дојдат во дукан да пиеме ама тоа не е тоа и сосем се согласувам со сите вас додуша и мм има улога сега да не се правам многу важна,ама и тој знае да направи некоја љуборна сцена....тоа е тоа како и да е треба малку да се ослободам од теретов инаку лошо ми се пушува.....
  а да и ми се допадна темава бар за миг си велам еј освен работа треба малку и себе си да се посветиш ричи.ааааа и ке го сторам тоа иииии ќе ви пишам
   
  На K-8 му/ѝ се допаѓа ова.