1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до совршена коса?

Дискусија во 'Коса' започната од princess.m, 3 мај 2013.

 1. princess.m

  princess.m Активен член

  Се зачлени на:
  20 април 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Девојки дали знаете каде/како би можела да дознаам каква коса совршено ќе ми прилега на обликот на лицето,цртите на лицето,тенот,бојата на очите..
  Сакам летово да направам некоја поголема промена,но последното нешто што сакам е да се зезнам и резултатот да биде цело лето преседено дома :tmi:
  Дали знаете некој фризерски салон во Скопје каде што повеќе се разбираат во вакви работи и колку отприлика би ме чинело??

  (барав слична тема но не можев да најдам,ако е вишок-канта)
   
 2. charliee

  charliee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2012
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  716
  Пол:
  Женски
  тоа само професионалец може да ти го одреди односно фризер и било кај кој(професионалец)да отидеш кје ти каже што ти одговара според обликот на лицето.
   
 3. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  2.353
  Допаѓања:
  6.839
  Пол:
  Женски
  досега колку пати одам на фризер и не можат да ми ја погодат совршената фризура која и прилега на моето лице |( инаку предложете ми фризура, имам овално/долгнавесто лице нешто помеѓу :^)
   
 4. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.752
  Пол:
  Женски
  на фризер мене едниот ми вика на плаво а другиот ми вика само црна коса ке ти одговара :lol: а за форма на косата да не зборам :^) иста приказна.
  си викам штом сите едно па друго значи нешто не е тука како што треба :!: ако се вистински професионалци ке знат дека тоа E тоа за ова личност :^) и сега пак на самата сум си за форма на косава која ке ми стои поубаво :^)
   
 5. magic.girl

  magic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  525
  Допаѓања:
  184
  Пол:
  Женски
  Зависи до знаењето на фризорот мене фризерката ми вика кога ке ја пуштиш косата многу убаво ке ти стои и еве ја пуштам и гледам дека м убаво ми стои