1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до совршена коса?

Дискусија во 'Коса' започната од princess.m, 3 мај 2013.

  1. princess.m

    princess.m Активен член

    Се зачлени на:
    20 април 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Девојки дали знаете каде/како би можела да дознаам каква коса совршено ќе ми прилега на обликот на лицето,цртите на лицето,тенот,бојата на очите..
    Сакам летово да направам некоја поголема промена,но последното нешто што сакам е да се зезнам и резултатот да биде цело лето преседено дома :tmi:
    Дали знаете некој фризерски салон во Скопје каде што повеќе се разбираат во вакви работи и колку отприлика би ме чинело??

    (барав слична тема но не можев да најдам,ако е вишок-канта)
     
  2. charliee

    charliee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2012
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    716
    Пол:
    Женски
    тоа само професионалец може да ти го одреди односно фризер и било кај кој(професионалец)да отидеш кје ти каже што ти одговара според обликот на лицето.
     
  3. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.961
    Допаѓања:
    8.694
    Пол:
    Женски
    досега колку пати одам на фризер и не можат да ми ја погодат совршената фризура која и прилега на моето лице |( инаку предложете ми фризура, имам овално/долгнавесто лице нешто помеѓу :^)
     
  4. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    на фризер мене едниот ми вика на плаво а другиот ми вика само црна коса ке ти одговара :lol: а за форма на косата да не зборам :^) иста приказна.
    си викам штом сите едно па друго значи нешто не е тука како што треба :!: ако се вистински професионалци ке знат дека тоа E тоа за ова личност :^) и сега пак на самата сум си за форма на косава која ке ми стои поубаво :^)
     
  5. magic.girl

    magic.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2014
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Зависи до знаењето на фризорот мене фризерката ми вика кога ке ја пуштиш косата многу убаво ке ти стои и еве ја пуштам и гледам дека м убаво ми стои