Како до совршена коса?

Дискусија во 'Коса' започната од princess.m, 3 мај 2013.

1. princess.m

princess.m Активен член

Се зачлени на:
    20 април 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Девојки дали знаете каде/како би можела да дознаам каква коса совршено ќе ми прилега на обликот на лицето,цртите на лицето,тенот,бојата на очите..
    Сакам летово да направам некоја поголема промена,но последното нешто што сакам е да се зезнам и резултатот да биде цело лето преседено дома :tmi:
    Дали знаете некој фризерски салон во Скопје каде што повеќе се разбираат во вакви работи и колку отприлика би ме чинело??

(барав слична тема но не можев да најдам,ако е вишок-канта)

2. charliee

charliee Истакнат член

Се зачлени на:
    19 март 2012
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    713
    тоа само професионалец може да ти го одреди односно фризер и било кај кој(професионалец)да отидеш кје ти каже што ти одговара според обликот на лицето.

3. eliesaab

eliesaab Популарен член

Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    1.129
    Допаѓања:
    3.168
    досега колку пати одам на фризер и не можат да ми ја погодат совршената фризура која и прилега на моето лице |( инаку предложете ми фризура, имам овално/долгнавесто лице нешто помеѓу :^)

4. girl-miri

girl-miri Форумски идол

Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.655
    Допаѓања:
    19.675
    на фризер мене едниот ми вика на плаво а другиот ми вика само црна коса ке ти одговара :lol: а за форма на косата да не зборам :^) иста приказна.
    си викам штом сите едно па друго значи нешто не е тука како што треба :!: ако се вистински професионалци ке знат дека тоа E тоа за ова личност :^) и сега пак на самата сум си за форма на косава која ке ми стои поубаво :^)

5. magic.girl

magic.girl Истакнат член

Се зачлени на:
    17 април 2014
    Пораки:
    524
    Допаѓања:
    183
    Зависи до знаењето на фризорот мене фризерката ми вика кога ке ја пуштиш косата многу убаво ке ти стои и еве ја пуштам и гледам дека м убаво ми стои