1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до чисто лице?

Дискусија во 'Лице' започната од LovelyGirl, 21 февруари 2010.

  1. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.396
    Види во темата за The Ordinary.
     
  2. Angy.S

    Angy.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2016
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    77
    Пол:
    Женски
    Да,читав дека помагал за флеки имам ситни флеки и црвенила па затоа сакав да пробам,се надевам ќе помогне
     
  3. Vanja84M

    Vanja84M Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2020
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Здраво би сакала да прашам каде во Скопје може да најдам 100% чисти масла за лице, конкретно ме интересира масло од шипка. Еднаш прочитав @Biodevojka пишуваше за нив. Дали може да ги најдам во Скопје?
     
  4. Moon2255

    Moon2255 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2020
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    112
    Пол:
    Женски
    Јас ќе ти досадувам пак, но ти си експерт за кремиве! Дали ја имаш користено Bioderma Sebium AKN кремата?
     
  5. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.396
    Порано кај нас имало масло од шипка на брендот Bare Origin, но сега не можам да најдам никакво инфо. Веројатно ги нема веќе тука. Повеќето што користат масло од шипка го имаат нарачано од интернет она на The Ordinary.
     
    На LittleChili и koritsaki им се допаѓа ова.
  6. The Evil Queen

    The Evil Queen Активен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2019
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    4 месеци роакутан, денес бев на контрола. Терам уште 2 месеца. Ти колку време пиеше роакутан?
     
  7. barba12

    barba12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2018
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    389
    Пол:
    Женски
    8 meseci
     
  8. martiiinna

    martiiinna Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2016
    Пораки:
    855
    Допаѓања:
    4.354
    Пол:
    Женски
    Ме интересира, дали по некое време докторката ти ја намали дозата која што треба да ја примиш, или сè уште ти е иста?
    Затоа што и јас моментално ги пијам и пред некоја недела кога бев на контрола ми ја намали дозата..
     
  9. barba12

    barba12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2018
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    389
    Пол:
    Женски
    Jas primav pred 2 godini. I da na kraj treba da namaluva poleka. Ne bev srekjnik ne me iscisti roakutan Samo pari , vreme i psiha izgubiv ☺
     
    На Minci13 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. The Evil Queen

    The Evil Queen Активен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2019
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Цело време сум на 10 мг (по едно апче). Ми рече дека нема да ја менуваме дозата. Јас сум презадоволна, меѓутоа кај секого е индивидуално.
     
    На barba12 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Ana_Ana_Ana_Ana

    Ana_Ana_Ana_Ana Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2018
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    Хаха, никакво досадување :) За жал, не сум ја користела таа, од Биодерма ја имам користено таа покривната (како пудра што е, не е лоша, 4/5) и Compensating care - таа за кожа исушена и дехидрирана од третмани и е супер, 5/5. Верувам дека е добра и таа, само Биодерма ми се доста слаби како креми мене - немам нешто пречувствителна кожа, а ефектите на нивните креми ми се побавни од на пример Еуцерин или Uriage.

    Се надевам (колку толку) помогнав :)
     
  12. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Читав статија за лузни од акни и препорачуваат Serrapeptase oд Dr. Viton...?
     
  13. lolo1166

    lolo1166 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2013
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Мене многу ми помогна Azelaic Acid Suspension 10% од The Ordinary
     
    На girl2 и angela.kostova им се допаѓа ова.
  14. Bonitaachikita

    Bonitaachikita Активен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2019
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Машки
    Zdravo devojki sakam da vi spodelam edno moe pozitivno iskustvo. Imam 24 godini mrsno lice so nekolku crnki povekje pori i retko po nekoja akna pred ciklus. Od slusanje muabeti za tretmani nikogas nemav hrabrost da odam da mi go iscistat liceto zasto jas stvarno imam mnogu mrsna koza. Slucajno me ubedi majkami no bas so sila da odam na tretman zasto smeniv 1000 pudri i dzabe nikoja nemozese so masnotijata moja. Bev vo derma plus na klasicen tretman 1500 denari kosta stiskanje dermoabrazija i hemiski piling. Posle 2 dena imav stvarno efekt namalena masnotija porite namaleni liceto po belo. Sestrata me ubeduvase deka mi treba i derma pen i jas dobro da razmislam odma na google citav deka dosta ne bile zadovolni ama jas sepak se resiv da pravam. I eve edna nedela od tretmanot jas kozata nemozam da si ja prepoznaam porite mi gi snema nekoi mali luzni izbledeni kozata sjae masnotija mnogu malce crnki nemam voopsto. Jas sto ne sakav da pomislam na vakvi tretmani eve sega od dvaj go cekam vtoriot derma pen. Devojki obavezno probajte nema da zgresite.
     
    На Принцезичка1, Amelia и barba12 им се допаѓа ова.
  15. sofija014

    sofija014 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2013
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    3.799
    Здраво, може ли малку повеќе да ми кажеш што точно употребуваш со аиролот?
     
  16. Minci13

    Minci13 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 април 2018
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    2.324
    Пол:
    Женски
    Navecer stavam niacinamide na polu vlazna koza,potoa airol krema pa posle 15 minuti Fleurance aloe hidratantna krema :)
     
  17. sofija014

    sofija014 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2013
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    3.799
    Негде да не има по аптекиве попуст на Биодерма ?
     
  18. SofiMar_

    SofiMar_ Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 октомври 2016
    Пораки:
    2.434
    Допаѓања:
    65.478
    Пол:
    Женски
    @Rose96 Знам дека ти го користиш Pixi Glow тонерот па да те прашам дали е нормално да пецка? Го ставам само навечер. Првo го мијам лицето со CeraVe cleanserot, го нанесувам тонерот, по него ставам Vichy 89 серум и на крај CeraVe ноќна крема и пак како затегнато си го осеќам лицето. Инаку само 3 дена како почнав да го користам ама одма како да ми се стеснија порите или ми се причинува. :D
     
  19. Beti82

    Beti82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2012
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    A dali kremata airol ti ja preporaca dematolog?Sakam da ja zemam bidejki imama na bradata vospaleni bubuljici.Neznam sto da zema dali ovaa , Sona ili Skinoren.
     
  20. Minci13

    Minci13 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 април 2018
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    2.324
    Пол:
    Женски
    Dermatolog mi ja preporaca sona,mene ne mi pomogna nisto.Na svoja raka zemav skinoren nikakvi rezultati i posle toa airol.Potrosiv nekolku pakuvanja prezadovolna sum :)
    No toa sto mene ne mi odgovaralo ne znaci deka i kaj drug ke bide taka,znam mnogu zadovolni od sona i skinoren.