1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како завршија главните ликови од приказните?

Дискусија во 'Насмевка' започната од glow, 11 март 2010.

 1. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.264
  Нема кој не гледал или се уште не гледа цртани филмови. Сте се запрашале ли некогаш што се случи со Пепелашка, со Снежана или Црвенкапа? Освен “си живееја среќно до крајот на животот“ ништо друго не знаеме.

  Еве сега, на хумористичен начин може да дознаете што се случи со најпопуларните ликови од цртаните филмови. :D
   

  Прикачени фајлови:

  На Divinebutterfly и TS-310 им се допаѓа ова.
 2. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.264
  .
   

  Прикачени фајлови:

  На TS-310 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Glow супер е темава,навистина ме насмеа,како ти текна алал да ти е.Арно викаш нема кој не гледал,јас пак Малата сирена,кога бев мала сто пати ја гледав и па не ми била досадна,а исто така и Убавицата и Ѕверот.Да во приказните секогаш е така,убаво и среќно си живееа,но постојат на некој начин и во реалноста затоа што се и измислени од човекот.Леле каква инспирација ми даде glow за дебатирање на темава,супер :D како што и самата покажа слики од современите ликови на цртаните ликови,какви би изгледале.Колку ли жени,девојчиња има кои фантазирале според приказните,си создавале една своја слика во главата,која е далеку од реалноста.Некои од што сакаат да бидат прават пластични операции,со цел да изгледаат совршено,но едно ние луѓето незнаеме тоа е дека сме совршени во телото,баш такви какви што сме.Знаете ли зошто го кажувам ова,прво го кажувам од ликовен аспект,човечкото тело е совршено до најмалата коска,секој дел од телото е еднаков со друг дел од телото,пример раката,односно од рамото до лактот е еднаков со делот од лактот до зглобот,потоа исто важи за ногата,карлицата,градниот кош итн.Но сеуште истражувам за тоа колку сме совршени и во паметот,иако донекаде мислам дека сме ама уште немам одговор на тоа размислување.И затоа се чудам зошто прават пластични операции?Едноставно не се сакаат самите себе и не се задоволни од себе,од сопствениот изглед.Многу ми е јасно во врска со сето тоа но многу има за зборење.Само сепак мислам дека со малку искреност и доверба кон луѓето нема да има потреба од фантазирање.Приказните се само потсетување на она што ние би сакале да ни се случува во животот.
   
 4. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  81
  Хахаха :lol: :lol: баш и мене ме насмеа кај ги најде.. :lol:
   
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Нешто многу инспирација ти дошло Глоу. Темиве што ги имаш отворено ти се лудница :lol: :lol: :lol: :lol:
   
 6. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.264
  Па не е фер Глоу да се смее, а на другарчињата да не каже... ;) :D :D
   
  На Saraa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lady-Sweet

  Lady-Sweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  90
  хехех :lol: :D :D темава е одлична...
  браво за тебе glow... :up: дефинитивно твојата креативност дошла до израз :D
   
 8. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Хахахах Глоу,да знаеш дека сум се прашувала :lol: еве сега видов :clap: :lol: :lol: :lol:
   
 9. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  99
  Еј знаеш дека пред некој си размислував зошто не направат продолженија на приказниве но ликовите да бидат изменети, постари па да можеме да ги оживееме и да ги поврземе со старите верзии :D и еве интересно што ти текнало ваква тема да отвориш :clap:
   
 10. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  567
  Пол:
  Женски
  he he.glow alal ti vera kaj gi najde se iznasmejav..a so mislite laza li e,ako ne site pola od niv taka zavrsile sigurno :lol:
  bajkite zavrsuvaat so"se omazija i srekno si ziveea"ama vo realnosta zivotot ne zavrsuva so svadbata tuku prodlzuva i po nea,a mnogu cesto prodolzetokot od sreken moze da se pretvori vo tazen..tuku da ne dolzam zaso ovie se temi za smeenje a ne za tazalenki. ;) :D
   
 11. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.119
  Допаѓања:
  6.950
  Пол:
  Женски
  Хехехеххе :D
   
 12. sexy-bitch

  sexy-bitch Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  14
  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  лелееееееееее, се изнасмеав, алал да ти е глоу
   
 13. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  Еве ја и барби
   
 14. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  87
  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

  оф лелеле..се пресмеав! Ми го подобривте денов ! :D :y:
   
 15. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.119
  Допаѓања:
  6.950
  Пол:
  Женски
 16. cool.girl

  cool.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  4
  :rofl: :rofl: :rofl: Овие се од crnobelo.com :D :D
   
 17. CrAzYShAkA

  CrAzYShAkA Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2010
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  65
  HAHAHA LELE BRAVOO ZA TEMATE AMA ME IZNASMEAA HAHAHA LELEEE
   
 18. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.747
  хаха секоја чест за темава :D :D :D
   
 19. Smilly

  Smilly Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  2.373
  Допаѓања:
  3.244
  :y: :rofl: :rofl: Уште една причина да се смеам овој ден :lol:
   
 20. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  хахахахаха
  :D :D :D :D