1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како изгледа животот после смртта?

Дискусија во 'Канта' започната од WildMk, 11 февруари 2020.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.686
  Допаѓања:
  283.173
  Прашањето, се разбира, е за оние кои веруваат дека има живот после смртта.

  Ме интересира, како го замислувате?
  Исто ме интересира, доколку би имале можност да 'одберете' каков би бил, што би одбрале?
   
 2. Dessa

  Dessa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2019
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  111
  Пол:
  Женски
  Незамисливо за нашиот ограничен ум.
  Тоа е веќе друга димензија.
   
 3. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.269
  Допаѓања:
  28.741
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.