1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како им соопштивте на блиските за веридбата?

Дискусија во 'Брак' започната од macence23, 15 април 2010.

 1. macence23

  macence23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  3
  imam decko so koj sum vo vrska samo 3meseci .vcera mi predlozi brak sekako jas prifativ zasto go sakam.no strav mi e doma na moite da im kazam neznam kako bi go prifatile oni toa zatoa sto prethodno imav vrska od 8god.dajte mi sovet kako da i kazam
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 2. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  macence23 прво да ти посакам среќен и хармоничен брак, и нормално со тек на време од двајца да станете тројца :D
  За твоите дома ич да не се замараш, па има ли за родителите поголема среќа од тоа да си ја омажат ќерката. За да не им биде шок прво кажи дома на мајка ти или татко ти, зависи со кој си поблиска, па ќе ќажете на поблиското семејство, и после тоа следи ручек со твоите и дечко ти, па ручек со неговите , па ручек сите заедно....воглавно многу ручеци ќе следат :D
  Среќна сум поради тебе, и ти посакувам среќа.
   
  На beautiful.butterfly и miimica им се допаѓа ова.
 3. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.700
  Допаѓања:
  130.194
  Ајде честито и од мене.

  Нема што да ти е страв, тоа е твоја одлука, не си малолетна, а не си ни мала за брак, и ќе им објасниш. Ако си сигурна во одлуката - ќе застанеш зад тоа и ќе им објасниш. И имај во предвид дека ако евентуално се противат, тоа е затоа што ти посакуваат се најдобро.

  Веројатно ќе бидат зачудени затоа што релативно кратко време сте во врска. Вообичаено луѓето сметаат дека бракот е премногу сериозна работа за да се донесе одлука после толку кратко време. За три месеци човек се уште е во првиот занес, и прашање е колку реално ги гледа работите. И само љубовта не е пресудна за успешен брак. Треба многу повеќе од тоа.
  Ова се само мои генерални ставови. Не зборувам за твојот случај, бидејќи ништо не знам.

  И ако твоите се противат и мислат дека одлуката е избрзана, тогаш можеби не е лошо да кренеш рачна. ОК, се сакате, сте се договориле дека ќе стапите во брак, ама не мора да брзате со свадба. Направете веридба или нешто така, почнете да живеете заедно, па може понатака да се официјализирате. Така, и твоите, а и вие ќе се навикнете на идејата :)
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Маченце честитки и од мене и да ви даде Господ здравје, среќа и дечиња.
  Во однос на твојата загриженост, Ариел и Ирена се ти кажале. Твоите родители ќе бидат среќни ако и ти си среќна.
   
 5. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Маченце голема си и сигурно знаат дека си доволно зрела да го одбереш вистинскиот.Така да не им се секирај, ќе го прифатат зетот, сепак најбитна е твојата среќа. Позз и честитки и се најубаво нека ви биде :)
   
 6. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Штом се сакате - со среќа нека ви е! :l:
  А за друго ич да не ви е гајле ;)
   
 7. angelce1

  angelce1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  234
  Со среќа нека ви е,да бидете многу среќни :inlove: Лелеееееее,многу се радувам за вас (иако не те знам лично),ама секогаш се радувам кога ке слушнам ваква вест.
  А за тоа што се мислиш во врска со родителите,Ариел ти даде супер совет.Дај Боже секогаш да бидете срекни и заљубени и да имате многу дечиња :party: :d: :music: :l:
   
  На miimica му/ѝ се допаѓа ова.
 8. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.609
  Допаѓања:
  31.696
  Пол:
  Женски
  Останав бремена и се знаеше дека ќе има веридба. Во март (2011г.) соопштивме дека сум бремена, а во мај беше веридбата.
   
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Моите им соопштија. Така да јас немав никаква работа во сето тоа, и немам поим што и како им кажувале.
  Само почнав цело време да добивам честитки по мобилен (така и дознав дека моите почнале да јавуваат).