1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како мали...

Дискусија во 'Насмевка' започната од Elennaa, 15 јуни 2011.

  1. ana.ubavkata

    ana.ubavkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    59
    Како мал/а..

    Хаххаха...убава тема.
    Имам навистина многу убави моменти од детството.
    Како прво,како мала по цел ден дома на моите им пеев во некое фустанче и дезодорансот во рака.А,гости коа ќе ни дојдеа.Пуу тогаш да видите како сум се распевала.Јас си пеам ли си пеам,а овие се газат од смеење.Јас у еден момент само ќе им се свртам и ќе им кажам Цо се смеете бе?Вие поубаво да не пеете? Ете веќе почнувало смеењето,а јас онаква налутена ќе си отидам во друга соба.

    А,памтам и еднаш кога требаше да одам на дводневна екскурзија во 4 одд.Тие па,опнале некоја си цена (4 илјади) за два дена и мајка ми нормално вика неможе да одиш.Татко ми (кој секогаш бил на моја страна) и вика на мајка ми Ајде,де нека оди.Но,не мајка ми не попушта.Место тие два дена таму морав да одам со мајка ми,татко ми и брат ми 5 дена во викендичката во село.И,јас нормално цело време додека патувавме,намуртена,не зборам со никој...Кога дојдовме таму,сеуште бев нерасполошена и татко ми неќе таква да ме гледа решил ќе ме носи на ливадата (колку само беше прекрасно) јас кога ја видов почнав да трчам ли трчам.Седевме така таму едно саат два и јас одма насмевка на лице.Се сеќавам и дека запознав мн нови другарки и другари,дека секој ден одевме на ливадата да играме криенка и др. игри,дека таму си поминав неверојатно и ми беше мило што отидов таму наместо на екскурзија.Се што знам е,дека си поминав НЕВЕРОЈАТНО. :D
    Ех,детствко.Се би направила да бидам пак дете.
     
  2. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Како мал/а..

    Како мала обожавав да скокам со јаже.
    Хм....зима а кое би било идеално место за скокање?!
    Одаеднаш ми светна.
    Кујната ]:) ]:)
    И почнав да си скокам 1..2...3...4.....
    Трас..Поплава..
    Тенџерчето со млеко на под..
    -Ammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmyyyy
    Oh my mommy.... :geek: I know,now i will get beaten... ;(
     
  3. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Како мал/а..

    Како мала кога и да ми беше досадно во град додека моите си шеткараат и разгледуваат бутици, јас ќе се преправав дека ми се спие и татко ми ќе ме земеше во раце за да не одам пешки, и како што си лежев кај него на рамо си гледав назад, штом ќе ја видев чуев мајка ми замижував -.-, штом ќе стигневме дома јас очите толкави O.O, и одма: може да одам надвор??? :lol: цело врме ми успеваше финтава
     
  4. BeLLaDona23

    BeLLaDona23 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    837
    Допаѓања:
    1.893
    Пол:
    Женски
    Како мал/а..

    Како мала се кубев со другарка ми (која воедно ми е комшика во зграда) затоа што сакавме да ги смениме косите, она имаше виткава, а сакаше да има права, а јас обратно. Никогаш не ни успеа, но редовно се трудевме. :lol:
     
  5. L-enna

    L-enna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2010
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    1.793
    Како мал/а..

    Како мала јадев само пилешко месо. Тоа било неколку месеци, од периодот кога мама почнала да ме храни и со месо. Не сум сакала никакво друго, ни свинско, ни телешко, ни јагнешко. Сум го препознавала одма, дали по вкус или мирис - незнам. Мама правела комбинации некои, го сечела месото на ситни парченца за да не се осеќа, но се` било џабе. :D

    Исто така, од бебенце до пред 5-6 години секаде со себе сум носела едно розово ќебенце. Сум спиела со него, сум одела на гости, на пат .. само поради тоа што сум сакала да го имам ќебенцето до устава. Уште од бебе така ме научиле, после доењето да ми стават нешто до устата .. и ете колку долго траеше навиката. :tmi:
     
  6. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Како мал/а..

    Јас како мала, го земав весникот ама однопаку, и цело време истото го повторвав
    Бато и дада не се умни, Тато Кала(кара) :rofl:
     
  7. song

    song Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2012
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    46
    Како мал/а..

    Како мала:
    прво несакале да се родам :!: ,само мајка ми
    и секако сега се кае :D
    хмм,со сестра ми си игравме водителки,глумење тие што не нервираа ги глумевме :lol: ,а и си игравме готвачки правевме благи од глина :!: и ги продававме дури еднаш се посрамотивме и дадовме на мама да проба ко демек а тоа тврдо тврдо неможеше да се пресеше со нашиот нож :lol: ,со брат ми правевме стапици за кокошките и ја преполовивме вреќата со пченка ама затоа кокошките почнаа да несат по 9 јајца а оваа баба на строго ги држела :D (а пченката ни беше потребна за да ги привлечеме кокошките до стапицата да го повлечеме конецот со кое беше врзано стапче и да паднеше даската која беше потпрана на стапчето :D ) и на баба и правевме стапици од трева таа не гледа кај оди па наседна,згазна во тенџере со вода,и одозгора трева се оргинално шта да ви причам :rofl:
    исто сме правеле и стапици на дрво ииии ред другии детски работи,а за жмурката немам коментар,ми идеше да ги задавам родителите на другите деца зошто порано ги викаа за дома :devil:
     
  8. GirlWhitStyle

    GirlWhitStyle Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Како мал/а..

    ехх како мала,, мирна ама на моменти никој не ме препозанавал :D За роденден на сестра ми на зафрканција и дали кондоми другаркии нејзини (таа е поголема од мене 13 год) и јас еден ден сум ги нашла и викам: еј балончиња, сета срекна ко никогаш до сега, па дури и почнав да ги мирисам, еј овај шубо мирисат, а овој неубо и доаѓа сестра ми и ми вика дај ми го тоа ваму не се балончинја, јас расплакана ја премолував да ми ги врати "балончињата". Потоа сум отишла да возам ролери прво одд бев и татко ми си помислил ај ке заврти на оваа кривина и ке се врати.Па пред мене дошла некоја кола од комшиите и застана да не се чукнам во неа. КОга сум се доближила до колата и да мавам со тупаници демек зошто ме удрила колата хахахха :rofl: Со мојата братучеда сме се такмичеле кој повеке барбики има :rofl: Еднаш пак, демек да не ме кара мама, наместо за зид јас паметната на врата ке цртам и кога ме виде мама ми даде арф да ја чистам вратата :D Еднаш настинав и авти ми се појавиле во устата, мајка ми ме има бркано по цела улица за да ми стави прополис :rofl: КОга имав 3-4 години на сите им кажував зошто не расти повеќе мајка ми : Ко ке спиев јас со мама и тато, јас ја прескукнував мама за да одам во мојот кревет, па потоа се враќав и така цело време додека сум будна :) Еднаш надвор сите прашуваа колку години има мајка ти и јас одам дома и и викам на мама : Мамо колку години имаш? -36/7(не се секавам точно), и јас и викам цела расплакана како ке има кажам сеа на другарките дека имам стара мајка, мамо ке им кажам дека имаш 27! и сите паѓаат од смеење а јас уште повеке се налутив :lol: И да не продолжам затоа што нема крај :D
     
  9. Gubba

    Gubba Активен член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    10
    Како мал/а..

    Како мала не сум била некое ептеен немирно дете, ама стварно сум одлепувала :)
    Толку бељи имам правено (не којзнае што..ама интересно ми беше-а јас си сум таква, без да направам некоја беља, не ми се разубавува денот :) и ден денес си сум бељаџика, хехе со другарками заедно правиме бељи :D)

    -Еве на пример, на некаде 3 години сум се качила на маса, сум го зела даљинското и се деерам на цел глас демек којзнае каква песна пеам а јас цело време сум врескала: ТРААЛАЛААЛААА МААЦЕЕ (маче) МАЦЕЕ, МАААЦЕЕЕ; ЛАААЛААЛАА... и така натаму :rofl:

    -Сум отишна во продавница и и велам на продавачката: Сакам гловна (крофна) и таа ме прашала што сакам, а јас силна ГЛОВНА бее! Продавачката ми вели да покажам што сакам, за да ме разбере :) и јас одам наоколу се врткам.....не знам каде ги има крофните...и застанувам и и велам: Не сакам ништо ке си одам! и ја треснувам вратата од продавницата и си заминувам :D никој не можеше потоа да ме натера да отидам в продавница таму, несакав зошто продавачката не ме разбираше.. (инаку продавачката ми беше поранешна комшивка, па се уште се гледаме и често ми го кажува ова ^_^ )

    -Таткоми работеше како полицаец трета смена. И секако дома се враќаше рано наутро и легнуваше да спие. Јас ке го видев дека дошол и ОООП всобааа кај негоо.... еднаш памтам, му скокнав на грб и почнав да го трескам по глава :D за греота кутриот се разбуди и не знаеше што се дешава :D
    ај доста е глупости, ако ми притекне ке напишам пак :)
     
  10. Steff.Unique

    Steff.Unique Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    270
    Пол:
    Женски
    Како мал/а..

    Како мала си купив еден шампон за виткана коса од продавница, си ја измив косата со него и не ми се навитка. И отидов да го вракам шампонот и да се карам со продавачот. :rofl: :lol:
     
    На GirlWhitStyle му/ѝ се допаѓа ова.
  11. MissElly

    MissElly Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2012
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    102
    Како мал/а..


    ЛЕЛЕ АМА ЗДРАВО МЕ ИЗНАСМЕА!!!СТОМАКОТ СЕУШТЕ МЕ БОЛИ

    Братучед ми имаше играчка Зоро а ние тогаш бевме 3 до 4 години..тоа играчката висока колку нас,заврзана цела во црно и кога ке ја видевме полека полека,наназад,наназад,и ДА НЕ НЕМА ОД СОБАТА КАДЕ ШТО СЕ НАОЃАШЕ ПРОКЛЕТИОТ ЗОРО!!!И тетка ми го фрли.А јас потоа цело време во шок!Ијас ја прашував мајка ми:
    Акаде е сега Зоро?
    Каде го носат ѓубрето?
    Да не се врати?
    Сигурно нема да се врати?


    Друг малце посмешен случај:
    Еднаш на мојата најдобра другарка (со која правиме глупости и ден денес) и реков дека ќе си купам сируп за неумирање :rofl: (од кај ми текна тоа глупост незнам) и таа маслинка не чекаше
    и ми вика: МОЖИ И МЕНЕ ЕДНО ЛАЖИЧЕ? А НА МАЈКА МИ? НА СЕСТРА МИ НЕМОЈ ДА И ДАВАШ ЛОША Е!

    Со оваа истава другарка ке ги земевме рецептите на баба ми и ке си игравме НИНЏА ЖЕЛКИ ! :lol:
     
  12. Steff.Unique

    Steff.Unique Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    270
    Пол:
    Женски
    Како мал/а..

    Како мала, во Грција кога бевме на одмор, отидовме на плажа и ме бутна мене еден бран. Се напив така вода малце повеќе и почнав да и викам: Maмоооо ма, кој ставал сол во морето! :D :lol:
     
  13. Xepp

    Xepp Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    428
    Како мал/а..

    Како мала кога ми давале да јадам со залакот в уста сум заспивала и кога ќе сум се разбудела сум си го дожвакувала.Будала дете
     
  14. Dazzle

    Dazzle Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    1.030
    Како мал/а..

    Како мала, кога бевме во Турција- незнам од каде, сум го чула зборот морска дунда и сум се дерела низ цела плажа - ЈАС СУМ МОРСКА ДУНДААА |(

    Како мала, мразев кога ме облекуваа во градника и ми ја ставаа мајцата внатре во гаките и секое сабајле плачев и вриштев, и нај супериорно се осеќав кога ќе влезев во градника и трчај накај веце - си ја вадам мајцата од гаќи и излегував од вецето како најголем boss 8)

    Како мала, еднаш се помочав во гаќи дома, и јас плачам плачам и татко ми како што го дал господ ми вика абе тоа не си се помочала- тоа си се испотила ти :D и се смее...
    И јас одам во градинка и не ставија да спиеме и се будам - УТОП ( лелее што ќе правам ќе ме кара таа страшната учителка ) Ми одат солзи почнувам да ѕмиздрам и доаѓа таа учителката и ми ја крева постелнината и вика - Лелееее си се помочала... и сеа седам ја на креветчето - овие ми караат и јас ни два ни три цела расплакана - јас....јасс....не се помочав... се испотив уствари :lol:
     
    На wolf4e, Christyn, baguf4e и 2 други им се допаѓа ова.
  15. rozy

    rozy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    121
    Како мал/а..

    Лелееее колку спомени... не сум била многу мирно детенце била сум ѓаволче ама ако ццц колку главоболки сум им давала на мама и тато :x ... кога сум имала 2 год. сме имале еден мачор и баш тогаш имаше гласанје лјупчо гјоргиевски и јас мачорот го терскам од земја и се дерам МАЧЕ ВИКИ ВМРО!!!. цц :fubar: хахаха
    потоа знам едно 4 годинки и имав едни луди бртучедовци белјаџии поголеми од мене и ај да си покажаме што имаме ние таму доле и отидофме кај козите и таму соблечени е јас немам такво како ти :fubar: :tmi: хаххаха после кога сум уште преодувала со дубакот имам паднано по скалите надоле :$ во забавиште првиот ден учителката ај кој ке ни каже песничка и јас прва како секогаш почнувам ТОЧКА ТОЧКА НА БАБА И СЕ МОЧКА НА ДЕДО МУ СЕ ПРДЕ ЦЕЛА КУЌА СМРДЕ хаххахахах срамота 8) , одма до нашата куќа имаа едни луге пријтели наши викендица и они правеа мед (така се нарекува нели? лол :D ) и јас многу сакав да одам кај нив и они немаа внучинја така да ме обожваа и еднаш јас да си одам кај нив и баба маре мама ке прави колчи може ли една тегла мед и она да си дојде ке ја пите мјками какви колачи ке правиш колку мед да ти
    дадам и мјками грехната се засрамила ма јас не правам никакви колачи :D ептен сум била заафркнена.... уште знам вујкоми кога ми донесе 8 килско шише сок и почна да се заебава со мене и почна да пие од шишето и јас кога рикнав и јас сакам а јас самата 10 кг па потоа мајками ми рече не и вујкоми почна д ме заебава на мене мама ми дава на тебе па не луд вујко лудо дете :rock: занам уште кога бев 1 одд. со другарките си доаѓаме од школо и се искачивме на една на еден камен и јас кога ке си паднам си скапав устата баш на тетками за сватбата ;)
    Многу работи има по што ке си го памтам детството но ако продолжам нема си крај
     
    На Najubava09 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    Како мал/а..

    Не бев разгалена воопшто. Никогаш не се инатев, не се лигавев, не се траќав за нешто, арно ама многу глупости правев. :rofl:

    Имавме дома едно папагалче, и татко ми речиси по цели денови го држеше надвор од кафез. И ова си леткаше низ куќава. Еднаш со братучед ми со кој живеевме во иста куќа се тепавме со една топка, и кутрото додека леташе го треснав и пиииииииууу, право врз плочата на шпоретот одозгора онесвестено се потпали :rofl: .

    Еднаш пак мајка ми за ручек вареше супа. И јас изреволтирана оти не е со полжавчиња тенџерето од ринглата на земја цело го истурив. После за ручек изедов шамарче. :wasntme: :tmi:

    Во трето одделение правевме тест и мене ми беше растечен носот, преладена до немај каде. И кога гледам, паломите сум си ги оставила дома. И ми беше срам да побарам палома па станав од тестот и го предадов скоро празен. Си добив единица заради мојот мрсулав нос. :rofl:
     
    На baguf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  17. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    8.263
    Пол:
    Женски
    Како мал/а..

    :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  18. My.Cloud

    My.Cloud Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2011
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    59
    Како мал/а..

    Коа имав 14 години така Седам со другарка ми и збориме за еден женкар 43 години има.Тој стои пред нас дрдна нешо со комшијата а ја му се кривадам.После се сврти и ме виде и ми вика сакаш сеа да те кажам на татко ти?Копилј у себе викав а фацата скиселена :$
     
  19. My.Cloud

    My.Cloud Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2011
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    59
    Како мал/а..

    Hахахах ме изнасмеа аахаххахахахахах
     
  20. My.Cloud

    My.Cloud Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2011
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    59
    Како мал/а..

    И се сеќавам едно многу мала бев 4 години.Бев немирна,место не ме фаќаше црви у газот.Имаше едно дете Мариан се викаше сеа оженет е таму и седиме така.И мене ми примочка.Мариан спиеше така мајките татковците мислат ние спиеме.И јас бев мрзлива и ме мрзеше да станам.Седам така и ми се испушти мочка.Му се помочав на раката на Мариан.После лажев дека сам си се помочал за да не бидам тепана :lol:
    Еднаш идеме на гости.Таму имаше една Лидија и Ева.Имаа пуно барбики.Ја по барбики колку само бев.Обожавав да ги чешлам.Овие две не беа тука.Јас да се пикнам у соба да почнам да ги чешлам косите им ги извадив хихихих :D
    Една вечер мама тато спијат.Ја 5 годинки.Ми се кењаше.Го земав нокширот и си седнав.Така поминаа војни,патешествија и накрај се посрав.И викам какво е гомцето.Го земав се намачкав на прстето.И цела се мачкам мачкам.Мама кога дојде ќотекче си изедов за добра ноќ.Пак требаше да ме бањаат зш и на косата се намачкав :$ :rofl: :tmi:
     
    На Najubava09 и Angel-Wings им се допаѓа ова.