1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како машките обично реагираат на изјава на љубов?

Дискусија во 'Врски' започната од rockangel, 3 август 2010.

 1. rockangel

  rockangel Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  1
  Што ви се случило кога на машко кога прв пат сте му рекле ``те сакам`` ?
   
 2. rockangel

  rockangel Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  1
  Имаат навика да реагираат чудно нели?
   
 3. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.295
  Пол:
  Женски
  Па ако го кажуваш тоа некому со кој си заедно 2 недели, нормално дека ќе реагира чудно. Или пак ако си го истресла тоа од ракав, а не го мислиш. Излитено ми е тоа, со 2 пати мување да му кажеш те сакам, одма дамла ќе фати. Јас на дечко ми му кажав те сакам после 2 месеца одење, иако пред тоа имавме одено и се знаевме со години. И нормално не изреагира чудно туку му беше мило што го слуша тоа...
   
 4. rockangel

  rockangel Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  1
  Ми излета непланирано...се случи. Се мувавме 8 месеци се знаевме и пред тоа се одеше супер мислев и кај него е така...ама не му беше баш мило што го слушна тоа...
   
 5. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  ПА не му било мило пошто знаел дека не може да ти возврати. Штом мување од 8 месеца се уште не преминало во врска, значи нема љубов, туку само мерак или да мине време.

  Инаку за темава ќе додадам дека им се креваат акции кога дознаваат дека некој ги сака. Изиграваат малку, им раснат рокчиња :D
   
 6. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  Кај мене беше поинаку одевме месец два со дечко ми и една вечер тој ме праша дали го сакам,дали чуствувам нешто за него.Ми рече дека ако ништо не чуствувам да ми даде малку време или ако тоа не се случи да не си го губеме времето,Но јас го сакав но ми беше незгодно некако да му кажам те сакам и тогаш му кажав.Се сакаме и сеуште сме заедно,секој пат кога ќе се видеме и слушнеме мора тие два збора да ги кажеме.
   
 7. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Нема врска колку долго се заедно. Јас и дечко ми уште првата вечер си кажавме дека се сакаме и нормално и двајцата го мислевме тоа. :inlove:
  Само во случајов се согласувам со Анфејтфул, неможе да ти возврати затоа што нема љубов. Ако имало љубов сигурно немало 8 месеци на мување да остане.
   
 8. decko

  decko Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  59
  Јас прв и кажав на девојката те сакам, после 5 дена. Таа ми возврати.
  Пред тоа интензивно пишевме на скајп околу 1 месец, и на некој начин ние одевме, пошто секој муабет ни беше срце, муце, злато, душо. :D
   
 9. rockangel

  rockangel Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  1
  :D да за рокчињата си во право ама време е некој да им ги скрати...
   
 10. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  399
  Мене уште првата вечер ми рече :inlove: И тоа беше најискреното и најубавото ТЕ САКАМ кое некој некогаш ми го рекол. Знаев дека навистина тоа го чувствува. На пример, претходните дечковци ќе ми речеа 2-3 пати туку-така, небаре е некој неизбежен израз. Кога сегашниов дечко ми го рече тоа, сфатив како тоа го кажува некој што вистински сака. И му возвратив, бидејќи и јас искрено го мислев и го чувствував тоа. Радоста во неговите очи беше преголема, а и во моите. Како само треперевме... :$ :D Сеуште си кажуваме ТЕ САКАМ и уште е истото чувство :inlove:
   
 11. Marge

  Marge Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  2.745
  Нема никаква врска кога ќе го кажете тоа...тоа што е битно да биде искрено.Јас му кажав на дечко ми после 3 недели и неможев да се помирам следниот ден како можев тоа да го направам,мислев дека ке фати магла,никогаш не ми се случило да му кажам прва на дечко дека го сакам,а и за 3 недели...тоа беше катастрофа,али ми излета... :$ А он изреагира онака чудно,ме гледаше со недоверба,па мислев да правам филмови како не сум го мислела тоа,бла,бла...но сфатив дека е вистина,тоа беше најискреното и најголемото ТЕ САКАМ што го имам кажано во животот...Happy End :inlove:
   
 12. tosic92

  tosic92 Активен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  4

  Jas so decko mi idam vise edna godina, mil mi e, fin, se trudi se za nasava vrska i se ostanato ali nikogas ne mi rekol deka me saka nitu jas nemu i nema ni da mu recam ako ne mi rece prv :)
  [mod-kirilica:r7rtts1z][/mod-kirilica:r7rtts1z]
   
 13. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.924
  Допаѓања:
  75.489
  Пол:
  Женски
  Никогаш прва не сум кажала дека сакам некој. :) Попрво би умрела. :D Пошо можам да испаднам будала ако и тој не го дели истото чувство.
   
  На Queenche и Traveler91 им се допаѓа ова.
 14. ian somerhalder

  ian somerhalder Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2016
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Обично пред легнување и наутро за добро утро...па да не претеруваме постојано станува досадно си знаеме дека се сакаме :P:inlove:
   
 15. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.831
  Пол:
  Женски
  После таквите зборови, кои и не мора да ги мислиш ќе видиш дали ќе се однесува исто или ќе си го крене егото. Јас кажувам, но не секогаш го мислам тоа што ќе го кажам.
  Ако и тој те сака ќе ти каже, ако не ќе ти смени тема на разговор.
  Двата најубави зборови си го губат значењето секој ден, се повеќе и повеќе. Не за друго, многу луѓе ги употребуваат, а не ги мислат, исто како и многу други. :D
   
 16. mace1

  mace1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  178
  Пол:
  Женски
  Мене ми кажа те сакам после 1 недела, и го кажуваше тоа секоја ден......, јас не можев да го изговорам тој збор можи 3 месеци, и кога тоа ми дојде само од себе го кажав, но мислам дека после тоа, тој се смени.... некако престана да се труди,да вложува во врската, како да изгуби интерес, знаеше дека кога го кажав тоа и така е, и знаеше дека ме има освоено :)
   
 17. Lorenn.

  Lorenn. Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2016
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  133
  Пол:
  Женски
  Од првиот ден па до сега, секогаш ми вели те сакам ама онака искрено.;)Не дека на почетокот не беше напорен:lol: цело време те сакам, ми значиш ова она.. А јас се осеќав ко шупак едноставно не ми доаѓаше тој збор да го изустам.:| Еве и по петипол годни во врска го кажувам ама некако џвакајки го, (не знам зошто буди немир во мене:?:). Но сепак не дека не го сакам моето будалче, само тешко ми е тоа да го изговорам:D. А тој нема проблем со тос како добарден му доаѓа те сакам срцка, сонце, буби...:inlove::*:D
   
  На the drummer му/ѝ се допаѓа ова.
 18. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.358
  Пол:
  Женски
  Не може да се генерализира како реагираат бидејќи тоа зависи од сплет на околности. Зависи дали и тој така се чувствува, зависи од тоа каков карактер има, какви очекувања итн.
  И мене некој да ми речи те сакам шо јас не го сакам назад во негови очи можеби грда реакцијата ќе биде.

  Дечко ми после еден месец почна да ми вели дека ме сака. Јас не можев.. Подоцна почнав и тоа од прво исклучиво во порака или на фб. Во живо никако. Многу ми беше незгодно не знам зошто.
  Сега си велиме онака поретко најчесто пред легнување како за добра ноќ :inlove:
   
 19. iren4e-baby

  iren4e-baby Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2012
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  2
  Кога прва јас му кажав дека го сакам тој ми возврати со "многу си убава" |( скоро 1 месец сме заедно и морам јас да го прашам дали чувствува нешто кон мене за да слушнам едно "те сакам" без никакви чувства :shake:
   
 20. LITIUM

  LITIUM Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2019
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Женски
  А како сте во врска ако не си кажувате дека се сакате? Или како доаѓа до запросување ако не си кажувате дека си значите еден на друг?