1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како машките преболуваат разделби по долги врски?

Дискусија во 'Разделби' започната од mime87, 24 јуни 2013.

  1. looser

    looser Нов член

    Се зачлени на:
    8 август 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    5
    Те цитирам не дека сум исклучок според тебе него поради фактот дека во глобала мажите по раскин на врска ( инаку сум машко ) го прават тоа со излегување со секоја , пиење дружење со сите и слично но како и кај секој проблемот е кога ке си легнеш сам во постела , нема маж што не заплачува и да голем дел од мажите се гушат со тоа што не се отвараат пред другите поради страв од исмевање и слично, и затоа некои и никогаш целосно не закрепнуваат и кога ке влезат во нова врска всушност не учат ни малце од претходно и повторно се прават некои исти грешки , па и јас од искуство после 2 неуспешни врски каде по раскинувањето се гушев не кажував на никој , со оваа поселдната кога раскинав и повторно поради слични грешки од претходно ,буквално сите околу мене дознаа , дали поради тоа што ми беше најдолга или поради тоа што ми дојде преку глава да се гушам , но сватив дека мн поелсно е на таков начин со разговор и совети да се разберат и заборават многу работи , и плус алкохол и жени , како кафетин на мамурлак му доџе. Но сепак не знам за други мажи ама кај мене заборавот тепко оди
    поздрав жени ни со вас се може , а без вас воопшто :D
     
    На Flower.D, Saraa, fificaaa и 2 други им се допаѓа ова.
  2. Emily Dora

    Emily Dora Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    еве гледам по мојот искача само по кафани дискотеки дома не се прибира..аднува милион жени на фб само им лајкува слики и сигурно им се пушта на чат ..ми признам додуша и самиот...
     
  3. Rose-tulip

    Rose-tulip Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2014
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    287
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно мислам дека ако машко сака, ондак многу потешко преболува....Доволно примери од моја околина знам што со години си ги немаат преболено бившите девојки. Мое искуство: жените повеќе цмиздрат, мажите подолго болуваат.......
     
    На mikser, Saraa, princess5 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Mala Hembra

    Mala Hembra Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2015
    Пораки:
    302
    Допаѓања:
    477
    Пол:
    Женски
    Можеби патат но не се искажуваат..
    А ние баш обратно плачеш и секаде кажуваш колку ти е тешко .. а тие како кучиња пуштени од кафез , ќе аднуваат девојки ќе излегуваат со која ќе стигнат , но сепак мислам дека многу потешко преболуваат од нас девојките ...
     
    На Rose-tulip и veren им се допаѓа ова.
  5. veren

    veren Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    548
    Допаѓања:
    1.271
    машко како машко пред други е јак и не покажува слабост ама кога е сам е тогаш е друга приказна можеби не плака ама сигурно не му е сеедно :) многу нормално и нас не боли разделба :)
     
    На martine, <3 pleza4e <3, Umbrella22 и 6 други им се допаѓа ова.
  6. Kimora

    Kimora Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2014
    Пораки:
    261
    Допаѓања:
    1.034
    Пол:
    Женски
    Факт е дека машките не сакаат да покажат слабост во ниту една ситуација,а најмалку да дозволат да биде повредено нивното его ,ако некоја девојка ги остави.Сепак,не треба да се прави генерализација дека машките или пак женските полесно го преболуваат партнерот.
    Секој човек е различен и различно го доживува прекинот на врската.
     
    На Tamarkaa и Mini90 им се допаѓа ова.
  7. Bogoeska B

    Bogoeska B Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Доколку машкото искрено сака,понекогаш му е многу потешко од нас верувајте :!:
     
    На Oscar Lady му/ѝ се допаѓа ова.
  8. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    До сега во мое окружување ниту еден маж не сум видела да страда како жена што страда по разделба,дали не сакат да покажат слабост или баш ги боли брига незнам,ама послем долга врска сите ги гледам пуштени како од синџири,одма му се пуштат на други,излезени се секој дена по забави,а додека жените патат и тоа многу посебно на почеток...Друго што многу боли со сите кои имам правено муабет е кога едниот послем долга врска гледаш или слушаш дека веднаш си продолжил со животот,било со влегување на нова врска или брак ова важи и за мажи и жени кога едниот продолжува веднаш,истите прашања на сите му се мотат во главата...Дали толку брзо заборави све?,Дали толку малку ме сакаше?,Како можеше? за истите работи се прашувам и јас ама нема за ваквите прашања одговор никогаш...
    Единствен кој имаше длабоко патено за девојка а јас го знам е мојот најдобар другар,мн беше повреден со неверство,а потоа таа си продолжи со врската,многу имавме разговарано за тоа и можел да биди со која сака не дека е мој ама мн е личен:)и згоден:),секогаш ми велеше за секс има за за да сакам некоја НЕ,и тешко му беше да продолжи со некој да има врска,покрај него дознав како е машко искрено да сака и вистински ама бидејќи заслужва се надевам дека ќе биде најсреќен:hug:...Све е со чесни исклучоци... Ама јас најчесто се соочував со морони и со другарки кои имаја завршвано долги врски и гледав како патат, тука во овај кош сум била и јас и кој не бил...
     
    На crazylady и Valerin им се допаѓа ова.
  9. anonymous20

    anonymous20 Нов член

    Се зачлени на:
    3 јули 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    неодамна ме откачи женската што идевме 5 години пројдоа веќе 2 недели сеуште неможам да соберам сила да излезам меѓу друштвото во депресија тешка сум се надевам времето ке помогне ,
    се зависи од карактер и од човек. сепак не е лесно да не си со некој што сте го поминувале цело време заедно.
     
  10. exoticgirl

    exoticgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2014
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    Точно дека е тешко да се преболи некој кој ти бил се,па дури 5 години,но се е навика..собери сили и излегувај со друштво да ти помине депресијата,колку повеќе се дружиш толку по бргу ќе преболиш.Тешко е да,но животот продолжува,само треба волја и добро друштво што ќе ти помогне да го пребродиш тоа.Со среќа.:)
     
  11. asdf12345

    asdf12345 Активен член

    Се зачлени на:
    25 август 2015
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Машки
    mi raskina devojkata pred 4 dena odevme skoro 3 godini.. pred edna godina se sluci istoto so istata devojka.... 2 meseci zivotot mi bese pekol od koga se oporraviv ete ja mi psa na fb so izgovor kao demek sakala da me vidi i se vidovme sos e vidovme se smirivme odese duri odese i sega pak istoto 4 dena nemozam da se sovzemam ednostavno nemozam da jadam da spijam da disam placam namerno slusam pesni za da me boli dusata uste poveke pijam alkohol kako nenormalen zaminav so druga isto ko da se lapav so vozduhot ednsotavno nemav zelba ete taka nie mazite preboluvame razdelbi....
     
  12. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Ајде главата горе исправија!
    Што е ова од тебе, ќе седам дома песни ќе слушам и ќе плачам!
    Како да немам попаметна работа?!
    Абе земи излези и живеј си го животот, зар и таа се заклучи по дома да цмиздре?!
    Не вреди да и го бришеш задникот со твоите солзи, зарем заслужува.
    Покажи малку машкост и гордост, и излези надвор, колку и да е тешко стисни ги забите продолжи и запомни дека тоа што не те убива те прави посилен!
     
    На JustFun, crazylady, vendiii и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. asdf12345

    asdf12345 Активен член

    Се зачлени на:
    25 август 2015
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Машки
    go cenam ova posto sam pominuvm niz seto ova i mnogu mi znaci fala premnogu!!!!
     
    На vitamina му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Decko 1995

    Decko 1995 Нов член

    Се зачлени на:
    31 август 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Dve nedeli pominaa kako ja nema mnogu mi e tesko celo vreme mislam na nea Preku den pocnav da vezbam vo teretana da igram igrici na kompijuter so drustvo izleguvam pijam. Po cel den se prepravam deka ne mi e nisto ama sega koga kje legnam mnogu mi e tesko i placam Mobilniot od raka ne go pustam si mislam deka kje mi se javi
     
    Последна измена: 31 август 2015
  15. pepeturka123

    pepeturka123 Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    Не се секирај ајде, помири се со тоа дека е крај и продолжи си со животот. Сепак ако толку ти фали, зошто не ја побараш? Нека не ти биде гордоста поважна од љубовта.
     
    На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.251
    Допаѓања:
    124.595
    Го прашав маж ми, вика преболуваш со секс со различни девојки :)
     
  17. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Некои машки пак викаат дека кога патат по некоја жена, не им се ни дига на други девојки. Неможат да бидат со друга кога толку се заљубени во онаа по која патат...
    Кој да ги знае веќе... Нека кажат машките
     
    На Daydream му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Исто како @mime87.

    Ниту еден маж немам видено да пати по жена. Само имам чуено дека постои тој редок вид пред истребување, ама доказ црно на бело јок. Ова уствари коа боље ќе размислиш, му доаѓа како Јети. Не e исклучена можноста да постои, ама ретко кој го видел. :P

    Оф топик - Никогаш немам патено по машко, oд инат на сите жени плачки. :muscle:
    Колку и да биле силни чувствата, не сум се` дозволила да паѓам во депресии ради минорни ствари. Напротив, по истиот принцип функционирам како и мажите кои се понашаат како кретени. Излегувам, се журкам, пијам, уживам максимално, и сфаќам дека во такви моменти животот вреди само на тој начин да биде живеен и никако поинаку. Дури скрос заборавам дека сум била у врска, без разлика колку траела истата.

    And last, but not least - That's why I don't do relationships. Монотони се, трогателни. А јас сум човек кој органски не вари драми и пренемагања. Затоа играм со отворени карти, и во главно сум фер играч со оној од спротива. Но, исто толку сум фер и према себе кога намирисувам крај. Умеам ноншалантно да ги фрлам картите на маса, станам и заминам како ништо никогаш да не се десило. :)
     
    Последна измена: 31 август 2015
    На kikkki, Elena69221, Jenniffer и 5 други им се допаѓа ова.
  19. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Ќе имаш уште многу љубови и прекрасни врски, насмевки возбуди и треперења, што после одредено време ќе се смееш слатко од срце за твојов пост и размислување на истиот, а тогаш сети се за ова што ти го напишав. :)
     
  20. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Ова ти е принцип: Земи и остави. :handshake:
     
    На Valerin му/ѝ се допаѓа ова.