1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како од мување до врска??

Дискусија во 'Врски' започната од Anna.S, 1 ноември 2010.

  1. viki-dete

    viki-dete Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    686
    Допаѓања:
    765
    Пол:
    Женски
    Со дечко ми пред да се фатиме, се мувавме една недела. Тој некако се двоумеше за врска. Скришно се состанувавме. Но со оглед на тоа што немаме веќе 15 години јасно му реков или ќе се фатиме или најдобро е секој да продолжи по својот пат. Не сме деца да играме ваква игра, мене ми е потребна сигурност, личност која ќе знам дека секогаш ќе е овде за мене. Несакам луѓето да ме оговараат. И така се фативме и еве сега за еден месец ќе правиме година ипол.
     
    На Igrata му/ѝ се допаѓа ова.
  2. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.759
    Допаѓања:
    6.673
    Пол:
    Женски
    Ако ти е до врска, кажи му јасно и гласно, вака и вака сакам. 5 месеци не се малце, мое мислење е можеби не сака нешто сериозно.. :?:
     
    На Igrata му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Bella_Bellissima

    Bella_Bellissima Нов член

    Се зачлени на:
    4 јули 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Неодамна почнав да се гледам со еден тип. Значи до пред некое време нашиот статус беше топло-ладно. Бевме другари претходно и не знам како излезе да се „смуваме“, иако се приметуваше одредена хемија меѓу нас. Кога сме во друштво се беше најнормално како ништо да не било, се до пред некое време. Неговите другари знаат дека се гледаме, излегуваме неколку пати со другар негов и со девојка му. Се почесто и почесто поминуваме време заедно. Секојдневно се гледаме. Кога сме заедно функционираме перфектно, но не знам на што сум. Почнавме да излегуваме сами, ама се се се е супер сега за сега, освен фактот што не знам како да се однесувам. Да играм според негова музика и да оставам на времето или директноста сепак би зела поволен удел. Anyone?
     
  4. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    како можете бе со другар да излегувате , треба да правите разлика помеѓу другарство и љубов , и што сега ако ти рече дека те сака како другарка ???? Пошто и другари сте биле и предходно
     
  5. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    Ne se sekiraj i ne brzaj ti si na pocetok na vrska so golem potencijal. Nema podobri vrski od ti koi spontano nastanale od prijatelstvo. Ova e veke vrska. Ama ne Mora koj znae kako da ja oficijalizirate. Posle tri nedeli mozis da go prasas na sto ste za pooficijalno.
     
  6. Igrata

    Igrata Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2013
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    306
    Пол:
    Машки
    Се случува тоа често ако и двајцата немале поголем избор во алтернативи.