1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како побрзо да ми расте косата?

Дискусија во 'Коса' започната од skorpija1992, 23 декември 2009.

 1. skorpija1992

  skorpija1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  36
  Имам долга коса но сакам уште подолга.Дали некој од вас знае како да ми порасне побрзо?Ако некој знае ве молам каже ти ми фалаааааа ;) ;) ;)
   
  На БиЧос, jovanoskat, gentle.girl и 12 други им се допаѓа ова.
 2. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.705
  Допаѓања:
  150.390
  Љољ жено!
  Витамини од групата Б задолжително,повеќе зелен чај за да го забрза метаболизмот,а со тоа и поголем доток на кислород до скалпот и ќе си ја мачкаш со пивски квасец,ќе си ставаш бадемово уље ииии ќе си купиш од новите шампончиња на база на пивски протеини,не се скапи,ги има во сите супермаркети.Мене од тој шампон,од витаминот б,уљето и зелениот чај за еден месец ми порасна два сантими зошто се опрлив ко идиот некој со коса над раменици,сега ми напредува и и се радувам.Сакам да пробам и со пивскиот квасец,една другарка ми го фали,па ќе видиме.Инаку макотрпно е,ова го правам секое бањање и миење коса,а тоа е околу 4 пати неделно (плус,минус).Ова е максимумот што може затоа што во просек косата расте по 1 цм месечно.
   
  На Cold.E, Крис Естер, maryska и 39 други им се допаѓа ова.
 3. skorpija1992

  skorpija1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  36
 4. Octopus

  Octopus Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  36
  pivski kvasec tableti-kosa i nokti rastat kako ludi ama go otvaraat i apetitot
   
  На SummerGirl12, *girlfashion*, LiLPixiEe и 9 други им се допаѓа ова.
 5. Chic

  Chic Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  Ова ми претставувааа огроооомен проблем!
  Цел живот имам кратка коса, пробувам да ја чувам и ставам капки и незнам уште што немам пробано (претежно експерименти на мајка ми, отколку купени препарати) :) никако да ми порасне! :(
  Може ли да ми кажете што да правам , ве молам за некој совет за некој препарат кој не е мн. скап а е на некоја природна база затоа што не сум нешто возрасна и уште живеам со моите па. ;) МИСЛАМ ДЕКА СЕ РАЗБИРАМЕ хаха!
  Фала ви девојки однапред!
   
  На Kristina.R и MaTo им се допаѓа ова.
 6. Octopus

  Octopus Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  36
  tableti pivski kvasec,imaat vitamini jas gi pijam vo momentov ne se stetni a kosa i nokti rastat pobrzo
   
  На jovanoskat, Крис Естер, EMILI1999 и 3 други им се допаѓа ова.
 7. Lexy90

  Lexy90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  imam slusnato za samponot Fitoval vikaat rastela kosata brzo,vo aptekite go imalo,dali go ima nekoj isprobano i znae koja mu e cenata???
   
  На gerisha01 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Женски
  Vaka ima tri vida fitoval. eden protiv opaganje kosa i e 330den, i drug za suva i ostetena kosa 175den 100ml a 320den 200 ml i tretiot e protiv prvut (ama toj ne ne interesira zasega) najmnogu pomaga zoltiot (protiv opaganje zasto sodrzi sostojki koi go sprecuvaat opaganjeto i go pottiknuvaat rastot na kosata. Efikasni se mnogu pa mozes da probas. pozz
   
  На LollyMolly, Крис Естер, Minnie15 и 3 други им се допаѓа ова.
 9. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  На еден поэнат српски форум го прочитав овој домашен рецепт эа правење на шампон. Сите кои го пробале се эачудени од реэултатите кои што може да ги постигнат со него. А првенствено эа побрэ раст на косата е наменет.
  Состојки:
  - Шампон од коприва 500мл
  - Пантенол 50 мл
  - Капки од коприва 30мл
  - АД капки- (воден раствор ,едно шишенце)
  - Б витамин во ампули (2-3 ампули)

  Со оваа мешавина треба да се мие косата, а потоа вообичаено се става регенератор или маска .

  Тука ќе ставам, и рецепт эа една мн хранлива маска эа коса, исто направена во домашни услови.
  Состојки

  - 1-2 жолчки од јајце
  - неколку капки масло од рицинус( го има во сите аптеки)
  - 1/3 од шишенцето АД капки ( маслен раствор/ уље)
  - Капки од коприва
  - Б витамин во ампули
  - 2-3 лажици пантенол  Оваа маска треба да се стави на косата се до коренот, да се истрља и да се остави да делува колку што може повеќе.

  Би сакала да напоменам дека уљето од коприва, како и оревовото особено ова второто не се препорачуваат эа плавуши. Давале эеленкаст сјај. Ако ја проба некој нека пише реэултати. ;)
   
  На unike, Rosa diamante, Vgikii и 14 други им се допаѓа ова.
 10. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Каде можам да најдам пивски квасец?
   
  На streeelec, Gomez, SRC-Vesna и 3 други им се допаѓа ова.
 11. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.705
  Допаѓања:
  150.390
  Во супермаркет
   
 12. Monaaaa

  Monaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2009
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  8
  jas sum slusnala deka so pienje caj od kopriva pobrzo rastela, i stvarno edna drugarka proba i imase super rezultat :)
   
  На jovanoskat, Fallen.Angel, freund и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Женски
  Vo sekoja apteka ima.
   
 14. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Знам дека во аптеките има таблети од пивски квасец, но само пивски квасец не можам никаде да најдам...
   
 15. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Женски
  Pa srcka mislam deka samo pivski kvasec nema vo proizvodstvo osven tabletive sto se. Pa rastvori gi vo malku voda i upotrebi gi taka lesno se rastvaraat mislam deka ke ti zavrsat rabota i rastvoreni :D :D :D :D
   
 16. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Супер ако можи така (а сигурна си дека можи?), бидејќи имам такви таблети дома.
   
  На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.705
  Допаѓања:
  150.390
  Има бе,како може да нема.Има,виталиа го произведува.
  Јас го купувам од СП.
   
 18. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  А прашок е? Оти знам од Виталиа има ама како прашок. Како го употребуваш?
   
 19. len4e

  len4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  60
  super e sve, ama problemot so tabletive e sto koga gi piev se zdebeliv 7kg go otvaraat apetitot i jades kako luda prestanav sos sekakvi vitamini i uspeav da se vratam nazad
   
 20. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Јас имам порано пиено таблети од пивски квасец, но не се здебелив ни грам. До душа таков ми е метаболизмот. :D
  А и да се здебелам ништо срташно, 45кг имам. :D