Како побрзо да ми расте косата?

Дискусија во 'Коса' започната од skorpija1992, 23 декември 2009.

 1. Princeskata

  Princeskata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  A kazete mi dali otvaraat apetit tabletkite pivski kvasec?????Zasto mi kazaa deka mn se kacuvalo kilaza od niv....Kolku vreme gi koristite vie i dali imate primeteno razlika vo kilogramite?????
   
 2. Deni-f

  Deni-f Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  3
  јас користам нивеа а во неа ставам Б-комплекс ампули и да ви кажам дека многу бргу ми порасна косата(а имав кратка).пробајте и со пиво.откако ке си ја измијам косата со шампон си ја мијам и со пиво но потоа не ја плакнам(1 шише ми е доволно за 3 миења).резултатите од првото миење беа зачудувачки :)
   
  На Blair19 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.416
  a posle toa ne mirisa kosata na pivo???da probam i jas ama da ne mirisam na pijanica... :) :)))))poz
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Vega

  Vega Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  22
  хехе нема да мирисаш и јас имам пробано дава волумен и многу сјај но јас после тоа со еден млаз ја плакнам косата
  инаку добар е шампонот од пиво но далеку подобар ефект има со пивото и како замена за лак или гел за коса...а на лето со лимон си правам прамени :D :D :D
  кутра коса моја што се нема видено :lol: :lol: :lol:
   
 5. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.653
  Допаѓања:
  101.075
  Па се е ради пивскиот квасец што го има во пивото,ви велам купете пивски квасец и користете го како маска вмасирувајќи го во скалпот,држете го половина час и потоа измијте.Ем сконцентрирано многу повеќе отколку пивото,ем не смрди,едина предност на пивото е што ја прави косата сјајна,но покрута на допир.
  Сега го користам Орзене шампонот со пивски квасец и да ви кажам ме зачудува.Ама не ми се допаѓа тоа што косата ми е прекрута после тоа,па затоа само врвовите ги третирам со пантен за сува и оштетена,плус регенераторот,но никако да стигне тоа до скалпот,туку само на половина коса.
   
  На mdushoo му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Vega

  Vega Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  22
  јас на лице ставам маска од квасец ама обичен...туф не им кажав дека помага за акни...
   
 7. ivani

  ivani Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  6
   
 8. skorpija1992

  skorpija1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  30
  falaaa :D
   
 9. Minuska

  Minuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  9
  Пивски квасец? Може некој да ми каже како се употребува? Зашо имав долга коса... и ми ја изгорија и се ишишав кратко и сеа едвај чекам да ми порасне :/ Ве молам.. кај го има.. колку е.. како се користи :) Фала однапред :D
   
 10. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.659
  Допаѓања:
  7.617
  Јас почнав да користам таблети од пивски квасец, го купив од супермаркетот Тинекс за 230 ден и внатре има 400 таблети. Знае ли некој за колку време треба да очекувам резултати?
   
 11. skorpija1992

  skorpija1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  30
  Некој друг домашен рецепот освен оној со гасот :)
   
 12. Vega

  Vega Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  22
  мене ете ми го убија апетитот сосем спротивно...но резултати имаше по 2 месеци и тоа доста добри...
  а за побрзо растење мислам дека кажав..кај мене резултат имаше лосионот од рецепт..по 2 пакувања не само што многу побрзо почна да ми расне косата туку прекина да ми опаѓа и многу подобар квалитет има...јас сум презадоволна
  а знам дека и од рицинусово масло расте побрзо не само косата туку и трепките...и тоа испробано :)
   
  На A.J му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Minuska

  Minuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  9
  ги пиеш или?
   
 14. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.659
  Допаѓања:
  7.617
  дада само многу ме е страв да не се здебелам од нив. Еден проблем ќе решам а во втор ќе влезам. Многу ми е битно за колку време да ги очекувам резултатите и помалку јадам за да не се здебелам.
   
 15. Deni-f

  Deni-f Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  3
  a posle toa ne mirisa kosata na pivo???da probam i jas ama da ne mirisam na pijanica... :) :)))))po
  не мириса.без гајле.ќе видиш дека резултатите се подобри отколку оние после други шампони :up: :up: :up: ;)
   
 16. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.171
  Пол:
  Женски
  Јас почнав да ги пијам тие таблетите на база на пивски квасец,па да видам какви ке бидат резлутатите.
   
 17. Minuska

  Minuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  9
  A зашо мислам вака.. ако се тие таблети за растење коса? Нема на други делови на телото да ти пораснат поише влакна? А не само косата на главата..
   
 18. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.171
  Пол:
  Женски
  Lilit кажи ми каков е тој Орзене шампон на база на пивски квасец,добар ли е,мириса,не мириса?
   
  На Minuska му/ѝ се допаѓа ова.
 19. sosmooth

  sosmooth Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  и јас го користам тој шампон..само на почеток на хидроген ми мирисаше и мене и на мајка ми :D
  ама не е лош...но во секој случај подобар каде-каде ми беше рецепт за побрзо растење тој што е..и пак таков ке си купам
   
 20. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.659
  Допаѓања:
  7.617
  Женски знаете ли колку пари е рациуновото масло и каде можам да го најдам?