1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како побрзо да ми расте косата?

Дискусија во 'Коса' започната од skorpija1992, 23 декември 2009.

  1. Princeskata

    Princeskata Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    A kazete mi dali otvaraat apetit tabletkite pivski kvasec?????Zasto mi kazaa deka mn se kacuvalo kilaza od niv....Kolku vreme gi koristite vie i dali imate primeteno razlika vo kilogramite?????
     
  2. Deni-f

    Deni-f Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    3
    јас користам нивеа а во неа ставам Б-комплекс ампули и да ви кажам дека многу бргу ми порасна косата(а имав кратка).пробајте и со пиво.откако ке си ја измијам косата со шампон си ја мијам и со пиво но потоа не ја плакнам(1 шише ми е доволно за 3 миења).резултатите од првото миење беа зачудувачки :)
     
    На Blair19 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    a posle toa ne mirisa kosata na pivo???da probam i jas ama da ne mirisam na pijanica... :) :)))))poz
     
    На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Vega

    Vega Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    25
    хехе нема да мирисаш и јас имам пробано дава волумен и многу сјај но јас после тоа со еден млаз ја плакнам косата
    инаку добар е шампонот од пиво но далеку подобар ефект има со пивото и како замена за лак или гел за коса...а на лето со лимон си правам прамени :D :D :D
    кутра коса моја што се нема видено :lol: :lol: :lol:
     
  5. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.088
    Па се е ради пивскиот квасец што го има во пивото,ви велам купете пивски квасец и користете го како маска вмасирувајќи го во скалпот,држете го половина час и потоа измијте.Ем сконцентрирано многу повеќе отколку пивото,ем не смрди,едина предност на пивото е што ја прави косата сјајна,но покрута на допир.
    Сега го користам Орзене шампонот со пивски квасец и да ви кажам ме зачудува.Ама не ми се допаѓа тоа што косата ми е прекрута после тоа,па затоа само врвовите ги третирам со пантен за сува и оштетена,плус регенераторот,но никако да стигне тоа до скалпот,туку само на половина коса.
     
    На mdushoo му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Vega

    Vega Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    25
    јас на лице ставам маска од квасец ама обичен...туф не им кажав дека помага за акни...
     
  7. ivani

    ivani Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    7
     
  8. skorpija1992

    skorpija1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    36
    falaaa :D
     
  9. Minuska

    Minuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    11
    Пивски квасец? Може некој да ми каже како се употребува? Зашо имав долга коса... и ми ја изгорија и се ишишав кратко и сеа едвај чекам да ми порасне :/ Ве молам.. кај го има.. колку е.. како се користи :) Фала однапред :D
     
  10. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Јас почнав да користам таблети од пивски квасец, го купив од супермаркетот Тинекс за 230 ден и внатре има 400 таблети. Знае ли некој за колку време треба да очекувам резултати?
     
  11. skorpija1992

    skorpija1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    36
    Некој друг домашен рецепот освен оној со гасот :)
     
  12. Vega

    Vega Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    25
    мене ете ми го убија апетитот сосем спротивно...но резултати имаше по 2 месеци и тоа доста добри...
    а за побрзо растење мислам дека кажав..кај мене резултат имаше лосионот од рецепт..по 2 пакувања не само што многу побрзо почна да ми расне косата туку прекина да ми опаѓа и многу подобар квалитет има...јас сум презадоволна
    а знам дека и од рицинусово масло расте побрзо не само косата туку и трепките...и тоа испробано :)
     
    На A.J му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Minuska

    Minuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    11
    ги пиеш или?
     
  14. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    дада само многу ме е страв да не се здебелам од нив. Еден проблем ќе решам а во втор ќе влезам. Многу ми е битно за колку време да ги очекувам резултатите и помалку јадам за да не се здебелам.
     
  15. Deni-f

    Deni-f Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    3
    a posle toa ne mirisa kosata na pivo???da probam i jas ama da ne mirisam na pijanica... :) :)))))po
    не мириса.без гајле.ќе видиш дека резултатите се подобри отколку оние после други шампони :up: :up: :up: ;)
     
  16. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Јас почнав да ги пијам тие таблетите на база на пивски квасец,па да видам какви ке бидат резлутатите.
     
  17. Minuska

    Minuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    11
    A зашо мислам вака.. ако се тие таблети за растење коса? Нема на други делови на телото да ти пораснат поише влакна? А не само косата на главата..
     
  18. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Lilit кажи ми каков е тој Орзене шампон на база на пивски квасец,добар ли е,мириса,не мириса?
     
    На Minuska му/ѝ се допаѓа ова.
  19. sosmooth

    sosmooth Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    и јас го користам тој шампон..само на почеток на хидроген ми мирисаше и мене и на мајка ми :D
    ама не е лош...но во секој случај подобар каде-каде ми беше рецепт за побрзо растење тој што е..и пак таков ке си купам
     
  20. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Женски знаете ли колку пари е рациуновото масло и каде можам да го најдам?