Како побрзо да ми расте косата?

Дискусија во 'Коса' започната од skorpija1992, 23 декември 2009.

 1. waterllady

  waterllady Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2014
  Пораки:
  492
  Допаѓања:
  3.139
  Од некаде имам слушнато дека после користење на тој шампонот од коприва со ампули, пантенол, капки итн., треба да направиш неколку месеци пауза ако сакаш пак да го користиш. Вистина ли е, има ли некаква врска тоа? Јас го завршив пред околу 1 месец така нешто, ама сакам пак да си го направам, воопшто не сум задоволна од должината.
   
 2. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.635
  Јас веќе 4 години го користам спејот за коса на Шварцкоф. Да напоменам, првично спрејов не е за раст на коса, но го има тој ефект, барем кај мене. Јеј!
  Спрејот е за разчешлување и омекнување на влакното. Портокалов спреј, околку 200 денари чини во сите дрогерии па и во дм го има. Мене целата коса ми се обнови, и во густина и во должина.
  [​IMG]
  (офф, не ми даде да вметнам мала слика и затоа мора да стои големава :( )
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.192
  Допаѓања:
  31.066
  Пол:
  Женски
  Колку треба да се стави од Д капките во шампон од 250ml?
  Мајка ми порачала шампон со екстракти од лук, по една доза од Б1, Б6 и Б12 знам дека требаше, но од капките дали треба целото или одредена количина?
   
 4. Yeeah

  Yeeah Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  2.640
  Стави 1/4, доволно е
   
  На Anabelle.Amorette му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MissMissMiss

  MissMissMiss Активен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2017
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Девојки не знам каде да го поставам прашањето па некако тука ми е најсоодветно. Биотин од 10 000 mcg каде можам да најдам во Скопје?
   
 6. butterfly.285

  butterfly.285 Активен член

  Се зачлени на:
  30 август 2019
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  За оние кои се мачат долга коса да имаат,но не успеваат:
  Пред 2 години се фарбав,но потоа сакав да се шишам,минатата година во септември.И ми растеше многу многу бавно,можеби 1-2 цм за пола година.И сега во март пак се шишав а во меѓувреме порачав шампон од авон за обнова на косата Advance TECHniques 400ml и спрејче за полесно расчешлување на косата.Кога ке го потрошев тој шампон,додека да ми стигне нов,користев Palmolive од алое вера.И од март до сега не сум ја кратила косата,и сум многу задоволна бидејки за 6 месеци ми порасна до половината,а кога се шишав ми беше до рамења.
   
 7. Cjuttt

  Cjuttt Активен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2019
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Od palmolive ?
   
 8. butterfly.285

  butterfly.285 Активен член

  Се зачлени на:
  30 август 2019
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Да на мене и од него ми помогна
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.960
  Допаѓања:
  3.586
  Screenshot_20190913_124537_com.facebook.katana.jpg
  Iskustva?
   

  Прикачени фајлови:

 10. Iv.girl55

  Iv.girl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2013
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  Девојки, дали некоја од вас знае каде може да се најде тривитаминол и дали воопшто се продава кај нас ?
   
 11. Cjuttt

  Cjuttt Активен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2019
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  zdravo dali samponot gliss zoltiot ponaga pri rastenje na kosa zemav i amouli iso taka koristam i ricunusovo maslo ❤️
   
 12. A_star

  A_star Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2019
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  1.585
  Пол:
  Женски

  Да, јас сум многу задоволна од жолтиот глис, но ќе ти препорачам и црниот спреј глис да земеш.
  Искрено мене многу ми помогна и парусан шампон и тоник за коса без да користам масла.
  1200 денари за двата препарата, косата ми расте како луда, плус нови влакна имам.
   
  На didisi, Iv.girl55 и P.S.love им се допаѓа ова.
 13. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.356
  Допаѓања:
  3.578
  Пол:
  Женски
  Сакам да почнам да коростам рицинусово масло бидејќи читав дека доста помага за обновување и побрзо растење на косата. Скептик сум за ова, но толку си ја скратив косата што ми доаѓа да заплачам кога ќе се видам во огледало. Ќе го земам и шампонот на Афродита со лук. Прашањето ми е, каде да најдам квалитетно рицинусово масло и која цена е отприлика?
   
 14. Cjuttt

  Cjuttt Активен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2019
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  i jas zemav od apteka okulu 100 denari e i zemav samon glass od zoltiot a vo samponot staviv ampuli
   
  На didisi и Elence93 им се допаѓа ова.
 15. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.622
  Допаѓања:
  5.335
  Може слика од шампонот? Овде само по слико се снаоѓам хххх
   
 16. Кена Рис

  Кена Рис Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2017
  Пораки:
  473
  Допаѓања:
  2.194
  Пол:
  Женски
  @Elence93 @Cjuttt Овој месец е на акција рицинусовото масло Sensilis во аптеките на Zegin. 71 денар.
   
  На didisi и Elence93 им се допаѓа ова.
 17. AngIv

  AngIv Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  IMG_20191004_125407.jpg Шампон за растење на косата, презадоволна сум
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.541
  Допаѓања:
  888
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. AngIv

  AngIv Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  На ana-sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 20. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.622
  Допаѓања:
  5.335