Како побрзо да ми расте косата?

Дискусија во 'Коса' започната од skorpija1992, 23 декември 2009.

 1. Iztrq

  Iztrq Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2013
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  19
  Состав: мед, восок од пчела, витамин Б комплекс, витамин Е, кантарион, маслиново масло, кокосово масло, лупен бадем. Може и некое етерично масло за да има подобар мирис. Целото се меша и стои 48ч. За тие со сува и оштетена ставете повеќе масло.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Cinnamon Bun

  Cinnamon Bun Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2017
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  4.692
  Пол:
  Женски
  Можам да прскам во коренот од косата така? Нема да направи брзо да ми се измрси?
   
 3. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.635
  Јас го прскам на секаде на цела коса и плус на чешелот, не ми се мрси.
   
  На Cinnamon Bun му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Cinnamon Bun

  Cinnamon Bun Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2017
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  4.692
  Пол:
  Женски
  Да, пробав и јас прееска така, одлично е и не се мрси. Да видиме сега дај боже да делува (со оглед на тоа што не користам ништо друго) и ќе пишам како напредува. :D
   
  На Alisa22 и Chocolate.me им се допаѓа ова.
 5. AngIv

  AngIv Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  279
  Допаѓања:
  3.680
  Пол:
  Женски
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MiAmor

  MiAmor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2013
  Пораки:
  481
  Допаѓања:
  2.268
  Пол:
  Женски
  Шампон без силикони и слс,се меша со:
  50 мл рицинусово,
  50 мл пантенол,
  30мл капки од коприва,и
  ад маслени капки
  20191007_135149.jpg може да се стават и 2 ампули б вит.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  865
  Која цена се капките од коприва?
   
 8. MiAmor

  MiAmor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2013
  Пораки:
  481
  Допаѓања:
  2.268
  Пол:
  Женски
  Една ампула од 15 мл е околу 40 ден.
   
  На SunnyGirl2 и ana-sweet им се допаѓа ова.
 9. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.131
  Допаѓања:
  14.881
  Пол:
  Женски
  Го пробал ли некој овој шампон? 800286CE-0682-4750-9F27-927A86AC830C.jpeg
   
 10. Aschenputtel

  Aschenputtel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  6.205
 11. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.131
  Допаѓања:
  14.881
  Пол:
  Женски
  Го купив,но сеуште го немам пробано :) инаку имам мрсна коса ама ќе го користам во комбинација со сензитив шампонот исто од Алверде па не би имала проблем.
   
 12. Aschenputtel

  Aschenputtel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  6.205
  Пробај, ќе видеш, инаку не е за мрсна. Колешка моја го користи тој со коприва, има мрсна коса и кажа дека и е супер. Ако ја миела преку еден ден, сега и 3 дена издржувала да не ја мие.
   
 13. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.131
  Допаѓања:
  14.881
  Пол:
  Женски
  Обичен од коприва или? Го имам и јас користено од афродита ми одговараше ама мака мачев да ја отплеткам косата после миење. Моментално ги користам од авокадо и сензитив од алверде,а го купив од кокос и тој со кофеин да видам како ќе се покажат
   
 14. Aschenputtel

  Aschenputtel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  6.205
  Не, Алверде од коприва и маточина мислам беше.
  Не обичен. Многу се хемиски тие, ја пресушуваат косата.
   
 15. Cjuttt

  Cjuttt Активен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2019
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  dali nekoj go ima koristeno image.jpg
   
  На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. maaraa96

  maaraa96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  383
  Допаѓања:
  241
  Пол:
  Женски
  Имам мрсна коса, но шампонов не ми одговара воопшто, премногу ми го суши скалпот. После второ приметив првут:(
   
 17. Fillia

  Fillia Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2015
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  1.260
  Пол:
  Женски
  Само што намачкав на коса мешавина од:
  5 лажички кокосово масло
  4 лажички мед
  1 жолчка (имаше и пола белка :D:D ме мрзеше да дела убаво)
  Сок од пола лимон
  2 лажички рицинусово масло

  Инаку вакви некои мешавини има другарка ставано и косата и порасна доста побрзо од регуларно што и расте.
  П.с- мене само досадно ми беше не дека ми е за раст :D:rofl:
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 18. темјанушка

  темјанушка Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2015
  Пораки:
  302
  Допаѓања:
  1.387
  Колку се става од АД капките, пола :?:
   
 19. Ketrin21

  Ketrin21 Активен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2019
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Од кој шампон сте задоволни, за растење на коса?
   
 20. *Ane*

  *Ane* Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2017
  Пораки:
  755
  Допаѓања:
  2.188
  Пол:
  Женски
  Probaj go bioblas i samponot i maskata gi koristam veke 1 godina znaci kosata mi sjae i mi porasnaa imas za razlicni vidovi na kosa probaj nema da zgresis :)
   
  На eliesaab и Ketrin21 им се допаѓа ова.