Како побрзо да ми расте косата?

Дискусија во 'Коса' започната од skorpija1992, 23 декември 2009.

 1. Pretty Woman

  Pretty Woman Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
  Девојки може ли некоја да го пише рецептот за шампонот од коприва и аппулите и што уште треба и да објасни како се прави, како се ставаат ампулите во шампонот и како се меша за да не биде на едно место.
   
  На lawyermm, maaraa96 и didisi им се допаѓа ова.
 2. *Ane*

  *Ane* Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2017
  Пораки:
  700
  Допаѓања:
  2.119
  Пол:
  Женски
  Maska plus stavas?
  Treba li da pomine vreme otkako se ke stavis da odstoi?
   
 3. MiAmor

  MiAmor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2013
  Пораки:
  442
  Допаѓања:
  1.752
  Пол:
  Женски
  Не ставам маска,прво ја мијам косата со шампонот,и ми стои малку додека се избањам цела и на крај ја мијам косата,а после на мокра коса ставам балеа млеко и ја сушам.
  Само да ти кажам ке ти треба поголемо кутивче од шампон ако имаш празно пр.од 400мл па се во него да претуриш.
   
 4. *Ane*

  *Ane* Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2017
  Пораки:
  700
  Допаѓања:
  2.119
  Пол:
  Женски
  Ja gi koristam na bioblas zadovolni sum ama ke smenam da probam... A balea mleko za telo li?
   
 5. Stephen Amell

  Stephen Amell Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  6.285
  Пол:
  Женски
  Го има некој пробано шампонот? Има ли ефект?
  Screenshot_20191125-145052.png
   
 6. MiAmor

  MiAmor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2013
  Пораки:
  442
  Допаѓања:
  1.752
  Пол:
  Женски
  Не ,за коса balea-moisturizing-hair-milk.jpg
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. MeowMeow

  MeowMeow Активен член

  Се зачлени на:
  18 септември 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Јас го користев, нема некој посебен ефект искрено, а на Buzzfeed го фалеа.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  7.242
  Пол:
  Женски
  Овие страници е што продаваат преку фејсбук ти се крадење пари.
  Инаку шампонов не е ништо посебно и не вреди за парите ,ги напишале толку цените. Јас го користев и можам да кажам дека истиот ефект го добив со Афродита од лук а цената им е доста различна овој од Афродита е околу 100 денари .
   
  На SnowWhite8 и Stephen Amell им се допаѓа ова.
 9. Stephen Amell

  Stephen Amell Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  6.285
  Пол:
  Женски
  Благодарам многу. А баш мислев деновиве да го порачам.
   
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  766
  Допаѓања:
  3.978
  Пол:
  Женски
  Јас го користам и има ефект, не само кај мене туку и кај други од фамилијава. Мене од америка ми го донесоа, 946ml за 6-7 долари од Walmart. Ако можеш нарачај од некој за ако нема резултат да не ти бидат џабе фрлени пари.
  Зависи и од коса до коса, сите жени кај мене во фамилија имаат поретка и помрсна па многу поубав резултат има кај нив, мене ми е сува и густа па некако ко да ми се плетка, ама со добра маска е супер. И самиот шампон има регенератор за паралелно користење.
   
 11. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  7.242
  Пол:
  Женски
  Овие по странициве не знам од кај го набавуваат ама не е истиот
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 12. macor24

  macor24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Здраво ако може да ми кажете дали може да се измеша тој шампонот што го праврте со пантенол рицинусово масло ад маслени капки од коприва и б витамин, во 1кг шампон од коприва на афродита козметик што е, и дали треба повеќе да се ставе бидејќи погоре видив се е од 50мл и 30мл пр. За во 1кг шампон од коприва дали би било доволно од толку мл да се ставе.
   
 13. Slatkish255

  Slatkish255 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2016
  Пораки:
  293
  Допаѓања:
  427
  Пол:
  Женски
  Bioblas со лук каде можам да го најдам шампинот? Во космо обично го има ама сега го нема..
   
 14. macor24

  macor24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки за тиа што го користеле шампонот со ампулите за колку време видовте резултати
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 15. xxx-ba

  xxx-ba Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  144
  Јас за месец ипол. :)
   
  На macor24 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  743
  Пол:
  Женски
  И колку ти порасна?
   
 17. Maylin

  Maylin Активен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2019
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  348
  Пол:
  Женски
  Во сите подобро снабдени аптеки го има.
   
  На Slatkish255 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  1.639
  Може ли да споделиш како се прави?
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 19. xxx-ba

  xxx-ba Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  144
  Оф леле, сега видов дека темата не е опаѓање туку растење на косата:wasntme: јас зборував за опаѓање, престана да ми паѓа толку многу, а за должина немам појма искрено.

  Го ископирав овој рецепт, баш исто ко што пишува тука. Само, како што кажав погоре, се збунив и мислев дека правиме муабет за шампон против опаѓање на коса:D

  Потребни состојки:

  -Шампон од коприва (обичен, литарски)
  -Пантенол 100 мл (воден раствор)
  -Капки од коприва 30 мл (едно шишенце)
  -АД капки, 30 мл воден раствор (едно шишенце)
  -Рицинус масло 50 мл
  -2 ампули витамин Б
   
  На poppie, didisi и DevilGirl212 им се допаѓа ова.
 20. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.810
  Допаѓања:
  2.944