1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како побрзо да ми расте косата?

Дискусија во 'Коса' започната од skorpija1992, 23 декември 2009.

  1. Vega

    Vega Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    25
    има по аптеки..јас за трепки го користев и го купив 60 ден.
     
  2. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Луѓе,морам да ви кажам дека таблетите од пивски квасец мене ми предизвикаа намален апетит,нз зошто сите мислат дека се фрлаат кила со нив.Мене докторот што ми ги препиша ми рече дека тоа е диететски продукт,набобруваат во стомакот и не можеш да јадеш многу,затоа се пијат пред оброк.А,и не сетив на растењето на коста туку на нејзиината цврстина,сјај,на другите места ми беа исти влакненцарта.Плус ќе имате убава светла кожа и многу цврсти нокти.Тоа е.
     
  3. len4e

    len4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    60
    vo apteki najcesto i e okolu 60 den ama nema bas golem efekt,kojznae, mozebi zasto samo ednas probav
     
  4. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Се соочував со истиот проблем, една фризерка ми ја изретчи и онака ретката коса и бев како глуварче, толку ми беше оштетена што престана да ми расте ... Почнав да ја плакнам косата со чај од коприва, не ја пеглам, гледам да не ја сушам и со фен. Ставив к'на за да ми се зајакне коренот и почнав да користам Bioxcin шампон и ампули, кои ми ги донесоа од Турција, целосно се са природна база и ептен се добри. Косата ми се опорави и почна повеќе од нормално да ми расте. :clap:
     
  5. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    фала ти :)
     
  6. ljubov1

    ljubov1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    33
    ke te zamolam da mi kazes kade toa moze da najdam maslo od kopriva......fala poz
     
  7. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Да ти кажам право јас сеуште не сум го пробала шампонов, ама го превземав рецептот од еден српски форум, и таму сите го фалеа, па мислев дека може да помогне на некој. А капки од коприва мислам дека најверојатно е да најдеш во некоја аптека, подобро снабдена аптека. Јас мислам дека би требало да има. Ако најдеш пиши.
     
  8. ljubov1

    ljubov1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    33
    jas denaska ja napraviv maskata i masto uljeto od kopriva staviv otstoena suva kopriva vo maslinovo pa ke vidime a jas pak ke probam da go najdam .fala poz
     
  9. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.709
    Допаѓања:
    150.475
    Чекајте сега,ова рицинусовово масло за што е?
    Може ли превентивно против опаѓање на коса и нејзино згуснување?!Или забрзува раст само?!
    Гледам пак почна да ми се ретчи косата,стандард процедура штом замириса на пролет,а бога ми и штом падне првиот есенски лист...
     
  10. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    Лилит шампонот го применува една моја другарка ама занеш како и расти косата луѓее со брзина на светлината жиме мене..а состојките посебно незнам за што се ама секако ја згуснува,зајакнува и побрзо расте...на другарка ми мајка и е фризерка и таа и го прави а девојчето нон-стоп прави експерименти на косата ја фарба секои 2 недели шиша и јас незнам уште шо не и прави ама пак и е здрава..е сега јас уште не сум го пробала ама бидејки немам потреба имам долга и ммногу здрава коса барем со неа можам да се фалам :)
     
    На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
  11. manevska.mila

    manevska.mila Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    20
    za najbrzo na svet da ti porasne da ti porasne kosata neka te sisa trudna zena :)) posigurno zdravje
     
    На Oneo, mimi1999, Minnie89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    ајде бе :lol: :lol: :lol:
     
    На BM777 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Јас слушнав пред некој ден од една пријателка, витамин б6 таблетките да ги истолчиш една таква лента, и да ги клаеш во шампон од 1 кг и да си ја миеш косата најнормално, демек растела така :D
     
    На Lora.rosse и Tanjusska им се допаѓа ова.
  14. tejcence

    tejcence Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    8
    i jas imam isto taka problem so rastot na kosata pa nekoi luge mi preporacaa da se mackam so bademovo maslo ili so ricinus no navistina neznam ne sum probala pa ako nekoj probal neka pise bi sakala da znam pozdrav4e do site se nadevam ke mi pisete :P
     
  15. leticija

    leticija Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Jas kupiv pred nekoj den pivski kvasec, no vo prav. I sega se mislam kako treba da go nanesam na kosa (da go rastvoram vo voda i da go nanesam na korenot ili se pravi nekoja maska so nego) ...? ako moze da mi kaze nekoja od vas devojki sto veke go upotrebuvala. :)
     
  16. Guckaa

    Guckaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    ve molam nekoj neka pise nekoj sovet za pobrzo rastenje na kosata ako saka :)
     
    На Angela12345 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Lady-Sweet

    Lady-Sweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    90
    мене фризерката моја :) ми кажуваше еднаш дека од многу пиење вода побрзо растела косата :D
    незнам колку е точно ама кај мене мислам дека делува :lol:
     
  18. zajak.23

    zajak.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    пивски квасец! идеално решение! од лично искуство! ;)
     
  19. candygirl

    candygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2010
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    99
    а тоа рицинусово масло...како се нанесовува на косата???ако знае некој рецепт или нешто сличо нека ми пише...поз
     
  20. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Не сум сигурна дека од многу пиење вода брзо растела косата,малку смешно е тоа,бидeјки јас мислам дека како што пијам вода никој не пие толку,нонстоп,пoготово навечер пред легнување се давам пиејки вода,нема врска тоа.Почнав да ги пијам тие таблетите од пивски квасец и сега незнам дали брзо ми расте косата,не сум сигурна ама мислам дека има веќе месец од кога ги пијам,штознам можеби треба долго време да помине за да се види ефект.Планирам и да купам Орзене шампон од пивски квасец,па да видам и тоа каков ефект има.