1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како после него?

Дискусија во 'Разделби' започната од Bitter-Sweet, 7 септември 2014.

  1. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205
    drugar e u vrska so devojka so nejziniot bivsi ja tretiral pobeter od toa so zabrani i site dr gluposti
    i sega ona go tretira taka drugarmi (kako so nejze ja tretiral bivsiot) + me ima zemeno na zub pa ne mu dozvoluva on da se druzi so mene

    glej napraj mu go toa na naredniot mn ke go usrekis :headbang:
     
    На BoneMachine и Sanjichka007 им се допаѓа ова.
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Е ама поддршка и‘ даде, алал да ти е :handshake:

    @sar4e.22 иако не се познаваме лично, секогаш се фрустрирам кога ќе прочитам ваква приказна каде едниот партнер е (така кажано) угнетуван од другиот. Си се обидела да разговараш со него? Или мислиш дека веќе не може ни да се разговара?
     
  3. Tatjana95

    Tatjana95 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 август 2014
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    1.115
    Пол:
    Женски
    Не мислев дека некогаш ќе пишам во темава... стварно не мислев. Никогаш не мислев дека ќе се разделиме.. Толку бев сигурна дека еден ден ќе станам точно таква каква што посакуваше тој. Толку многу се трудев да бидам таква, што сега не знам ни каква сум. Толку долго време ни требаше за да сфатиме дека не сме еден за друг и дека работата не се оправа... Не сум ни свесна што ми се случи... Не сакам да помислам како ќе ми биде утре..
    Како можеше... како можеше да сме толку спротивни! Како можев да мислам дека ќе се сменам? Никогаш не станав таква. Премногу ми е криво...
    А тој.. беше прексрасен. Само што не се погодивме... не бев јас за него. Џабе се трудев, му потрошив три ипол години од животот, здравјето си го даде, и пак не успеа...
    Не бе, не можам да си поверувам... најмногу ми е криво за него. Сакам безболно да ја помине работава. Сакам да оздрави и да биде среќен. Сакам најбрзо да му помине. Камо да можев да му помогнам... Секогаш ќе чувствувам должност спрема него. Иако тој ми вели дека ќе сфатам дека не го сакам... јас не верувам во тоа, никогаш не сум ни верувала.
    Цел свет, цел живот, цел ден, цела вечност ми беше планирана со него! Секоја ситница, за што? За на крајот да не успее, згора на тоа и да го уништам. Смислата ми е тој... и сега како да продолжам? Што можам јас без него да правам?? Што кога дневно поминувавме 12 саати заедно... се' вложивме во врската. Не можам бре луѓе...
    Само да е здрав, жив и среќен. Ништо друго не сакам.. толку многу ми значи.. Само да дознаам дека е супер и дека ништо не му фали.. Тогаш ќе можам да се поднесам самата, си викам барем...
     
    На Cleonika му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Lile_05

    Lile_05 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2015
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    86
    Пол:
    Женски
    А каква беше ти? А каков тој ?Зошто не разговарате повторно... можеби работите ќе се сменат... или пак нема простор за разговор? (сепак најдобро си знаеш ти :) )
     
    На Tatjana95 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Dzvoncica23

    Dzvoncica23 Нов член

    Се зачлени на:
    6 август 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Како после него? ххх ...како загубена у свемирот
     
  6. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.706
    Пол:
    Женски
    Времето лечи се,само бидете трпеливи и дајте му простор да ве излечи;)
     
    На 2212 и mirandaa им се допаѓа ова.
  7. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    He had a good booty, he was handsome and sweet, but that doesn't mean that more good looking booties aren't single out there. I will search for the one, I will find it and I will touch it. Xoxo :l:
     
  8. mace1

    mace1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    178
    Пол:
    Женски
    Викаат времето лечи се, но како што поминува времето одкако последен пат го видов, се повеќе ми е во мислите и главата, можеби некогаш ке помине ако почнам да мислам на друг, а додека се нема некој друг мислам дека нема да помине ни по 2-3 години :(
     
  9. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.920
    Допаѓања:
    49.981
    Пол:
    Женски
    Времето лечи да но не веднаш :!: за се треба време.
    Занимавај се со нешто, работи или најди си некое хоби, излавај друши сеи ќе видеш дека ќе го заборавиш така полесно ќе ти биде тешко е ама ќе биде можеби ќе потрае дена, месец, години ама кога ќе ја пронајдеш вистинската личност ќе заборавиш ;)
     
    На mace1 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. КикиМаус

    КикиМаус Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2016
    Пораки:
    2.119
    Допаѓања:
    17.683
    После него со крената глава како никогаш да не постоел, како никогаш да не ме повредил, како да не сум го сакала, како да не го сакам сеуште.
     
    На Aleksandar1212, Liu и elimkd им се допаѓа ова.
  11. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    Многу драматизираш и многу се самосожалуваш ! Излези со некој друг и не му наоѓај маана на машките.
    Ќе помине се, само имај трпение :)
     
    На Aleksandar1212, mace1 и КикиМаус им се допаѓа ова.
  12. Згодно Момче

    Згодно Момче Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    867
    Допаѓања:
    4.979
    ...Битерке ма? Не те замислував вака...8-|
     
    На Aleksandar1212, Dust, H.VAGA и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.558
    Допаѓања:
    171.457
    Пол:
    Женски
    А ти како после неа Нико?

    Јас си свиркам:party: фридооооооооооооооомммм:yawn::D
     
    На Згодно Момче и Aleksandar1212 им се допаѓа ова.
  14. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    Како после него ? Ќе си ;( околу половина саат до саат ипол ( зависи кој колку заслужил ) ќе изедеш една ооогромна милка :| ќе скроиш план за одмазда :devil: ќе го почекаш новиот ден ( наменет за реализирање на одмаздата ) , но , во тој момент гледаш која будала си бил и за кој си трошиш солзи и време и нерви и си велиш : " батали , не вреди " . Фрлаш се негово што си добила на поклон , бришеш слики од мобилен и лап топ/компјутер , блокираш на фб , вибер , мобилен .. и си живееш среќно , со оооогромна насмевка на лицето , во која ќе се заљуби некој кој ќе те заслужува . Тхе енд :D
     
    На Anajirile и orevka им се допаѓа ова.
  15. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски
    Тешко ми е што ова овде го пишувам зошто тешко признавам пораз ама изгубеното изгубено е.
    Заврши мојот сон, мојата бајка
    Се будев речиси секој ден во неговиот кревет со сварено кафе и доручек. Имавме планови и се...
    А сега? Сега имам само прстен на рака кој го носам како веренички зашто така ми е полесно и стомаче кое го галам и во кое посакувам сеуште да расте наше детенце...
    Никако е после него.
     
  16. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    По жени, по мажи и по автобуси не се трча...
     
    На Donatela.W му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.553
    Допаѓања:
    80.605
    Пол:
    Женски
    Во теорија да, ама во пракса секогаш е еasier said than done. :D
     
  18. kissi4

    kissi4 Нов член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    Здраво девојки...Јас бев во врска 5 месеци пред неколку дена се разделифме без причина односно тој сакаше така кажуваше дека не ме заслужувал и такви работи...Ама јас многу го сакам неможам без него многу ми е тешко неможам ништо да правам ни да јадам ни да спијам се ме потсеќа на него животов ми се промени за еден ден секој момент мислам на нрго..Ве замолувам ако можете да ми дадете некој совет
     

    Прикачени фајлови:

  19. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.920
    Допаѓања:
    49.981
    Пол:
    Женски
    Сеуште е тазе затоа ти е тешко, но со тек на време ќе помине, ќе го заборавиш.
    Па совет :^) излегувај со другарки, шетај со нив, гледај некоја серија, вежбај и повеќе нема да мислиш на него.
     
  20. kissi4

    kissi4 Нов член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    Ти благодарам многу....Имам верни другарки цело време се со мене прават се за да се расположам но кога ќе останам сама многу ми е тешко..
     
    На shz му/ѝ се допаѓа ова.