1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како после него?

Дискусија во 'Разделби' започната од Bitter-Sweet, 7 септември 2014.

  1. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.947
    Допаѓања:
    50.030
    Пол:
    Женски
    Ќе ти помине верувај то тек на време нема да ти биде тешко ;)
     
    На nikolija2 и Donatela.W им се допаѓа ова.
  2. kissi4

    kissi4 Нов член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    Се надевам ама мислам дека ќе биде многу тешко секој ден се гледаме нашкола заедно сме и во автобус незнам како ќе биде ама навистина многу е тешко..
     
  3. Donatela.W

    Donatela.W Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2017
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Првите денови се тешки , алкохол и цигари , плачеш , викаш вриштиш .. И одма си наогаш друг поубав и идеш у бољи живот ;)
     
    На kissi4 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. kissi4

    kissi4 Нов член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    Во право си ама кога сакаш некој повеќе од себе малку потешко многу сум слаба на него ме натера да го сакам повеќе од се беше најубавото нешто во животов...Но незнам зошто имам надеж дека повторно ќе ме побарат но тоа е само надеж..
     
  5. Donatela.W

    Donatela.W Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2017
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Ехееее срцка да знаеш колку сите сме биле толку несрекно заљубени еххееее уште 10 после него ке имаш , ке си најдеш друг , барај друг под итно и излегувај , зошто толку мн патиш за некое коп*** ???
    Ти треба да ги вртиш машките не тие тебе ;)
     
  6. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Бидејќи си малолетна нема да ти речам да си купиш винце или коњак.. инаку најдобро се преболува така..
    А вака сега, не мисли на него. Наместо да мислиш, пушти си филмче на компјутер и занеси се во него... ќе ти се приспие и ќе заспиеш.. утре пак и пак..
     
    На Donatela.W му/ѝ се допаѓа ова.
  7. kissi4

    kissi4 Нов член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    Ахх бе срцка можам веднаш да најдам друг но проблемот е во тоа што лудо сум вљубена во него мислам дека никој после него немат да сакам
     
  8. Donatela.W

    Donatela.W Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2017
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Ти изгледа не сакаш да го заборавиш
     
  9. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    Баш ме интересира како е сега после него кресторката на темава @Bitter-Sweet !?
     
  10. kissi4

    kissi4 Нов член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    Најнапред фалаа...Пробвам се правам шетам ова она но неможам навечер да спијам пошто секоја вечер пишувафме до многу доцна..незнам што друго да правам мислам на секакви лоши работи.
     
  11. kissi4

    kissi4 Нов член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    Изгледа многу го сакам повеќе и од себе за него се можам да направам дури и животов да го дадам.
     
    На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
  12. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    За некое време ќе си се смееш на ова што си го пишала.

    Ќе најдеш друг и пак ќе се заљубиш.

    Луѓе раскинуваат многу подолги врски и бракови, па преживуваат. :)
    Ќе бидеш добро и ти, само дај си време.
     
    На ♡BuBaLe♡ и Donatela.W им се допаѓа ова.
  13. kissi4

    kissi4 Нов член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    Се надевам
     
    На Donatela.W му/ѝ се допаѓа ова.
  14. nikolija2

    nikolija2 Активен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2017
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    141
    Пол:
    Женски
    ке помине само ти самата дозволи го тоа !!!
     
  15. Any05

    Any05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2015
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    364
    Пол:
    Женски
    Еве денеска една недела ќе стане.. уште сум катастрофа не можам да се померам ни алкохол не ми помага. 2 пати изгубив свест неделава ужасно ми е уште го сакам, инаку за раскинувањето имам пишано во темата за најбизарни причини за раскинување..
     
  16. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Сега прочитав баш што се случило , алкохолот нема да помогне во никој случај . Најпрво расчисти со своите чувства . Ако си одлучна да го заборавиш и да го пребродиш ова , така и ќе биде ;) јас имав едногодишна врска , што заврши неславно . Последните 2 месеца имал паралелна врска со мене и друго девојче , кога дознав раскинав ама не ми беше сеедно . Пропушев , пропив и што ? Тој таму среќен со девојката а јас здравје ќе уништувам со алкохол ? Не вредеше он до толку . Една вечер , испив 2 пијачки , и како што одеа песните така јас фрлав се негово . Едно по едно . Спомени , броеви на телефон , го избришав од социјални мрежи , привезокот со неговата почетна буква го фрлив во гужвата .. и осетив ослободување . Како да сум била во окови цела една година , а тогаш конечно успеав да се ослободам од тие окови . И знаеш што ? Ми се врати после некој месец . Сакаше да се смириме , ама јас веќе бев со сегашниот сопруг .

    Не се малку 4 години , но биди упорна и доследна на себе . Ќе помине овој , за тебе , макотрпен период и коцките ќе си дојдат на место ;)
     
  17. Roksany

    Roksany Активен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Zdravo devojki !
    Ve citam i so mnogu od vas se pronajdov, pa sakav da vi pisam za da se olesnam a i da mi kazete nekoe mislenje.
    Bevme zaedno godina i pol. Na pocetokot imavme turbulencii i kavgi no posle letniot odmor kaj sto pominavme nezaboravno se se svrti.Zavladea mir nemavme nitu edna kavga stanavme edno , negovite bea kako moi a i isto moite za nego. napravivme zaednicki planovi od idenje za USA ( bevme germanija , bevme avstrija zaedno do zaednicko ziveenje jas veke i ziveev kaj nego povremeno. Znaci nemavme kavgi nisto se dodeka edna vecer sedejki vo restoran nego ne mu stigna sms od nekoja devojka kaj si? koga go prasav kade e taa ,koja e nemase odgovor pocna da me navreduva i da mi vika jas se rasplakav i si zaminav doma viknav taksi. Sega gledam p 3 nedeli si nasol nova i ne e taa sto mu pisa (istraziv preku oriajteli ) tuku e nekoja sosem nova sega sto ja zapoznal. Go nema ni edno kade si ni izvini ni nisto da mi pise jas sum vo teska depresija samo lezam i placam a toj uziva. Me blokiral nasekade si prodolzil vo zivotov jas sum vo sok stvarno mi e pretesko uste nemozam da veruvam deka ne spieme zaedno uste mi pisuvaat negovi bratucedi za kafe i jas na site moram da m kazuvam raskinati sme, nekni mi pisa i sestra mu ajde da iskocime 4cata jas i vikam nie raskinavme. Kazete mi kako da go prebordam ova i da prodolzam napred
     
  18. Demon4e

    Demon4e Активен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2018
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    89
    Пол:
    Женски
    Здраво феминки,
    Јас пред два дена раскинав со дечкото што го сакав повеќе од мене самата, така ненадејно секој ден ми кажуваше ТЕ САКАМ, но последниот ден ми кажа дека ме изневерил и дека ќе станал татко..Сеуште не ми се верува дека оваа вака заврши. Но, вчера се видовме и ми направи шљивка ми кажа дека уште ме сака, дека мора да се жени со друга, што да правам денес пиев многу, што да правам, зошто ми дава надеж уште, кажете мислење...
     
  19. Someday

    Someday Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2017
    Пораки:
    538
    Допаѓања:
    1.773
    Пол:
    Женски
    Технички не ти дава надеж, туку искрено ти кажува дека ќе се жени со друга. Он уствари сега бара од тебе да му бидеш швалерка само како што гледам. Да си му била важна за почеток немало да те изневери никогаш а не па друго.
     
    На cresa-jagoda, Demon4e и Unique__ им се допаѓа ова.
  20. Demon4e

    Demon4e Активен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2018
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    89
    Пол:
    Женски
    A svalerka zimi onaa stvar...neka si cepa kaj si trgnal ne se zamaram..
     
    На Someday и WildMk им се допаѓа ова.