1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како се бакнувате?

Дискусија во 'Врски' започната од anije, 10 јануари 2010.

  1. fancula

    fancula Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    49
    Со јазик е подобро..повозбудливо...пострастно..но исто се слатки и нежни бакнежите без јазик..понекогаш..позз
     
    На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Braveheart

    Braveheart Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    609
    Допаѓања:
    94
    :lol: :lol: Лапање без јазик? Битно е деа се почне од некаде нели :lol:
     
    На Osamena devojka и Mia14 им се допаѓа ова.
  3. Maja85

    Maja85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    22
    Leleejj ne mi se verue kakva tema ste otvorile.kako be lapanje bez jazik?hahah me iznasmeavte.Da bese lapanjeto bez jazik nemase da se vika lapanje nego baknuvanje.Aj ostajte toa sea nego mene me interesira kade uspevas masko da najdes masko da te "lapa" bez jazik mene toa ne mi e jasno?Kako mu priogas ili pa mu vikas "ej slusaj samo bez jazik nie samo se muvame" hahahahhahah oofff loolll ne mi se veruva hahah se iznasmeav
     
  4. Angy990

    Angy990 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    Neli zavisi od raspolozenieto kako ke go baknete partnerot...dali strasno ili nezno...( znaete so sakam da kazam)
    koa ke kazam strasno t.e. so jazik...i sakam nesto poveke...a koga go baknuvam nezno sakam da mu pokazam kolku mi e mil...da mu ja dadete na nekoj nacin ljubovta sto ja cuvstvuvate
     
    На FotoLina3 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. skorpion.ka

    skorpion.ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    најнормално е во ова време со јазик...како тоа без јазик?? :lol:
     
  6. LadyCroft

    LadyCroft Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2010
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    32
    хехе...интересна тема ;)
    најчесто почнувам со нежни бакнежи, постепено заедно преминуваме на француски, кога ќе се "запали ме" идат страсните, диви бакнежи... :mrgreen:
     
  7. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    Kako lapanje e bez jazik i jas prvpat slusam neli lapanje e so jazik i bez razlika dali so decko se baknuvas ili samo se muvas so nekoj so jazik treba ;) kako ke se baknuvame samo ke si gi dopirame usnite :lol: Jas sekogas so jazik nekogas ponezno nekogas podivo no so jazik :lol:
     
  8. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    Како без јазик???како на филмовите само глумење со устата допир...иначе сум слушнала за ова од еден мој другар се жалеше за една девојка што се муваше не му пуштала јазик,тоа бар за мене е глупост :D
     
  9. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    Pa i jas se zacudiv na ova ja cel zivot znam lapanje e so jazik a sega ova i kaj gi naogaat tie muvaci so koj se muvaat bez jazik :lol: Ako nema jazik nisto ne si napravil :lol: :lol: :lol:
     
  10. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.244
    Допаѓања:
    43.182
    Јаооо! Бившиот дечко ми викаше дека сум била ептен лавовски бакнувач - во превод, гризам, грицкам, троа побесно бацувам! :twisted: :lol:

    А сакам и нежни долги бакнежи, секако. Сегашниов ми дечко ми вика дека му досаѓам кога го бакнувам многу, а јас па сакам кога го бацувам насекаде, и тоа онака гласно, по врат, чело, образи, абе секаде! :)

    Многу сакам да се бакнувам. Секако. И со јазик и без, и сочно и суво, и мило и нападно и бесно и лесно...
    Нема поубава средба од бакнеж.
     
    На senjorita-v, FotoLina3 и Mia14 им се допаѓа ова.
  11. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    :lol: :lol: I mene me fakaat momenti i obozavam da go grizam po usnite nekogas go boli pa mi vika :)
    I se nervira koga go bacuvam po obrazite pa po usta sekade i toa onaka mwaaaaah :lol: :lol: :lol:
     
    На Vik-to-ri-Ja му/ѝ се допаѓа ова.
  12. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    :Dе така да тоа е друго...али лапање на празно како риби само со устата па тоа ми е смешно....хаха :D XD
     
  13. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    А море,лапање си е лапање,јазик си е јазик,се друго е гола вода :lol:
    Јас се бакнувам...зависи од моментот.Сакам диви бакнежи,сакам нееежни и долги,сакам онака пријателски во образ,сакам покајнички и умилкување ;)
    Битно е да се бакнува :D
     
  14. Bisera.Sk

    Bisera.Sk Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    12
    јас прв пат се залапав со машко(значи не беше тоа мување) негде на 12 години и онака беше океј.И следните 5 мувања ми беа без јазик оти незнаев како иде тоа -.- онака само обично допирање.ама после на 6тото мување се откри таа слатка вештина и од тогаш мување со јазик алоооо :mrgreen: Од тогаш поминаа уште 5 мувања и за среќа сите знаеа асално да се муваат со јазик за што сум искрено среќна хахахаха :D А само еден од сите тие ми е најпосебен...Aххх цел ден да ме остаиш со него цел ден ке можам да се лапам хахахахахаах и се муваме на 3 сесии xD Летоно па негде септември па пред некој ден пак аууу пресреќна сум хахахахаха :D женскиии интересни сте ми сите со темиве и одговориве :))) Ќе каже можеби некој дека сум мала(скоро 16 год иам) ама сум си многу поголема и во паметот и во изгледот а и си имам интересен мувачки живот хахахахаха и сум среќна што сум убава и си наоѓам убави типчиња.Ви посакувам среќичка и убави мувања на сите обожавателки на тоа xD <3
     
    На Andzi4. и Osamena devojka им се допаѓа ова.
  15. AnjaF

    AnjaF Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    10
    еден бакнеж кој трае подолго може и да почне без јазик , па да заврши како ке заврши , ама бакнување со дечко или мувач што и да е без јазик ......воопшто ми се нема случено ....
    :geek:
     
  16. LadyD

    LadyD Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    216
    Пол:
    Женски
    Францускиот бакнеж онака како што ни е познат - со јазик е незаменлив =)) Тоа е вистинско бакнување, иако сум имала ситуации и на т.н. "суво" бакнување без јазик и тоа моравме да го практикуваме кога постев една недела (без причесна) хахах :lol: :D
     
  17. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Денес бев кај дечко ми и игравме некоја игра на интернет и ми кажа дека ако победи у кладба у везе со играта морам да го бацам ама онака сочно , по нашки лапање :lol: Си изгубив јас фино лепо и тоаш следеше бакнежот :D Беше прекрасно и диво.. мислам по тоа што ме пофали си дадов дозвола да ви кажам :) Некогаш не фаќаат моменти и се бацуваме јако онака ;) Секако сакам само да е со него ! :D
     
    На FotoLina3 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.906
    Допаѓања:
    103.063
    Пол:
    Женски
    Site baknezi sto se od nego gi obozavam :D
     
    На Mia14 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. LovelyGirl

    LovelyGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    1.551
    Допаѓања:
    291
    Пол:
    Женски
    ma najdobro e lapanje so jazik definitivno i prekrasno 8) a onaka na suvo sto vikate ne mi se dopaga nemozez custvata da gi pokazes :lol: ;)
     
  20. mirka

    mirka Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    13
    Ne znaev deka ima lapanje bez jazik ej! :) jas so decko mi se baknuvam na site nacini no se razbira najmnogu so jazik! nekogas nezno,nekogas strasno no najmnogu uzivam vo senzualnoto baknuvanje koga se dopirame so jazicite nezno a so usnite senzualno se baknivame... prekrasno e!