1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како се бакнувате?

Дискусија во 'Врски' започната од anije, 10 јануари 2010.

  1. BettyBoop25

    BettyBoop25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    1.107
    Ве молам за помош


    Најпрво треба да имаш самодоверба во себе, и првото бакнување е секогаш чудно зошто е нешто ново и ќе се прашуваш дали му се допаѓам, дали му де допаѓа начинот на кој се бакнувам и слично.И јас на првиот состанок незнаев да се бакнувам и не бев баш она "заплашена" само оставив на него тој да го направи првиот чекор, па тој само де доближи до мене и почна да ме бакнува на уста и да пушта јазик хехе а мене толку ми беше одвратно тоа и чудно што и самата не бев свесна што правам, па кога видов како тој го прави тоа потоа и јас направив така го следев него, а тој беше 4 години поголем од мене а јас имав само 14 години, беше поискусен од мене.Но како и да е не треба да се плашиш или да се прашуваш самата себе дали добро се бакнувам и слично, а него во никој случај да не го прашуваш дали добро се бакнуваш, остави тој да каже нешто во врска со тоа, само следи го него ако е искусен малку или ако не е, значи нема тогаш од што да се плашиш и онака започнува и тој нешто ново а и ти, и со тек на време се е само навика само гледај да не премине ептен во навика хехе ( мала шала ). Имај убав провод, и со среќа и се надевам ќе помине се во најдобар ред. Поздрав :hai:
     
  2. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Најмногу го сакам бакнежот со јазик и зависно од ситуацијата некогаш сакам побрзо и страстно, а некогаш нежно бакнување. И бакнежот без јазик е ок ама со дечко ми поретко се бакнуваме така.
     
  3. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    580
    Не знам како е тоа бакнуање без јазик.... Хахаха, ок де понекогаш е комбинирано. Ама јазиче си е јазиче. Мхм мхм..па уште коа ќе му кажам дека сакам само јас да го пакнувам, па си играм играчки :lol: ....Него многу ме интересирало, како помала, како се бакнуваат момците над 27 год, демек ми делуваа сериозни за такво нешто..и коа видов, оо исто..онака како малине пубертетлии.
     
  4. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    ооо сеааа се би дала за еден така страсен бакнеж уфф у црева и се да ми се преврти :D да збудаламм, па шоо ми требаа моментално :D ааа утре утре здравјеее аахаххахахаха
     
  5. bella.honey

    bella.honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    639
    Допаѓања:
    295
    Нормално, у врска е друго у мување е друго.. А читав нешо, бакнување без јазик, мување без лапање.. Тие две работи по парови се измислени едни за други, не експериментирајте xaxaxa :D
     
  6. Vaga03

    Vaga03 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    4
    hahhaha i jas
     
  7. kukli4ka2

    kukli4ka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2010
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    21
    Какво е тоа бакнување без јазик? :lol:Кој ги измислил овие дефиниции дека со јазик било мување пак без не? :lol: Eден дечко, со кој што бев, така се бакнуваше без јазик и јас да внесам малку повеќе страст си реков ај со јазик, па после тој ми вели сакаш со јазик, а пак мене ми падна чудно бидејќи не сум налетала на некој дотогаш без јазик што се бакнувал цело време, а и не е убаво без јазик. :D :D :D :D :D French kissing :rock:
     
  8. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Е богами, ко што беше брз првиот пак коа го смував, и се одмили и француски и се живо и диво.
    Аааааааааама, се ускладивме, сеа е океј. Таман, првин без, после со јазик и така. :D
     
  9. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Со јазик ами како :D :D А многу нормално дека тоа го правам со дечко ми :) Немам пробано без јазик и смешно ми е како тоа би се извело :P
     
  10. miss.Independet

    miss.Independet Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    [/quote]
     
  11. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    [/quote]


    точно така :)
     
  12. glosipgirl

    glosipgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    426
    Јас многу сакам да се бакнувам. :$ Без француски бакнеж НИШТО ! :lol: Со бакнежот сакам да му ги пренесам емоциите на дечко ми. Глупаво ми е што јас многу често инсистирам за бакнеж, и понекогаш мислам дека сум му досадна на дечко ми. :$ :$ :lol:
     
  13. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Ааа без ниеден француски неможе да помине :shake:
    Но тоа не значи и дека сакам цело време да се лигавам...зависи од тоа каде сме, со кој сме... :)
     
  14. Unique.chick

    Unique.chick Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    2.390
  15. in.love.girl

    in.love.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    12
    Со јазик нормално, најубаво е :* :inlove:
     
  16. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Се залетувам мислиш кон сладолед тргнувам. Вадам јазик, го проверувам теренот дали е подготвен да ми врати, вртам на лево, па на десно, па ај малце напред, па вежбам потоа рикверц.А бе ролеркостер сум.
    Ако сакате и видео може да постирам, м?

    СЕРИОЗНО, темава е :x :fubar:
     
  17. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    И јас :rofl:
    Не можам да замислам како може некој без јазик да се бакнува ,мислев дека тоа одамна е изумрено?!?
    Ме чудат коментариве ,навистина ....
    Ми се има десено другата половина да мучка нешто без јазик ,ама катастрофа !
    Како да се бакнувам со мртва пастрмка ! :puke:
     
  18. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536

    хахахахахха ме насмеа :rofl:

    Да и јас сакам француски бакнеж , но и кога ќе ме баци вака :* :$
     
  19. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    Исто :D
     
  20. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    French kiss e klasika ;) se e do brzinata dali sakate poromanticno ili pogrubo :*