1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како се запознавте со вашата љубов?

Дискусија во 'Врски' започната од babyketi, 2 декември 2009.

  1. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Здрави се караниците затоа што потоа смирувањето е мн мн послатко :)
     
  2. minar

    minar Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Neznam 1 od kaj da pocnam pa aj od pce jas imav vrska od 3 godini koj dur trea tie deovi bea ubavi no po nekoe vreme ne trgna na dobro jas i deckoto raskinavme tocno na nova godina koga site si ja cestitaa novata godina jas otidov vo kaficot kade sto rabotese mojot decko go zateknav kako se bacva so devoja i toa strasno. Nasata vrska prekina iako go sakav mn.iako toa ne go zasluzvase.po raskinuvanjeto jas padnav vo golemi depresii .se povleekov od moeo drustvo,od sie bliski ,se povlekov samata vo sebe i bese mn.tesko. mojata sestra koga me id deka nesum zaenteresirana za nisto cak i ne mi se jadese vikna na kom.da vidam nesto .t.e da i napravam stranica na hi5.otkako ja zacleniv na hi5 rekov da ja otvoram mojata str.da vidam so ima vidov dosta komentari i megu niv i komentar koi me ostavi bez zborivi .jas normalno mu vrativ na komenatarot i taka nekoe vreme se dopsuvavme.Po nekoe vreme se dogovorivme da se najdime na kafe vo PORTAL po potoa pocnavme vrska koja posle 6 meseci nie se verivme i sega na 1 noemvri napravivme svadva koja bese des od molot son koj go cekav 22 god.tocno na nova godina jas mu otkriv na mojot soprug deka sum bremena i bevme na dokto po nova godina i se potvrdi koga ni kaza deka ima i srce maloto mojot soprug bese prestrekn sum 6 nedeli trudna i sum prestrekna.cela ovaa prkazna od mojot zivot ja napisav za da vi kazam na site sto citate feminaa deka posle skarvanje so bivsiot decko ne prestanuva zivotot da tece.jas ke recam deka posle dozdot sonce doaga i da ne mislat na toa sto izgubile tuku da go zacuvat toa sto mu ostanalo
     
  3. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.744
    Допаѓања:
    130.754
    Babyketi, такве сме :D
    Во суштина се сложуваме за многу работи, а за тоа за што не се сложуваме - се решаваме со разговор. Ако еден од нас е нервозен, другиот го толерира тоа. Ако гледам дека е нервоен не се објаснувам тогаш, туку следниот ден, кога ќе биде со оладена глава.
    Јас всушност така постапувам со сите, воопшто. Баш и се немам нешто многу карано во животов. Не дека попуштам, далеку од тоа, ама кога летаат искри не гледам поента да се објаснувам. Чекам прво да се олади ситуацијата. Особено внимавам со семејството. На работа може да ми се случи да сум нетрпелива, ама не и дома - тие ми се најважни, и не сакам во ниту еден момент на никој да му предизвкам нервоза.
     
    На SV1911 и Neytiri им се допаѓа ова.
  4. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.652
    Пол:
    Женски

    Благодарам на убавите желби и зборови, babyketi! Ќе видиме како ќе биде, не се форсираме, само уживаме! :D :D :D :D
     
  5. Dirty-angel

    Dirty-angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    16
    Јас со мојот учев 4 год во ист клас... Трчаше цело време по мене, а јас глумев филм се до последната година кога почнав да го губам со моето понашање и сфатив дека сум ЛУДО ЗАЉУБЕНА во него :lol: :lol: :lol:
    И сега како што викаат "тркалото се сврти" и јас сум таа што трча по него, а он знае дека го сакам и ми враќа па не ме ферма како порано, и барам начин да се вратат работите како порано :D :D :D
     
    На narcis98 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    MINAR i tvojata ljubovna prikazna e mnogu ubava i romanticna!
    Osobeno ona so soopstuvanjeto deka ke stane tatko ,na Nova Godina ,na mazot ti mi e mnogu romantish!
    Bas sum srecna za vas i da vi dade Gospod zdravo i ubavo bebe ,a ne samo edno ,tuku uste 2-3 :)))
    Se najubavo!
     
  7. disturbia

    disturbia Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    4
    Во прва година средно не запозна мојот најверен другар беше во габиано во еден клуб колку бевме деца да тоа беше мојата најголема љубов,вистинска прва љубов меѓутоа пред 3 месеци се скаравме
     
  8. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Disturbia...ne e valjda deka se zavrsi ljubovta???Sto se sluci???
     
  9. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    na odmor preku drugar-prvata vecer se trudese okolu mene, a mene mi bese tolku odbiven i me nervirase.utredenta na plaza me zamoli da mu gi cuvam klucevite i togas koga veke bev podobro raspolozena zakluciv i deka ne e taka los.za denes posle godina ipol da mislam deka e najubav :)
     
  10. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    FEMINA 90 i jas koga bev na tvoi godini mi bese mnogu interesno da gledam koj,kako izgleda,ama sega mi e bitno sto ke kaze i kako ke go kaze....
    Se odi so godinite :lol:
    Nikogas ne treb aza seriozna vrska da se gleda koj ,kako izgleda....bitno e dali so nego moze da se zivee!
     
    На Spring17 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    haha se slozuvam potpolno so tebe, mislis sigurno deka sum mlada ama imam mn doziveano i se drzam strogo do luge cie drustvo mi e prijatno i na koi im veruvam.ne bi izdrzala nitu eden saat so nekoj cij karakter ne mi odgovara
     
  12. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Apsolutno1
    Prvo se gleda karakterot i sekako pragot na tolerancija ,a posle se drugo..
    Od ovaa perspektiva ,sega koga bi se mazela,bi poglednala i dali e situiran i kolku.
    Nemora mnogu ali da ima rabota i mesto kade ke ziveeme SAMI!
     
  13. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    zasto mislam deka i jas ke gi sakam tie dve raboti haha
     
  14. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Ti gledaj i uste nekoja plus ,ama bez ovie dve raboti ic recka nemoj da mavas :lol: :lol:
     
  15. LaRagazza

    LaRagazza Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    121
    Хахаха...јас мојот сегашен дечко со кого што идам 3 години го запознав уште во 5 оделение. Тогаш му бев девојка на неговиот брат близнак :lol: , ништо сериозно,детска љубов. Учевме во исто основно школо и не можев да го поднесааам.Беше таков палав и се збореше дека на една професорка и подметнал шајка на столчето.Се ежев кога поминуваше покрај мене,многу го мразев.Арно ама... неколку години покасно, кога се запишав во средно,првиот школски ден ги гледам браќата таму ( мојот сегашен и бивш) :) И како поминуваше времето таа омраза што ја чувствав некако исчезна.Не беше истиот багабонд, многу беше сменет,разубавен... Си се меркавме цело време како некои дечиња. И он се реши да го направи првиот чекор и ми дојде на час,сосема неочекувано и ме викна да излеземе. Излеговме уште вечерта,тоа беше најубавата вечер во мојот живот...мислам дека после првиот бакнеж знаев дека ептен ќе се затрескам во него.Прво ми беше малку непријатно заради брат му ама после си се навикнав. И ете уште сме си најсреќни заедно и верувам дека ќе си останеме секогаш вака вљубени. И им посакувам на сите да си најдат некој кој што ќе ги исполнува целосно
     
  16. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    La Ragozza mnogu interesna prikazna....
    Samo ne mi e jasno kako gi razlikuvas bracata i en ti se gresi ponekogas :lol: :lol: :lol:
     
  17. LaRagazza

    LaRagazza Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    121
    Хаха... па не се еднојајчани.Воопшто не си личат! :D
     
  18. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Cuti SRECA ...inaku ...pak nemase da ti bese loso :lol: :lol: :lol:
     
  19. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.216
    Пол:
    Женски
    Ahahahahahahahaha lele se iznasmeav :D a stvarno nemase da i bide loso huhuhu
     
  20. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    A zamisli Rainbow da bea trojki i toa ednojajcani ...eheheeeeeeee...edno cudo rabota :lol: :lol: :lol: