1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како се запознавте со вашата љубов?

Дискусија во 'Врски' започната од babyketi, 2 декември 2009.

  1. Neophodna

    Neophodna Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2018
    Пораки:
    569
    Допаѓања:
    548
    Пол:
    Женски
    Преку фб,ми досаѓаше,ја се правев важна на крај прифатив и така
     
    На ADOKI, Red Flower, Dannyz01072017 и 2 други им се допаѓа ова.
  2. GabyTranceॐ

    GabyTranceॐ Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2015
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    1.108
    Пол:
    Женски
    Било некогаш незаботавно...Кратко ама слатко;(:l::u:
     
    На Joanna_ му/ѝ се допаѓа ова.
  3. ilyan

    ilyan Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    19.429
    Пол:
    Женски
    Како се правеше важна?
    Ем важна, ем неопходна :emo:.
     
    На Alisa22 и orhideea им се допаѓа ова.
  4. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Се запознавме на патронатот од гимназијата. Супер момче е и навистина многу го сакам.:l:
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  5. IvanaJenner

    IvanaJenner Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2017
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    555
    Пол:
    Женски
    Со помош на брат ми се запознавме, тие беа другари.:inlove:
     
    На мацка64 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. A.27

    A.27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2018
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    740
    Пол:
    Машки
    Онака јас бев иницијатор и ја освоив :)
     
    На Milobebence и hermosa им се допаѓа ова.
  7. blondegirl95

    blondegirl95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2017
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Женски
    Учевме во исто училиште
     
  8. Mia-K

    Mia-K Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    288
    Пол:
    Женски
    Како јас да сум го пишувала..
    Иста ситуација е кај мене и можам да кажам дека нема поубаво нешто да си со најдобар другар у врска :lol:
     
  9. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.731
    Допаѓања:
    55.495
    Пол:
    Женски
    Цс-Кантер:$
     
    На DushkoFH, angelche16 и Hellobeautiful им се допаѓа ова.
  10. dianna95

    dianna95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    104
    Пол:
    Женски
    Јас доживеав љубов на прв поглед. Случајно го сретнав како шета куче, па за да го запознаам му се залепив на кучето, но толку беше. После цели 3 дена го барав на фејсбук и го најдов па го аднав :$ И за кратко ми пиша и почнавме да излегуваме :l: Мојата прва љубов.. сега ми е сопруг
     
    На loveandhope, harizmaticnana, P.S.love и 20 други им се допаѓа ова.
  11. beauty007

    beauty007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2018
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    640
    Пол:
    Женски
    Тој е од друг град и беше дојден на излевање во мојот град и братучет мој не запозна .. Му викал во диско запознај ме со таа момичка дојдоа на масата маабет си пишувавме и така ...
     
  12. Lizzie

    Lizzie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2016
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    514
    Пол:
    Женски
    преееееку играааааа нааааааааааајјјјјјјаааааакоооо, GTA San Andread Multiplayer
     
    На CindyAnn му/ѝ се допаѓа ова.
  13. MagicalFairy

    MagicalFairy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2018
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    743
    Пол:
    Женски
    Се запознавме преку фб, тој ме додаде јас го прифатив и веднаш ми пиша и по еден саат по долго убедување му го дадов бројот и се слушнавме, од различни градови сме но тој е најубавото нешто што ми се случило во животот, тој ми го промени животот и еве имаме прекрасна врска од 9 месеци :l:
     
    На BrainDamage, Milobebence, angelche16 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. EraBon

    EraBon Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2017
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    595
    Ete taka edna moja drugarka bese vo vrska so negov drugar i na sala ovoj drugarot se zafrkaval za mene........... ednas mi bese prebacil nesto rekov ne nema sansi so tebe....go adnav na fb si pisevme nekolku dena se vidovme i bidna...
     
    На ушко му/ѝ се допаѓа ова.
  15. GDE DA IDEM

    GDE DA IDEM Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2018
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    955
    Пол:
    Машки
    Еве и јас да ви кажам за мојата љубовна приказна.
    Јас не го познавав долго време но моите дома го споменуваа постојано а јас имав некја сосема друга претстава за его.Потоа одам на болница имав алергија а тој работи во болница и видов еден маж ама не знаев дека тоа е тој.(ВЕДНАШ ШТОМ ГО ВИДОВ ТОЈ ЧОВЕК МИ ДОЈДЕ НЕКОЕ ПРЕТЧУСТВО ДЕКА БИ БИЛ ОДЛИЧЕН ТАТКО НА ЌЕРКА,НЕ ЗНАМ БАШ ОД КАДЕ ТОА НО БЕШЕ МНОГУ УБАВО ЧУВСТВО).После долго боледување мислам имам алергија се одлучив да одам на лекар и одам нели кај матичната да ми даде упут за на болница и таа дава и ме прашува кај кој сакам да одам и јас нели не познавам и викам кај тој што има најбрзо термин и ми го даде неговото име (исто и тогаш имав едно исто такво претчуство некоја слика и претстава добив за него ама не го познавам сеѕште)и и викам не некој друг и во ред ајде некој друг и одиме се и сешто.Со мајка ми одиме и таа повторн ого споменува тој ЧОВЕК ама јас немам врска кој човек е тој не го познавам.И случајно на фб излегува истоот човек ама јас не знаев кој е тој немав ни претстава за кој се работи дека тој е истиот човек.И го аднувам на фб и му пишам порака ова она.И повторно ме фати алергијата ама сега одам кај овој човек.И сега интензивно се допишуваме со тој ЧОВЕК И ЧЕКАМЕ ДА СЕ СЛУЧИ СУДБИНА.А И ЗНАЕМЕ ДЕКА ЌЕ СЕ СЛУЧИ.:l:
    :l::l:
     
  16. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    И кој е тој човек?
    Докторот ли?8-|
    Многу конфузно:sweat:
     
    На spacegirl92, Shugarspice, tinka-mace и 12 други им се допаѓа ова.
  17. GDE DA IDEM

    GDE DA IDEM Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2018
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    955
    Пол:
    Машки
    Да драга многу е малку нејасно и јас не можам навистина да си го објаснам некогаш.
     
  18. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Не знаев дека постои. Бивш и беше на другарка и кога таа се поздрави со него во диско се поздравив и јас со цело друштво иако сите ги гледав прв пат во живот. Потоа ми пишуваше, одевме на кафе. Заедно излегувавме. Пијани си седевме на хауба, јас си плачев он ме тешеше.Си бевме ептен добри другарчиња. И така една вечер заглавивме со муабет до 4 сабајле и си отидов дома со такси. Само што влегов дома ми стигна реферат како тој ме сакал ама немал храброст да ми каже, се плашел од реакцијата моја .. и така утредента пиевме кафе јас му го избегнував тој муабет, кога ќе ми споменеше нешто ја менував темата и на крај отидовме на местото каде најчесто седевме до сабајле правејќи муабет и некако прифатив.
    :D :D
     
    На cresa-jagoda и marija1907 им се допаѓа ова.
  19. Dzulija*

    Dzulija* Популарен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2015
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    1.112
    Пол:
    Женски
    Се запознавне во лето на базент беше љубов на прв поглет другари бевне до октомври 10 тогаш се фативне омавне прекрасна врска без ни една кавга одевне 2 .5 год зборувавне секоја вечер со часови се гледавне секој ден ме побара на нова година свадба правевне по 1 година во брак сне 3 години скоро имаме бебенце многу си се сакаме и сеуште не се караме се разбираме исто размислуваме и се надевам со господ напред уште 100 години така
     
    На SummerGirl, Gentlemen, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  20. Unique__

    Unique__ Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2018
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    1.918
    Пол:
    Женски
    На една од социјалните мрежи постојано се чепкавме, не можам да се сетам точно од кај започнавме.
    И еднаш ми лајкна слика на инстаграм, и го прашав дали му се допаѓа сликата (мачка имав сликано)
    Почнаа муабетите на инста, подоцна се префрливме на фејсбук... Бев излезена од една врска ама дечкото некако одамна ми го привлекуваше вниманието со неговите објави иако немав никогаш помислено дека ќе бидеме заедно.
    Еднаш му спомнав дека имам обврски во неговиот град кога се зближивме ама поради далечината мислев дека ќе останеме само другари.
    Ме покани на кафе после месец дена допишување, и бидејќи имав вишок време прифатив, се сретнавме, и приметив дека е нервозен, го прашав да не се брза некаде, дали имам со нешто погрешено, па почна да се отвора и да ми ги искажува чувствата.
    Од пријателска средба испадна во дејт.. Бев пресреќна бидејќи навистина ми се допаѓаше дечково.
    Сега 4 месеци сме заедно.
     
    На ..Queen..1998, SummerGirl, candy.cane и 4 други им се допаѓа ова.