Како се запознавте со вашата љубов?

Дискусија во 'Врски' започната од babyketi, 2 декември 2009.

 1. Unique__

  Unique__ Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2018
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  1.914
  Пол:
  Женски
  На една од социјалните мрежи постојано се чепкавме, не можам да се сетам точно од кај започнавме.
  И еднаш ми лајкна слика на инстаграм, и го прашав дали му се допаѓа сликата (мачка имав сликано)
  Почнаа муабетите на инста, подоцна се префрливме на фејсбук... Бев излезена од една врска ама дечкото некако одамна ми го привлекуваше вниманието со неговите објави иако немав никогаш помислено дека ќе бидеме заедно.
  Еднаш му спомнав дека имам обврски во неговиот град кога се зближивме ама поради далечината мислев дека ќе останеме само другари.
  Ме покани на кафе после месец дена допишување, и бидејќи имав вишок време прифатив, се сретнавме, и приметив дека е нервозен, го прашав да не се брза некаде, дали имам со нешто погрешено, па почна да се отвора и да ми ги искажува чувствата.
  Од пријателска средба испадна во дејт.. Бев пресреќна бидејќи навистина ми се допаѓаше дечково.
  Сега 4 месеци сме заедно.
   
  На ..Queen..1998, SummerGirl, candy.cane и 4 други им се допаѓа ова.
 2. vaga95

  vaga95 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  759
  Допаѓања:
  1.750
  На мојот роденден.

  Славев заедно со мојот братучед, па тој беше гостин од "другата страна", дојде ми пружи рака, ми честита роденден и од тогаш почна се.

  Преку заеднички пријатели слушав доста позитивни коментари за него уште пред да го запознам, еднаш го сретнав лично и ми се допадна и физички. Тогаш си кажав дека наредната прилика, ќе ја искористам.
   
  На SummerGirl, VictoriaSan и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 3. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  3.488
  Пол:
  Женски
  Со мојата љубов си се знаевме од мали, бевме долго време пријатели па после можеби 8,9 години интензивно пријателство сега сме во врска 5ипол години. Искрено никогаш не ни претпоставував дека тој ќе ми биде најголема, најискрена и најстабилна љубов без која сега и понатаму не можам да си го замислам животот.
  Совет: изградете пријателство кое можеби ќе прерасне во љубов.
   
  На Glossy-girl, Tina22m, SummerGirl и 6 други им се допаѓа ова.
 4. Агнес :D

  Агнес :D Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  143
  Пол:
  Женски
  @worrieddd се согласувам потполно со тебе. И мојата врска започна така и мислам дека така е и најдобро. Ист став имав и јас дека тој човек ми е мене пријател не го гледам како партнер но не згрешив што се впуштив во такво нешто. Прекрасно е.
   
  На Glossy-girl, cresa-jagoda, Stark и 3 други им се допаѓа ова.
 5. Dragica5100

  Dragica5100 Активен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2018
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  24
  Slucajno me videl izlezena, i mi pisa na fb posle edna nedela i zborevme edno 8 9 meseci se dur ne se vidovme. Na prviot den koga se vidovme se fativme i veke 3 godini ideme.
   
 6. Nenna97

  Nenna97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2018
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  2.253
  Пол:
  Женски
  Ау, бев смешки:D
  Бев на полагање и го чекав автобусот за назад, и дремам, а надвор жешко, жешко, тој ден ич не се сакав, и се оклучив на фејсбук и ми пишал и јас само seen, и си кажав аман од кај се такви ме наоѓаат, после некое време пак му мајнав seen и се исклучив од фб, за кога се оклучив пак да видам дека ми звонил на фб, и тогаш почнав да се расправам со него, иако ми се беше и извинил, и после некое време се видовме и така ..:D
   
  На ..Queen..1998 и Stayy W им се допаѓа ова.
 7. Jassum23

  Jassum23 Нов член

  Се зачлени на:
  12 декември 2018
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  2
  Хаха, циркус беше.

  Нешто вака меѓутоа јас му вратив после некое време, после доооолго куцање и сме скоро 2 години заедно :)

  Ми беше одбивен многу дека замараше цело време ама некако се случи нешто и му куцнав назад...
   
  На cresa-jagoda и Stayy W им се допаѓа ова.
 8. Stayy W

  Stayy W Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2018
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  505
  Се фотографирав со него и сликата ја ставив на инста и го тагирав . И потоа ми пиша дека сме биле и двајцата убави - и така фативме да се пишува ме и еве не сега 5 мес.. заедно . ( го шмекав нонстоп од трибини ) :inlove:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Kate Rina 93

  Kate Rina 93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2018
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  14.927
  Пол:
  Женски
  Го најдов на фб,ми се бендиса одма:lol:, го адд,тој ми пиша ,се пишувавме долго време,па решивме да се видиме.Од тој момент сме заедно:inlove: и така веќе 1 година:l:
   
  На cresa-jagoda и honey.11 им се допаѓа ова.
 10. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  468
  Пол:
  Женски
  другарка не запозна кај неа на роденден :inlove::inlove:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.726
  Пол:
  Машки
 12. Цвет88

  Цвет88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  2.364
  Допаѓања:
  14.864
  Пол:
  Женски
  На еден форум пред 11 години, после 4 години пријателство си ја признавме љубовта. Иако секогаш бевме посебно поврзани, а сите велеа дека треба да сме заедно.
  И навистина, функционираме супер.
   
  На SummerGirl, mal.ecka, Tajnaotrovna и 2 други им се допаѓа ова.
 13. Ygritte

  Ygritte Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2015
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  13.131
  Пол:
  Женски
  Хахахаха со 20 испити на сметка и еден одмор после 2-3 години поминати во Скопје... Не планирано, спонтано... Сакав да одмарам, не ми беше до дечко, со еден куп испити... И се случи запознавање на прослава на наш заеднички пријател.... Па ајде на кафе, па ајдее утре на плажа, вечерта на забава.... И ајде на вечера сами:sweat::$ со sexy man:wasntme::sweat:... И океј.... Амааа јас си мислев дека толку со мене ќе е само дури сум тука, после кога ќе се вратам дома - толку ... Ама не било така ... Ухууу ова беше пред 5 години, а како ова лето да се случило :D:inlove::l:
   
  На Tajnaotrovna, cresa-jagoda и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 14. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.250
  Допаѓања:
  7.106
  Пол:
  Женски
  Многу оддамна беше тоа:D
  Во бивша ни Југославија,во Вардарче:inlove:
  Кој знае знае,кој памти памти:hai:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Ciel

  Ciel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  1.828
  Пол:
  Женски
  Мојот бивши не запозна само тоа паметно го направи во неговиот живот ФАЛА МУ :rofl:
   
  На Gi.ir.ll192, SummerGirl, Adriana.O и 5 други им се допаѓа ова.
 16. Liu

  Liu Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  1.217
  Пол:
  Женски
  На железничка... чекавме ист воз да си одиме накај дома, седевме заедно тој си трескаше глупости јас се смеев како луда, ни се чудеа и будалите, од тогаш до сега секој ден се повеќе и повеќе сфаќам дека е посебен. :hug:
   
  На Billy Idol, Tajnaotrovna, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
 17. NotACommonGirl

  NotACommonGirl Активен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  65
  Еве во новиве времиња начините се променија па да си пишеме каде ја најдовте вашата љубов или каде ја барате? На социјални мрежи или сепак на стариот начин низ град? :)
   
  На Tajnaotrovna и WildMk им се допаѓа ова.
 18. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.985
  Допаѓања:
  33.997
  Пол:
  Женски
  Не ја барав никаде она ме најде мене.
   
  На Tajnaotrovna, Pea, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. NotACommonGirl

  NotACommonGirl Активен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  65
  Не може поубаво од ова :inlove:
   
  На Tajnaotrovna и shz им се допаѓа ова.
 20. Liu

  Liu Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  1.217
  Пол:
  Женски
  Случајна беше првата средба,не планирана ниту договорена. Некогаш и да сакаш не можеш да избегаш. Не знаеме кога, каде, како ќе запознаеме некоја личност. Безразлика штом е за љубов или пријателство, убаво е.:)
   
  На Ana.brojka, Dadusicka, Tajnaotrovna и 2 други им се допаѓа ова.