Како се запознавте со вашата љубов?

Дискусија во 'Врски' започната од babyketi, 2 декември 2009.

 1. Liu

  Liu Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  1.105
  Пол:
  Женски
  Случајна беше првата средба,не планирана ниту договорена. Некогаш и да сакаш не можеш да избегаш. Не знаеме кога, каде, како ќе запознаеме некоја личност. Безразлика штом е за љубов или пријателство, убаво е.:)
   
  На Ana.brojka, Dadusicka, Tajnaotrovna и 2 други им се допаѓа ова.
 2. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.567
  Допаѓања:
  109.513
  Тој период имав кренато раце од барање низ град, и се префрлив на Мирц.
  Вие дечиштата, не знам дали го начекавте :D
  Маж ми, на мирц го запознав... пред 18 години
   
  На Dadusicka, Nikola1967, ku4ence и 10 други им се допаѓа ова.
 3. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.328
  Допаѓања:
  239.736
  Пол:
  Женски
  и јас мојот пред отприлика 13-14 год :rofl:
   
  На mal.ecka, Tajnaotrovna, NarCis@ и 4 други им се допаѓа ова.
 4. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.166
  Допаѓања:
  12.951
  Првата асоцијација за љубов е секогаш партнерска љубов.
  Другари, семејство, животни во втор план.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.544
  Допаѓања:
  2.665
  Пол:
  Машки
  Со бивши девојки се запознав преку другари, месинџер и фејсбук.

  Сеа не ни барам веќе, таа ќе ме најди ( :D ).
   
  На Pea му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Snowflake97

  Snowflake97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  546
  Допаѓања:
  1.774
  Пол:
  Женски
  Никогаш не сум барала, и сеуште не барам.
  До сега повеќето што сум ги запознала и сум се гледала се преку фејсбук и инстаграм, а има и некој прво што во живо сме се запознале и е многу подобро отколку виртуелно.

  А љубовта сеуште не сум ја нашла можеби еден ден она мене ќе ме најде, и мислам дека ќе биде од некоја случајна средба, на некое чудно место. :angel:
   
  На Cutiepie1 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. makedon81

  makedon81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2019
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  290
  Пол:
  Машки
  Под пенџере на стар сокак она што се вика старско;)
   
 8. Јаневски

  Јаневски Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  849
  Допаѓања:
  1.759
  Пол:
  Машки
 9. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  2.391
  Допаѓања:
  17.645
  Пол:
  Женски
  Не сум ја барала ама ја очекував од некаде да се појави, се надевав.
  Ја најдов на работното место.
  Не ми е соодветен поимот "барање". Љубов не се бара. Едноставно животот те спојува во вистинското време.
   
  На Ana.brojka, Tajnaotrovna, sj *O* и 6 други им се допаѓа ова.
 10. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  2.691
  Допаѓања:
  32.506
  Пол:
  Машки
  Љубов не се бара, едноставно се дешава. Не е ова скриено богатство па да шеташ по свет и да ја бараш.
   
  На Tajnaotrovna, sj *O*, worrieddd и 9 други им се допаѓа ова.
 11. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.585
  Допаѓања:
  35.633
  Пол:
  Машки
  Во салонот на Мерцедес.
   
  На LittleChili, Tajnaotrovna, Animali и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.567
  Допаѓања:
  109.513
  море треба и да бараш.

  Љубовта не е само: Леле пеперутки имам во стомакот!
  Со пеперутки, не се прај дом, не се одржува фамилија..
   
  На ku4ence, Tajnaotrovna, sj *O* и 4 други им се допаѓа ова.
 13. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.127
  Допаѓања:
  8.320
  Пол:
  Женски
  Тоа лето ми беше смачено од дечковци затоа што многу ме разочаруваа. Една дождлива, тмурна ноќ каде што мислев дека само јас и другарка ми сме единствени кои сме надвор, случајно го здогледав него, најубавиот дечко кои што моите очи го виделе.
   
  На RosettaStone му/ѝ се допаѓа ова.
 14. RosettaStone

  RosettaStone Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  813
  Допаѓања:
  9.911
  Пол:
  Женски
  Љубов не се бара, љубов се случува и се чувствува. Понекогаш се фаќам во мисли како тоа бараат љубов тие што боцкаат на фб, заследуваат на инста или што и да е по повеќе личности па ај кај која упали кај која не. Толку грдо нешто, без грам емоции, барем јас така го доживувам тоа.
   
  На gjoker4e му/ѝ се допаѓа ова.
 15. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.028
  Допаѓања:
  15.458
  Пол:
  Женски
  На работа :)
  Кога нај малце барав е баш тогаш се случи.
   
  На Robson и WildMk им се допаѓа ова.
 16. ..Queen..1998

  ..Queen..1998 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2017
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Јас го имав аднато на фб,по што он ми пиша по некој ден , се читкавме 11 месеци после тоа почнавме најпријателски да излегуваме на кафе околу 4 месеци( со оглед на тоа што он не живее тука) , и потоа пред Нова Година почнавме врска...еве 2 месеци сме во врска :inlove:
   
  На cresa-jagoda и Cinnamon Bun им се допаѓа ова.
 17. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.374
  Пол:
  Машки
  na pazar
   
  На LittleChili, Animali, Harper и 3 други им се допаѓа ова.
 18. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.639
  Допаѓања:
  14.994
  Пол:
  Женски
  Нигде.Не барам љубов, не барам некој да ме сака.
  Убаво ми е вака
   
  На AnnabelLee му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Unique__

  Unique__ Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2018
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  1.913
  Пол:
  Женски
  Не барам повеќе.
  Какано.
   
  На PogbaPol му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.247
  Допаѓања:
  44.882
  Пол:
  Женски
  Кога и да сум ја барала, не сум ја нашла. Затоа што љубов се случува, најчесто, кога не бараме.
  Но да, луѓето си пробуваат среќа на интернет, во клубови, дискотеки, кафулиња. Некогаш и ја наоѓаат, бркајќи ја и барајќи ја, некогаш баш кога ќе се откажат, таа ги наоѓа нив.
  Порано, кога оделе на корзо, дури имало правила на која страна да одат слободните, на која зафатените. Ова го имам прочитано во книга, не се сеќавам на насловот, во која беше опишан животот на младите пред, можеби, педесетина години.

  Јас веќе ја најдов. Тогаш и таму каде што најмалку очекував. Или подобро кажано, едноставно, ми се случи. И испадна дека тоа беше она што ми треба, баш во вистинското време.
   
  На Tajnaotrovna, AnnabelLee, gjoker4e и 2 други им се допаѓа ова.