1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како се запознавте со вашата љубов?

Дискусија во 'Врски' започната од babyketi, 2 декември 2009.

  1. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    Не барам. Ако се случи добро, ако не се случи пак добро.
    Не патам од тоа да имам некоја до мене.
    Дали сум нормален?
     
    На Elf, Tajnaotrovna, senza.parole и 5 други им се допаѓа ова.
  2. Animali

    Animali Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    9.423
    Пол:
    Женски
    Секоја една работа, желба и сл., како љубовта, кога сме опседнати да биде, да се оствари, да ја најдеме, никогаш не успева, а кога сме laid back и најмалку очекуваме, работите што порано сме ги посакувале ни се остваруваат :) А и љубовта не се бара, не е чоколада, таа се случува :D

    п.с @Mr. Right Thank God, I thought I was the only one :bandit: :D Не само што не патам за партнер, туку и самата бришам простор за истиот, испадна точна таа, еднаш кога останеш сам и видиш кој луксуз е слободата и мирот, неќеш назад :D :dance: It's addictive :d:
     
    На harizmaticnana, Elf, faye и 8 други им се допаѓа ова.
  3. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Абе луѓе, заљубувањето се случува, љубовта, не ...
    Животниот партнер се бара, и се одбира, а љубовта се гради.

    Тоа што се заљубив во него, не значеше дека ќе имаме убав живот заедно, дека воопшто сакам да го поминам животот со него.
    И во други сум била заљубена, ама не сум посакала со друг да делам дом и да му родам дете.
     
    На sj *O*, Ana.brojka, harizmaticnana и 17 други им се допаѓа ова.
  4. AnaMarijaKrst

    AnaMarijaKrst Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2017
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    Грав му продавав! :inlove:
     
    На пуле, Lunadeeztac, Bruce10 и 8 други им се допаѓа ова.
  5. Jordanco Smart

    Jordanco Smart Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2018
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    413
    Пол:
    Машки
    Една интересна приказна со моја бивша. Секси Србинка од која се топев , а беше толку проклето несовршена. Се запишувавме на фејсбук, па се договоривме да се запознаеме во живо. Првиот пат пиевме винце во паркот кај католичка во Скопје. Ми предложи да идеме кај неа по некое време. Таман стигнавме, сфати дека клучевите не се кај неа. И предложив да идеме кај мене. Докупивме винце црвено. Филмска сцена. И пуштив концерт на легендарниот Дарко Рундек и и читав цитати од Горки. Вечерта се ,,споивме". После тоа се гледавме уште некое време, а таа ми даде нешто посебно. Можеби затоа што беше би. Знаете со што ме освои? Им готвеше храна на бездомници. Тука ме пресече и едноставно ја обожавав. Моја Анџела, твојот Родригез си го пуштам некогаш, чисто да се потсетам на тебе. А Рундек ме навраќа на онаа прекрасна и ебено студена мартовска вечер...
     
  6. Alita

    Alita Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 април 2019
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    1.284
    Пол:
    Женски
    На механичар се сретнавме (facepalm) :rofl:
     
    На sj *O*, sunshinebabe, Lunadeeztac и 8 други им се допаѓа ова.
  7. Jordanco Smart

    Jordanco Smart Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2018
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    413
    Пол:
    Машки
    Хахахха, јакоо. Ко она Тошо Малерот, јас викнав по такси и она се сврте :lol::D
     
    На Bruce10 и Alita им се допаѓа ова.
  8. Petar80

    Petar80 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.579
    Допаѓања:
    45.077
    Пол:
    Машки
    Со поглед, а после си подадовме рака за да си ги кажеме имињата.
    Паа некое време ја немаше односно не можев да ја најдам, но госпот како што ме дарил упорен се снајдов пколу бројче и убедување за средба.
     
    На mal.ecka, SummerGirl и Tajnaotrovna им се допаѓа ова.
  9. Angelopus

    Angelopus Активен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2019
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    111
    Пол:
    Машки
    На фб.Двајцата не верувавме дека нашата врска ќе израсне во толку голема што не можеме да се разделиме
     
    На DanceT и WildMk им се допаѓа ова.
  10. butterflu

    butterflu Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2017
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    564
    Пол:
    Женски
    Со другарка правевме кругови по малото, сретнавме двајца, таа го знаеше него и другар му од порано, се поздравив, се запознав со нив. Со распрашување преку другарка ми ме најде на фб и оттука почна се. Еве тече 7-ма година од нашата врска.
     
    На sj *O*, sunshinebabe, Ana.brojka и 6 други им се допаѓа ова.
  11. Brinetka

    Brinetka Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2018
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    7.900
    Пол:
    Женски
    На најглупата журка у мојот живот го запознав него, и ја пријдов прва не знам како ама ептен беше убав, не запозна неговиот другар со кој се знаевме пред тоа, а пак третиот другар мислел мене да ми се пушта ама среќа-несреќа ја мм си го одбрав. :D:D
     
    На sj *O*, sunshinebabe, ku4ence и 3 други им се допаѓа ова.
  12. Herrera

    Herrera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    967
    Допаѓања:
    10.372
    Се започна на 17 Септември 2018 . Баш сега си го вртам филмот и пораките.

    Прашував нешто , па он прв ми пиша порака, па од ден на ден од негова страна добивав многу пораки иако тоа не го сфатив за озбилно.
    Наскоро после тоа и лично се видовме и смувавме од прва па дури и му реков да му местам женска од форумов, ама он беше одлучен дека јас сум му била доволна.

    И ете поминаа бааги месеци, наскоро и годишнина од врската ќе славиме ( Октомври )

    Кој би рекол дека на форум (баш на Фемина )ќе си најдам дечко за сериозно, ама така испадна.
     
    Последна измена: 30 јуни 2019
    На sj *O*, BejbiBlu, sunshinebabe и 17 други им се допаѓа ова.
  13. Damata so marama

    Damata so marama Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2015
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    293
    Пол:
    Женски
    Премногу случајно како господ да не спои :inlove:
    Од различни градови сме а тој имаше женска од мојот град и учевме со женскаму во исто средно училиште прва година бевме и двете. Еден ден носејки ја на школо женскаму ме видел мене надвор на скаличките со цигарата во раката (јас него не го видов) и ја прашал девојкаму како се викам. Таа се изнервирала и му кажала дека незнае како се викам. Тој ден многу сум му се допаднала. Ме барал по фб , инста но неможел да ме најде бидејки не ми го знаеше името.
    Од градот каде што беше он јас имав тетка и скоро секој викенд бев на излегување таму. Еден викенд шетајки по центар го видов со другарму но незнаев дека му се допаѓам ниту па ми се допаѓаше. Дадами ми рече сесто види го овој како те гледа очите ќе му испаднат. И кажав остави го ма има женска од моето училиште.
    Помина една година ни го видов ни ме видел, одам јас повторно во неговиот град кај тетками на гости а тој случајно во исто време мини со колата пред на тетками куќата. Јас со мајками таман да ја отвориме портата тој ми се парќира пред мене и ме гледа. Се шокирав дури се исплашив. Мајками ми рече кој е овој велам незнам остај го некој манијак. Тој ме слушна ја запали колата и си замина.
    После точно поминано една година со другарками отидовме кај тетками се спремавме за диско во неговиот град. Многу рано беше за диско а ние и двете се спремавме па одлучивме да прошетаме низ парк додека да дојде 12 часот за да одиме на диско. Така во чизмички со штикла фармерки кошулка и кожна јакна излегов и се шеткаме со другарками и наедншка гледам мине тој со колата. Нешто почувствував таа вечер и само и реков на другарката види го овој сега има да заврти со колата уште 10 пати околу мене. Додека таа не ми веруваше тој ги докажа моите зборови. Вртеше вртеше околу нас и на последниот круг јас извикав леле види го манијакот колку врти. И наеднаш го снема, почнав да и се жалам на другарками дека сакам уште еднаш да го видам а таа ми викаше ако ако ти пак му вели манијак. Се покајав за зборовите а веќе стана 12 часот. Заминавме со другарками во дискотеката каде што се најдовме со другото друштво.
    Во меѓувреме тој не ме слушнал мене кога сум викнала дека е манијак туку му заѕвонил другарму па отишол да го зеде. Се вратил во парк ме барал ме барал но ме немало. Одлучиле со другарите да одат на диско.
    Некоја случајност и тој во истото диско.
    Цела вечер бил изервиран затоа што не дознал како се викам.
    Во диското :
    И велам на другарками да одиме до вц и одиме а по пат до вц мислам само на тоа дека можеби го повредив со тоа што му кажав дека е манијак.
    Тој на последната маса до вецето. Во гужвата не го видов но тој кога ме видол многу се израдувал и решил дека ќе ме запознае. Наеднаш некој ме допира за половината се вртам изнервирано таман да го опцујам и го гледам него. Се насмеав од 6ка до 6ка, се израдував ептен што го гледам повторно. Само се насмејав и продолжив кон вецето. На враќање од веце го уштипав за раката (незнам од кај толку храброст најдов во принцип сум срамежливо девојче):$ Тој се изненади од мојата реакција и така повише пати вртевме еден околу друг и се ударавме со лактото. Излегуваше тој на цигара излегував и јас, излегував јас дојдеше и тој.
    Кога ги прашав другарките за него ми кажаа дека е женскар и дека само ќе ме изигра ни чуствував дека ако ги послушам ќе згрешам па трнав по мое. Прикрај од забавата излегувам на цигара а тој ме сопира на вратта останав у шок. Ме праша како се викам од каде сум колку години имам . Се чувствував како да сум на испит го слушав и му одговарав на прашањата 8-|. Ми рече да ме однесе до дома но го одбив :hai: сакав да бидам повише недостапна хаха. Ми рече да му ветам дека утредента ќе пиеме кафе. Му ветив и го исполнив ветувањето. Се беше многу убаво алал да ви е на тие што ќе ми го прочитате коментарот оти изгледа превише напишав:rofl: Но сакав и јас да го споделам моето чудесно запознавање со партнерот што за жал веќе не ми е а баш ни одеше:)
     
    На poi, sunshinebabe, Iva9612 и 9 други им се допаѓа ова.
  14. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    роман :D
     
    На sj *O*, Harper, Tajnaotrovna и 5 други им се допаѓа ова.
  15. marija305

    marija305 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2014
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    7.836
    Пол:
    Женски
    На форумов:inlove:
     
    На sj *O*, WildMk, BejbiBlu и 10 други им се допаѓа ова.
  16. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    Е тагни го зетот да го видиме ај]:)
     
    На WildMk, Regina.Phalange, ku4ence и 8 други им се допаѓа ова.
  17. marija305

    marija305 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2014
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    7.836
    Пол:
    Женски
    Не смеам:$
     
  18. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Инстаграм прави чуда:inlove::inlove::$:$:l:
     
    На sj *O*, Iva9612 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  19. Adorabela

    Adorabela Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2019
    Пораки:
    1.014
    Допаѓања:
    2.069
    Пол:
    Женски
    Spontano, duri i imeto ne mu go znaev:lol:.
     
    На Angelopus, Damata so marama и Animali им се допаѓа ова.
  20. elvittta

    elvittta Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    Го запознав преку моја другарка, и и ми беше антипатичен и имаше така злобен поглед, не го сакав ич.
    Е после долго време ми пиша, па дури и тогаш му се понашав но му дадов шанса да се запознаеме.
    Веќе кога прв пат излеговме ми се смена и мислењето и многу добар впечаток ми остави.
     
    На sunshinebabe, ku4ence, Milobebence и 6 други им се допаѓа ова.