Како се запознавте со вашата љубов?

Дискусија во 'Врски' започната од babyketi, 2 декември 2009.

 1. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.437
  Пол:
  Женски
  Во милка чоколадите:)
   
  На IvanaJenner, cresa-jagoda, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Mr. Right

  Mr. Right Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.038
  Допаѓања:
  71.237
  Пол:
  Машки
  Не барам. Ако се случи добро, ако не се случи пак добро.
  Не патам од тоа да имам некоја до мене.
  Дали сум нормален?
   
  На Elf, Tajnaotrovna, senza.parole и 5 други им се допаѓа ова.
 3. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  9.372
  Пол:
  Женски
  Секоја една работа, желба и сл., како љубовта, кога сме опседнати да биде, да се оствари, да ја најдеме, никогаш не успева, а кога сме laid back и најмалку очекуваме, работите што порано сме ги посакувале ни се остваруваат :) А и љубовта не се бара, не е чоколада, таа се случува :D

  п.с @Mr. Right Thank God, I thought I was the only one :bandit: :D Не само што не патам за партнер, туку и самата бришам простор за истиот, испадна точна таа, еднаш кога останеш сам и видиш кој луксуз е слободата и мирот, неќеш назад :D :dance: It's addictive :d:
   
  На faye, Tajnaotrovna, senza.parole и 6 други им се допаѓа ова.
 4. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.721
  Допаѓања:
  135.902
  Абе луѓе, заљубувањето се случува, љубовта, не ...
  Животниот партнер се бара, и се одбира, а љубовта се гради.

  Тоа што се заљубив во него, не значеше дека ќе имаме убав живот заедно, дека воопшто сакам да го поминам животот со него.
  И во други сум била заљубена, ама не сум посакала со друг да делам дом и да му родам дете.
   
  На CindyAnn, Supergirll8, ForeverYoung и 13 други им се допаѓа ова.
 5. AnaMarijaKrst

  AnaMarijaKrst Активен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2017
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  77
  Пол:
  Женски
  Грав му продавав! :inlove:
   
  На Lunadeeztac, Bruce10, LittleChili и 7 други им се допаѓа ова.
 6. Jordanco Smart

  Jordanco Smart Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2018
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  166
  Пол:
  Машки
  Една интересна приказна со моја бивша. Секси Србинка од која се топев , а беше толку проклето несовршена. Се запишувавме на фејсбук, па се договоривме да се запознаеме во живо. Првиот пат пиевме винце во паркот кај католичка во Скопје. Ми предложи да идеме кај неа по некое време. Таман стигнавме, сфати дека клучевите не се кај неа. И предложив да идеме кај мене. Докупивме винце црвено. Филмска сцена. И пуштив концерт на легендарниот Дарко Рундек и и читав цитати од Горки. Вечерта се ,,споивме". После тоа се гледавме уште некое време, а таа ми даде нешто посебно. Можеби затоа што беше би. Знаете со што ме освои? Им готвеше храна на бездомници. Тука ме пресече и едноставно ја обожавав. Моја Анџела, твојот Родригез си го пуштам некогаш, чисто да се потсетам на тебе. А Рундек ме навраќа на онаа прекрасна и ебено студена мартовска вечер...
   
 7. Alita

  Alita Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2019
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  1.269
  Пол:
  Женски
  На механичар се сретнавме (facepalm) :rofl:
   
  На Lunadeeztac, ku4ence, LittleChili и 6 други им се допаѓа ова.
 8. Jordanco Smart

  Jordanco Smart Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2018
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  166
  Пол:
  Машки
  Хахахха, јакоо. Ко она Тошо Малерот, јас викнав по такси и она се сврте :lol::D
   
  На Bruce10 и Alita им се допаѓа ова.
 9. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  44.564
  Пол:
  Машки
  Со поглед, а после си подадовме рака за да си ги кажеме имињата.
  Паа некое време ја немаше односно не можев да ја најдам, но госпот како што ме дарил упорен се снајдов пколу бројче и убедување за средба.
   
  На mal.ecka, SummerGirl и Tajnaotrovna им се допаѓа ова.
 10. Angelopus

  Angelopus Активен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2019
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  109
  Пол:
  Машки
  На фб.Двајцата не верувавме дека нашата врска ќе израсне во толку голема што не можеме да се разделиме
   
  На DanceT и WildMk им се допаѓа ова.
 11. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  295
  Пол:
  Женски
  Со другарка правевме кругови по малото, сретнавме двајца, таа го знаеше него и другар му од порано, се поздравив, се запознав со нив. Со распрашување преку другарка ми ме најде на фб и оттука почна се. Еве тече 7-ма година од нашата врска.
   
  На Ana.brojka, piksooki, Blue.Sky и 4 други им се допаѓа ова.
 12. Brinetka

  Brinetka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2018
  Пораки:
  421
  Допаѓања:
  4.099
  Пол:
  Женски
  На најглупата журка у мојот живот го запознав него, и ја пријдов прва не знам како ама ептен беше убав, не запозна неговиот другар со кој се знаевме пред тоа, а пак третиот другар мислел мене да ми се пушта ама среќа-несреќа ја мм си го одбрав. :D:D
   
  На ku4ence, Herrera, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  7.524
  Се започна на 17 Септември 2018 . Баш сега си го вртам филмот и пораките.

  Прашував нешто , па он прв ми пиша порака, па од ден на ден од негова страна добивав многу пораки иако тоа не го сфатив за озбилно.
  Наскоро после тоа и лично се видовме и смувавме од прва па дури и му реков да му местам женска од форумов, ама он беше одлучен дека јас сум му била доволна.

  И ете поминаа бааги месеци, наскоро и годишнина од врската ќе славиме ( Октомври )

  Кој би рекол дека на форум (баш на Фемина )ќе си најдам дечко за сериозно, ама така испадна.
   
  Последна измена: 30 јуни 2019
  На christinnn, Ana.brojka, faye и 14 други им се допаѓа ова.
 14. Damata so marama

  Damata so marama Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2015
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  277
  Пол:
  Женски
  Премногу случајно како господ да не спои :inlove:
  Од различни градови сме а тој имаше женска од мојот град и учевме со женскаму во исто средно училиште прва година бевме и двете. Еден ден носејки ја на школо женскаму ме видел мене надвор на скаличките со цигарата во раката (јас него не го видов) и ја прашал девојкаму како се викам. Таа се изнервирала и му кажала дека незнае како се викам. Тој ден многу сум му се допаднала. Ме барал по фб , инста но неможел да ме најде бидејки не ми го знаеше името.
  Од градот каде што беше он јас имав тетка и скоро секој викенд бев на излегување таму. Еден викенд шетајки по центар го видов со другарму но незнаев дека му се допаѓам ниту па ми се допаѓаше. Дадами ми рече сесто види го овој како те гледа очите ќе му испаднат. И кажав остави го ма има женска од моето училиште.
  Помина една година ни го видов ни ме видел, одам јас повторно во неговиот град кај тетками на гости а тој случајно во исто време мини со колата пред на тетками куќата. Јас со мајками таман да ја отвориме портата тој ми се парќира пред мене и ме гледа. Се шокирав дури се исплашив. Мајками ми рече кој е овој велам незнам остај го некој манијак. Тој ме слушна ја запали колата и си замина.
  После точно поминано една година со другарками отидовме кај тетками се спремавме за диско во неговиот град. Многу рано беше за диско а ние и двете се спремавме па одлучивме да прошетаме низ парк додека да дојде 12 часот за да одиме на диско. Така во чизмички со штикла фармерки кошулка и кожна јакна излегов и се шеткаме со другарками и наедншка гледам мине тој со колата. Нешто почувствував таа вечер и само и реков на другарката види го овој сега има да заврти со колата уште 10 пати околу мене. Додека таа не ми веруваше тој ги докажа моите зборови. Вртеше вртеше околу нас и на последниот круг јас извикав леле види го манијакот колку врти. И наеднаш го снема, почнав да и се жалам на другарками дека сакам уште еднаш да го видам а таа ми викаше ако ако ти пак му вели манијак. Се покајав за зборовите а веќе стана 12 часот. Заминавме со другарками во дискотеката каде што се најдовме со другото друштво.
  Во меѓувреме тој не ме слушнал мене кога сум викнала дека е манијак туку му заѕвонил другарму па отишол да го зеде. Се вратил во парк ме барал ме барал но ме немало. Одлучиле со другарите да одат на диско.
  Некоја случајност и тој во истото диско.
  Цела вечер бил изервиран затоа што не дознал како се викам.
  Во диското :
  И велам на другарками да одиме до вц и одиме а по пат до вц мислам само на тоа дека можеби го повредив со тоа што му кажав дека е манијак.
  Тој на последната маса до вецето. Во гужвата не го видов но тој кога ме видол многу се израдувал и решил дека ќе ме запознае. Наеднаш некој ме допира за половината се вртам изнервирано таман да го опцујам и го гледам него. Се насмеав од 6ка до 6ка, се израдував ептен што го гледам повторно. Само се насмејав и продолжив кон вецето. На враќање од веце го уштипав за раката (незнам од кај толку храброст најдов во принцип сум срамежливо девојче):$ Тој се изненади од мојата реакција и така повише пати вртевме еден околу друг и се ударавме со лактото. Излегуваше тој на цигара излегував и јас, излегував јас дојдеше и тој.
  Кога ги прашав другарките за него ми кажаа дека е женскар и дека само ќе ме изигра ни чуствував дека ако ги послушам ќе згрешам па трнав по мое. Прикрај од забавата излегувам на цигара а тој ме сопира на вратта останав у шок. Ме праша како се викам од каде сум колку години имам . Се чувствував како да сум на испит го слушав и му одговарав на прашањата 8-|. Ми рече да ме однесе до дома но го одбив :hai: сакав да бидам повише недостапна хаха. Ми рече да му ветам дека утредента ќе пиеме кафе. Му ветив и го исполнив ветувањето. Се беше многу убаво алал да ви е на тие што ќе ми го прочитате коментарот оти изгледа превише напишав:rofl: Но сакав и јас да го споделам моето чудесно запознавање со партнерот што за жал веќе не ми е а баш ни одеше:)
   
  На Iva9612, sweetie_09, Regina.Phalange и 7 други им се допаѓа ова.
 15. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.864
  Допаѓања:
  22.659
  Пол:
  Женски
  роман :D
   
  На Harper, Tajnaotrovna, Robson и 4 други им се допаѓа ова.
 16. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  4.721
  Пол:
  Женски
  На форумов:inlove:
   
  На Lunadeeztac, LittleChili, LoneWolfGuy и 6 други им се допаѓа ова.
 17. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.615
  Допаѓања:
  46.630
  Пол:
  Машки
  Е тагни го зетот да го видиме ај]:)
   
  На Regina.Phalange, ku4ence, Tajnaotrovna и 7 други им се допаѓа ова.
 18. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  4.721
  Пол:
  Женски
  Не смеам:$
   
 19. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.437
  Допаѓања:
  9.269
  Пол:
  Женски
  Инстаграм прави чуда:inlove::inlove::$:$:l:
   
  На Iva9612 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 20. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  1.369
  Пол:
  Женски
  Spontano, duri i imeto ne mu go znaev:lol:.
   
  На Angelopus, Damata so marama и Animali им се допаѓа ова.