Како се запознавте со вашата љубов?

Дискусија во 'Врски' започната од babyketi, 2 декември 2009.

 1. marlonbrando69

  marlonbrando69 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  4.135
  Пол:
  Машки
  тука
   
  На Mrs.Precious, piksooki и marija305 им се допаѓа ова.
 2. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.939
  Пол:
  Машки
  Na messenger
   
 3. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.140
  Допаѓања:
  30.775
  Пол:
  Женски
 4. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.239
  Допаѓања:
  6.963
  Пол:
  Женски
  Во бар кај што излегувавме. А ич не ми се излегуваше таа вечер. Ама ете среќичка.:D
   
  На ku4ence и candy.cane им се допаѓа ова.
 5. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.246
  Допаѓања:
  15.565
  Пол:
  Женски
  Абе, што убава тема КАКО се запознавте, сте ја преправиле во КАДЕ и со едно зборче. :(

  Нејсе, јас да си кажам со мојов.
  Бев депре и ме убеди другарка да инсталирам Тиндер. Bless her soul, ем си го најдов мачорот, ем имам цел фолдер со скринови од прајслес мачо пози/профили за кога сум даун.
  Се допишувавме можеби добри два и пол месеци, никако да ни се погоди МојТермин да се видиме оти од различни градови, ама ајде конечно падна договор лани, на почетокот на јуни.
  Пошто провинцијални душички, договорот беше да се најдеме во Скопје. Мене ми е блиску, тој пак имал бесплатен превоз. Океј, супер.
  Вечерта бев на роденден, па малку подотерана отидов. Последен бус за дома во 21:30, а договорени во 18:30 да се најдеме. Стигнав малку порано, ме просвиркаа што ме просвиркаа сите таксисти по пат, си седнав пред ВЕРО Центар и си чекам.
  Ми стига порака од типов дека ги запрела полиција веќе 15 минути, па ќе доцни.
  Прва мисла ми беше дека е одјеб, втора ми беше зошто толку долго, што направиле?
  Он златниот се пријавил преку другар да оди на тогашниот митинг на ВМРО (инаку политички сите ги мрази), па оттаму и бесплатниот превоз, ама затоа и ги застанале да им држат лекција да не прават глупости. :D :D Тие 20 минути чекање, единствена мака ми беше да не е понизок од мене, дека јас малце ко шестар сум и ми е комплекс машкото да е поситно/пониско, фак ит. Ништо, стигна убав ко бонбона, пола глава повисок. :inlove:
  Јас изгубена, тој бетер, не ни памтам што муабет правевме првите 10 минути. Знам влеговме во Џамбо да разгледаме дримкечери накратко, и во таа штама од неколку секунди што настана, му паднало непријатно и ми пружа рака: Иначе, јас сум А., мило ми е.
  (facepalm)
  Е, фала на информација... Ама го видов поцрвенет, па само се насмеав и реков дека знам.
  Потоа отидовме до градски парк, времето си врви, тој кажува неповрзани муабети, му паѓаат ствари од раце, од џеб, цигара не може да си извади, а јас само го гледам колку ми е убав и си мислам како да му се обесам околу врат, најискрено вака. :wasntme: :D
  Веќе бидна 20:40, а треба пеш до автобуска да стигнам пред 21:30, он абер нема од ништо.
  Викам ок, веројатно не му се допаѓам, заеби, тоа е, и си станав по звукот на некое жапче што беше во близина во езерцето.
  Кога ете го овој по мене: Еј, ќе бараш ли жаба да ја претвориш во принц?
  Супер, си викам, клише муабет сега треба да смислувам некој...
  Среќа тука ме пресече со тоа дека он волонтира, па се деси претварањето жаба у принц. :D
  20:57. Почнуваме да летаме накај автобуска. Јас препотена, по пат ваѓам дезодоранс, се сопкам, ми излетува пцовка, он едвај ме стигнува позади со толкав ранец на него. Си викам толку е, овој ќе ме блокне од сегде во 21:31.
  Те го од позади уз бревтање ми вика „Е, ова е....хух.... состанок што нема да го.... заборавам.“
  Ме испрати навремено на автобуска, па се враќал назад до собрание да не му побегне превозот. :D
  За ситно, година и пол мина оттогаш.
  Некогаш, кога ќе настане штама, знам да го прашам на шала „А, како рече дека се викаш уствари?“
  Каваљер. Фејк партијаш. Жаба-принц. Перфектно. :l: :D
   
  Последна измена: 27 ноември 2019
  На Regina.Phalange, Justicija, dayla и 24 други им се допаѓа ова.
 6. Milobebence

  Milobebence Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  1.084
  Допаѓања:
  42.014
  Пол:
  Женски
  Кај братучетка ми јас секоја недела наутро одев кај стрико ми и со братучетка ми си прераскажувавме како сме го поминале викендот.
  Недела штотуку излезена од бања инаку многу блиску живеевме со братучетка ми и со полу сува коса во тренерки одам кај нив зет ми со другар сегашен маж ми а он со брада до појас а јас мразам брада многуу и така се запознавме не зезаа јас слободна он слободен и се дог следен викенд да дојде инаку од различни градови бевме.
  Се беше ко на зезање за кафево ај си реков нема светот да пропадне ако излезам на кафе.
  Дојде следниот викенд јас на братучетка ми и викам ако има чоеков брада јас бегам е до толку ми беше одбивна брадата што ни за кафе не можев да го поднесам таа ми вика не биди луда седи мирна.
  Доаѓа едно момче без брада згодно отидовме на кафе ме освои од старт со неговата харизма и смисла за хумор и од тогаш доаѓаше нон стоп да ме види иако ситуацијата не беше сјајна пост воена беше каде сеуште беше вжештено но на мојот витез не му пречеше ништо и ништо не можеше да го спречи да доаѓа за да се видиме.
  Љубовта надмина се...
   
  На Regina.Phalange, ku4ence, Justicija и 5 други им се допаѓа ова.