1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како се запознавте со вашата љубов?

Дискусија во 'Врски' започната од babyketi, 2 декември 2009.

  1. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
  2. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    8.263
    Пол:
    Женски
    Во бар кај што излегувавме. А ич не ми се излегуваше таа вечер. Ама ете среќичка.:D
     
    На sj *O*, sunshinebabe, Iva9612 и 3 други им се допаѓа ова.
  3. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Абе, што убава тема КАКО се запознавте, сте ја преправиле во КАДЕ и со едно зборче. :(

    Нејсе, јас да си кажам со мојов.
    Бев депре и ме убеди другарка да инсталирам Тиндер. Bless her soul, ем си го најдов мачорот, ем имам цел фолдер со скринови од прајслес мачо пози/профили за кога сум даун.
    Се допишувавме можеби добри два и пол месеци, никако да ни се погоди МојТермин да се видиме оти од различни градови, ама ајде конечно падна договор лани, на почетокот на јуни.
    Пошто провинцијални душички, договорот беше да се најдеме во Скопје. Мене ми е блиску, тој пак имал бесплатен превоз. Океј, супер.
    Вечерта бев на роденден, па малку подотерана отидов. Последен бус за дома во 21:30, а договорени во 18:30 да се најдеме. Стигнав малку порано, ме просвиркаа што ме просвиркаа сите таксисти по пат, си седнав пред ВЕРО Центар и си чекам.
    Ми стига порака од типов дека ги запрела полиција веќе 15 минути, па ќе доцни.
    Прва мисла ми беше дека е одјеб, втора ми беше зошто толку долго, што направиле?
    Он златниот се пријавил преку другар да оди на тогашниот митинг на ВМРО (инаку политички сите ги мрази), па оттаму и бесплатниот превоз, ама затоа и ги застанале да им држат лекција да не прават глупости. :D :D Тие 20 минути чекање, единствена мака ми беше да не е понизок од мене, дека јас малце ко шестар сум и ми е комплекс машкото да е поситно/пониско, фак ит. Ништо, стигна убав ко бонбона, пола глава повисок. :inlove:
    Јас изгубена, тој бетер, не ни памтам што муабет правевме првите 10 минути. Знам влеговме во Џамбо да разгледаме дримкечери накратко, и во таа штама од неколку секунди што настана, му паднало непријатно и ми пружа рака: Иначе, јас сум А., мило ми е.
    (facepalm)
    Е, фала на информација... Ама го видов поцрвенет, па само се насмеав и реков дека знам.
    Потоа отидовме до градски парк, времето си врви, тој кажува неповрзани муабети, му паѓаат ствари од раце, од џеб, цигара не може да си извади, а јас само го гледам колку ми е убав и си мислам како да му се обесам околу врат, најискрено вака. :wasntme: :D
    Веќе бидна 20:40, а треба пеш до автобуска да стигнам пред 21:30, он абер нема од ништо.
    Викам ок, веројатно не му се допаѓам, заеби, тоа е, и си станав по звукот на некое жапче што беше во близина во езерцето.
    Кога ете го овој по мене: Еј, ќе бараш ли жаба да ја претвориш во принц?
    Супер, си викам, клише муабет сега треба да смислувам некој...
    Среќа тука ме пресече со тоа дека он волонтира, па се деси претварањето жаба у принц. :D
    20:57. Почнуваме да летаме накај автобуска. Јас препотена, по пат ваѓам дезодоранс, се сопкам, ми излетува пцовка, он едвај ме стигнува позади со толкав ранец на него. Си викам толку е, овој ќе ме блокне од сегде во 21:31.
    Те го од позади уз бревтање ми вика „Е, ова е....хух.... состанок што нема да го.... заборавам.“
    Ме испрати навремено на автобуска, па се враќал назад до собрание да не му побегне превозот. :D
    За ситно, година и пол мина оттогаш.
    Некогаш, кога ќе настане штама, знам да го прашам на шала „А, како рече дека се викаш уствари?“
    Каваљер. Фејк партијаш. Жаба-принц. Перфектно. :l: :D
     
    Последна измена: 27 ноември 2019
    На sj *O*, martine, Ana.brojka и 41 други им се допаѓа ова.
  4. Milobebence

    Milobebence Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    4.270
    Допаѓања:
    90.952
    Пол:
    Женски
    Кај братучетка ми јас секоја недела наутро одев кај стрико ми и со братучетка ми си прераскажувавме како сме го поминале викендот.
    Недела штотуку излезена од бања инаку многу блиску живеевме со братучетка ми и со полу сува коса во тренерки одам кај нив зет ми со другар сегашен маж ми а он со брада до појас а јас мразам брада многуу и така се запознавме не зезаа јас слободна он слободен и се дог следен викенд да дојде инаку од различни градови бевме.
    Се беше ко на зезање за кафево ај си реков нема светот да пропадне ако излезам на кафе.
    Дојде следниот викенд јас на братучетка ми и викам ако има чоеков брада јас бегам е до толку ми беше одбивна брадата што ни за кафе не можев да го поднесам таа ми вика не биди луда седи мирна.
    Доаѓа едно момче без брада згодно отидовме на кафе ме освои од старт со неговата харизма и смисла за хумор и од тогаш доаѓаше нон стоп да ме види иако ситуацијата не беше сјајна пост воена беше каде сеуште беше вжештено но на мојот витез не му пречеше ништо и ништо не можеше да го спречи да доаѓа за да се видиме.
    Љубовта надмина се...
     
    На Mêdêñâ_26, sj *O*, sunshinebabe и 11 други им се допаѓа ова.
  5. Fauhxy

    Fauhxy Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2016
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    2.130
    Пол:
    Женски
    Се запознавме на иселенички џубокс :l:
     
    На Sejfullai му/ѝ се допаѓа ова.
  6. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.388
    Допаѓања:
    171.341
    Под врбата од десна страна на влез на тогашно Студио, сега кафанА ,,Дома" :|
    (facepalm)
     
    На SummerGirl, cresa-jagoda, marlonbrando69 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.719
    Пол:
    Женски
    Паааа....планирав да заминам од земјава и... :?:
     
    На SummerGirl, H.VAGA и ninja35 им се допаѓа ова.
  8. Мејз

    Мејз Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2018
    Пораки:
    388
    Допаѓања:
    4.122
    Пол:
    Женски
    Не запозна другарка ми, тие биле школски, а тој работеше во барот кај што одевме ние стално. Прво не мислев ништо со него зошто е помал од мене, ама ете 5 месеци среќа :)
     
  9. belchy

    belchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2020
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    149
    Пол:
    Женски
    Додека плаќав нешто во банка, бидејќи брзав за да стигнам на факултет ми паднала личната карта, а он чесен момак па ме најде и 3 години остана.:rofl::rofl:
     
    На Mêdêñâ_26, sj *O*, eliesaab и 9 други им се допаѓа ова.
  10. Dadusicka

    Dadusicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    54.342
    Пол:
    Женски
    Tinder :makeup::tmi::bandit:
     
    На sj *O*, Herrera, Milobebence и 2 други им се допаѓа ова.
  11. ninja35

    ninja35 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 декември 2011
    Пораки:
    2.682
    Допаѓања:
    88.170
    У градинка :emo:
     
    На sj *O*, flawless_, WildMk и 2 други им се допаѓа ова.
  12. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.719
    Пол:
    Женски
    :| педофил?
     
    На sj *O*, piksooki, Dadusicka и 2 други им се допаѓа ова.
  13. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.659
    Допаѓања:
    18.998
    Пол:
    Женски
    Јас сите што ги запознав на тиндер беа манијачишта што ги интересираше само секс :wasntme:
     
    На kikkki и Emilija97mk им се допаѓа ова.
  14. Dadusicka

    Dadusicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    54.342
    Пол:
    Женски
    Не сум наишла на такви:?:
    Овој е ѕвер:muscle:
     
    На marija1907 и Justicija им се допаѓа ова.
  15. CindyAnn

    CindyAnn Активен член

    Се зачлени на:
    21 април 2020
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    255
    Истата дешавка е и кај мене од 2015 до сега,сеуште заедно :rofl:
     
    На Lizzie, queen19 и honey.11 им се допаѓа ова.
  16. Ladyy*

    Ladyy* Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2020
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    1.130
    Пол:
    Женски
    Ставив стори на инста кафе кога пиев.Ја видел околината во која живеам и ми пиша ,,Наздравје кафето".:lol:
    А и не само тоа школски ми беше,уште поинтересно.:lol::inlove:
     
    На cresa-jagoda и honey.11 им се допаѓа ова.
  17. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.208
    Допаѓања:
    13.034
    Пол:
    Женски
    Преку фејсбук. Обично никого не прифаќам ама ни ја не знам зашо него го прифатив. После некое време ми пиша и викам ај да видам шо чоек е овај. Заглавивме со пишување со недели, па си дојдов тука со цел да учам за колоквиумска. Само што си дојдов, почна да ме заебава пц, па на 1ви април го викнав да ми помогне со компјутерот. Ииии се заборавивме гледајќи филм кога веќе почнал полициски час и не можеше да си отиде дома, па мораше да остане на спиење. И така на шала сеа не можам да се одлепам од него. :rofl: :inlove:
     
    На Mêdêñâ_26, sj *O*, martine и 6 други им се допаѓа ова.
  18. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.281
    Пол:
    Женски
    Го знаев уште од 2015та дека постои како лик на твитер, имав и ја твитер и ме имаше заследено на инста ама ништо појше.
    Ми лајкаше слики и роденден си честитавме само така на твитер до 2017та. :D

    После деактивирав твитер, на инста првпат ми пиша есента 2017та на некое стори, за вежбање и некои мусли нешто беше муабет, ја вежбав и он исто, па правевме муабет за доручек кои мусли се најдобри за енергија и да те држат најаден.:D

    Не го рецкав, не беше физички мој тип и ретко после знаеше така да ми пише ама најобичен и краток муабет.
    Не му придавав важност.
    Дури се дејтав тој период со еден, но нишо сериозно не беше.
    До февруари 2018 така знаеше да ми пише на некое стори, дури многу кратко му враќав. :D
    Прекинавме со тој шо се гледавме измеѓу и некако баш почнавме муабет.
    До јуни ме викна 2-3пати на дејт и го одбивав дека од друг град, а и ја средно, он на факс, на крај викам ај ќе излезам и така сум на распуст, имам време за едно пријателско кафе бар, другарките ми рекоа ај излези бар, види шо како, греота е детето 24/7 со месеци ти пишува. :D
    А и на твитер ми пратија дека твитал дека баш за мене и ептен бил затрескан у мене. На старт не ни приметив ја, мислев другарски си збориме.

    И така бевме на еден дејт, немаше ништо освен едно кафе у кафич шо испивме, не ме импресионираше нешто многу, викам дефинитивно нека иде у френдзона.
    А, он па вика љубов на прв поглед сум му била, а ја смислував план како да го откачам безболно. :D
    Али беше срамежлив, се приметуваше, па после тоа уште еднаш излеговме, пуштив срце :rofl: и вториот впечаток ми се допадна баш, некако се опушти и он и така почна врската шо трае речиси 2г. :D

    Сега ми е смешно и се смееме за почетокот ептен. :D
    Не му беше лесно да излезе со мене на дејт, се измачи пустиот. :D
    Ама па благодарна сум им на другарките што ме тераа да излезам со него. :D:D:D
    Една од нив беше @nevermet18, фала ти. :l:
     
    На sj *O*, cresa-jagoda, marija1907 и 15 други им се допаѓа ова.
  19. _eni

    _eni Нов член

    Се зачлени на:
    5 мај 2020
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Одевме заедно на германски во основно и случајно се паднавме во ист клас во средно...Другарството од училишните клупи прерасна во врска во 3та година
     
    На sj *O*, cresa-jagoda, H.VAGA и 2 други им се допаѓа ова.
  20. Xxx007

    Xxx007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2019
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    45
    ne e taka crno se ali treba valjda da se potrudis malcee poke :) ima na sekade se sto sakas ;)