1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како се запознале вашите родители?

Дискусија во 'Врски' започната од inimini, 31 август 2011.

  1. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.557
    Допаѓања:
    171.454
    Пол:
    Женски
    На наше море, во Котор..
    Татко ми бил управител на одморалиште, а мајка ми медицинска сестра пратител на група ученици:D
    Морале да бидат во контакт, бидејќи децата и не биле баш примерни, па после неколку групи кога мајка ми се вратила во МК, Бог знае како останале во контакт..
    Кој знае што правеле таму, за да дојде татко ми да ја бара за жена8-|
     
    На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Sara2

    Sara2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    154
    Пол:
    Женски
    Татко ми бил цимер со колега на мајка ми. Но официјално се запознале на некоја забава во студентски дом, татко ми свирел на гитара. Па за првиот дејт биле на кино. После 2 години се земале бидејки брат ми бил на пат. :D:inlove:
     
  3. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.698
    Допаѓања:
    42.899
    Пол:
    Женски
    На првото работно место.
     
  4. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.175
    Допаѓања:
    8.862
    Пол:
    Женски
    Прво само така се познавале од низ град, па потоа ги запознал некој заеднички пријател. Биле 2 години во врска, после се венчале, па сум дошла јас на свет, после 2 години добив и брат и така беа во среќен брак 24 години.
     
  5. Love 83

    Love 83 Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2019
    Пораки:
    1.587
    Допаѓања:
    31.694
    Пол:
    Женски
    Се познавале од "чаршија "на времето и неколку пати биле во исто друштво .За кратко започнале врска и за некој месец татко ми ја побарал за жена зашто тогаш веќе имал 30 а мајка ми само 20 :inlove: и толку убав брак имаа ,што разликата во години не се ни чуствуваше .
     
    На Milobebence, Ugly Duckling и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  6. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.540
    Допаѓања:
    21.505
    Пол:
    Женски
    Се запознале преку друштво, оделе 6 години, па се венчале.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  7. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    Се запознале преку заеднички пријатели . Мајка ми , веќе имала еден брак зад себе и ќерка од тој брак . Татко ми , исто веќе имал еден брак зад себе како и ќерка од тој брак . Кога се запознале , татко ми и раскажал на мајка ми за неговата судбина , и дали ќе ја прифати ќерката од првиот брак , доколку тој ја порасне ќерка и како негово дете . Секако , двете страни ги прифатиле условите такви какви што биле , и по една година ме добиле мене , како плод на нивниот брак кој трае до ден денес .
     
    На Milobebence, marija305 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  8. MarianaBT

    MarianaBT Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2013
    Пораки:
    319
    Допаѓања:
    954
    Пол:
    Женски
    Vo studentskite denovi .. posle 2 godini vrska ...brak i taka
     
  9. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Мајка ми била јака женска, татко ми фраер. Ги запознала трета личност зашто ги сметал за компатибилни.
     
  10. Bubce38

    Bubce38 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    10.566
    Допаѓања:
    160.686
    Пол:
    Женски
    Мама била 17 год кога тргнала на работа во конфекција. Татко ми и бил шеф, 11 год постар од неа. Фраериште бил:)
    Кога ја видел прв пат останал запрепастен од нејзината убавина8-|. А она Словенка, лепотица:makeup:.
    Веднаш ја смувал. Ама од дома не ја давале, па на сила ја пратиле во Словенија. Тато отишол таму и ја 'грабнал' . Т.е беганка нели:)
    Еве ги , 45 год се во брак:inlove::inlove:
     
    На tina2018, Cherry333, honey.11 и 8 други им се допаѓа ова.
  11. Milobebence

    Milobebence Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    4.266
    Допаѓања:
    90.893
    Пол:
    Женски
    Октомври месец татко ми и другарите оделе да се бањаат во една река а мајка ми со другарките седела на балкон кај другарка и татко ми како поминал покај тој балкон ја здогледал мајка ми и им рекол на другарите онаа во средина ќе ми биде жена.
    После се сретнале на работа испаднало дека работеле во иста фабрика така официјално се запознале потоа излегувале во корзо за да завршат во среќен брак цели 47 години уште малку па ќе им славиме златна свадба.
     
    На tina2018, bicycle, honey.11 и 8 други им се допаѓа ова.
  12. SugarHoney

    SugarHoney Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2019
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    1.393
    Пол:
    Женски
    Комшии биле. :rofl: :makeup: Останала бремена со мене и се земале. Да не заборавам дека биле во 2 годишна врска. :makeup: Така да не сум плод на тоа фамозно комшиско кафе туку на вистинска љубов. :lol:
     
    На tina2018, bicycle и honey.11 им се допаѓа ова.
  13. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.218
    Во студентските денови, на излегување. Заеднички пријатели ги запознале. Неколку години биле во врска пред да стапат во брак, а јас сум се појавила неколку години подоцна.
     
    На tina2018 и bicycle им се допаѓа ова.
  14. Cacii123

    Cacii123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2019
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    113
    Пол:
    Женски
    Татко ми бил излезен во градот кај што живеела мајка ми во некое кафуле и таму се запознале, но кога се запознале татко ми имал друга девојка, а таа била роднина со мајка ми, но тие не биле блиски роднини и после одреден период од кога раскинал со таа девојка тој започнал врска со мајка ми. Оделе три и пол месеци и потоа се вериле, а јас сум се родила после 10 месеци од веридбата.:D
     
  15. Idedemja

    Idedemja Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2020
    Пораки:
    3.176
    Допаѓања:
    43.103
    Пол:
    Женски
    Прво запознавање на интервју за вработување, татко ми бил во комисијата за избор на нови вработени и од прва се исконтрирале за нешто и откако и покрај тоа што татко ми имал против да ја примат мајка ми на работа било одлучено да ја примат и неа покрај другите избрани за вработување. Долго време комуницирале само службено во домен на работата, после почнал татко ми на зафрканција да и вели дека еден ден ќе му биде жена и по многу интересни и интригантни ситуации во кои случајно или не запаѓале двајцата на крајот така испаднало. Најсмешно од се кога требале да се венчаат на матично дента матичарот им рекол не може да ве венчавам, таа веќе е во брак, татко ми пребледел. Кога испаднало станува збор за личност со исто име и моминско презиме како на мајка ми, па кога утврдиле по некое време проверки во документацијата дека не е навистина во брак, венчавкта им продолжила се по редот како што треба и намислиле да бидне:lol: :D
     
    На honey.11 и Cacii123 им се допаѓа ова.