1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како се прави дете?

Дискусија во 'Насмевка' започната од Луцидна Луција, 19 јануари 2015.

 1. Луцидна Луција

  Луцидна Луција Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Ве молам споделете искуства како зачнавте? Пози, редовност на секс, како препознавате овулација, алатки, витамини и храна... Се!
   
  На KatrinaP му/ѝ се допаѓа ова.
 2. GirlRose

  GirlRose Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  4.882
  Допаѓања:
  25.514
  Многу оргинален наслов:clap:.Морам да признаам.Инаку повеќе би одговорало темава да е во 'Насмевка':wasntme:
   
  На Hipster и tessie им се допаѓа ова.
 3. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.256
  Пол:
  Женски
  Си има маки жената мор ти па ти. :rofl:
   
  На Milobebence, Rocker!, T.e.d.d.y и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Луцидна Луција

  Луцидна Луција Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Па како инаку да ви го привлечам вниманието :)
   
 5. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.995
  Пол:
  Женски
  НасловоТ вриштиии и боде очи:wasntme::wasntme::wasntme::wasntme::wasntme:
  Мислам имаше рецепт некој, ај да ја прашам баба ми и ќе ти пишам.
  Нешто одеше вака:
  1кг брашно, 1кг вода, малку квасец иииииии итн....
   
  На Lile_05, Eli23, ku4ence и 6 други им се допаѓа ова.
 6. bokace

  bokace Популарен член

  Се зачлени на:
  14 август 2013
  Пораки:
  1.638
  Допаѓања:
  5.980
  Пол:
  Женски
  Koga go vidov naslovot ostanav so otvorena usta. Mozeshe da iskomentirash vo podrska temata , pa tamu ke dobieshe soveti .
  Inaku redovnosta treba da e preku eden ili dva dena za pozata jas i mm praktikuvame kuceshka poza koga doaga momentot za da se olesni toj . Za ishrana i vitamini neznam a za ovulacija neznam nesto potocno da ti kazam . Neka pishe nekoja sto i uspeal receptot za pravenje dete. A vie kolku vreme se obiduvate ?
   
 7. bokace

  bokace Популарен член

  Се зачлени на:
  14 август 2013
  Пораки:
  1.638
  Допаѓања:
  5.980
  Пол:
  Женски
  Hahahaha naj jak recept . :*
   
  На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Sky-butterfly

  Sky-butterfly Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  3.327
  Допаѓања:
  59.593
  Па добро, има некои мали трикови да ги наречам, оние што се обидувале знаат на што се однедува темава, другите што не знаат може им е смешно.

  Нејсе,;ништо не е гаранција за успех ама вреди да се проба.

  Пример, јас за првото се обидувавме две години. Некаде прочитав дека еден доктор предлагал да се имаат односи насабајле, уште не излезени од креветот, тогаш телата се најтопли. Тој месец и останав бремена, можеби е и случајност, ама и тој месец бев под терапија, знаев кога ми се плодни денови.

  Други викаат само во мисионерска поза, со перниче под газот, зависно од положбата на матката кај жената.

  Што се однесува до витамините, може да почнат да се пијат, не знам точно кои се прдпорачуваат за плодноста, селен, витамин е, тоа веќе се заборавив.
   
  На majavel1, tessie, galapce и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Луцидна Луција

  Луцидна Луција Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Па еве 4 месец. Знам не е многу, но постојано стравувам дека нешто не праиме како што треба. Искрено не барам магичен рецепт, само совети. Со години учиш како да превенира бременост, никој не те учи како да ја поттикне :(
   
  На Eli23 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ccca

  ccca Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.205
  go stavas do kraj i turkas na levo
   
  На SexyGirl2, anina, Fillia и 7 други им се допаѓа ова.
 11. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  15.419
  Допаѓања:
  267.661
  Стручна литература и видео записи од чинот истотака се добар извор на информации како точно се прави бебе8-|
   
  На anina, marama, Teodora* и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.940
  Пол:
  Женски
  Остајте тоа пропагандите, штркот ги носи. Све е друго превара со умисла и корист. :D
   
  На Dashing:), Eli23, ozbilnazena и 11 други им се допаѓа ова.
 13. Teodora*

  Teodora* Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2014
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  1.768
  Пол:
  Женски
  Прво кажи какво сакаш машко или женско различна е рецептата (facepalm)
   
  На Eli23, ku4ence, ozbilnazena и 11 други им се допаѓа ова.
 14. ccca

  ccca Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.205
  @tessie profesorot po matematika vikase deka pravata linija e mesto kaj sto kruznica so beskrajno golem radius tangira/dopira ramnina
   
  На anina, babyblond, Daleron и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.940
  Пол:
  Женски
  Ми текна на „Шеќерна приказна“. :D
   
  На Hipster, Teodora*, makedonkamak и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  15.419
  Допаѓања:
  267.661
  Немој да го буниш девојчето]:)

  Првен лево лево, па сега кружењево:@
   
  На SummerGirl12, anina, ALISA0000 и 3 други им се допаѓа ова.
 17. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.003
  Допаѓања:
  309.788
  Пол:
  Женски
  Доволен ти е никот ;)
   
  На Eli23 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.940
  Пол:
  Женски
  Не се нервирај. :* :D

  Све е тоа пропаганда. Морало и наука да се умеша, демек за поголема уверливост. A пак гледаш недоследности...

  Што е најинтересно, еднаш одамна налетав на рецепт демек за поголеми шанси за машко/женско. :rofl: Нешто беше со промивка со лимонов сок или дестилирана вода, во зависност од желби за полот.
   
  На anina, SV1911, Teodora* и 2 други им се допаѓа ова.
 19. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  15.419
  Допаѓања:
  267.661
  ЦЦЦ Теси, а ти цело време ќутиш.
  божем некој ти рече и мајсторот да го делиш....рецептот барем де си можела]:)
   
  На anina, SV1911, Daleron и 2 други им се допаѓа ова.
 20. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.940
  Пол:
  Женски
  Taква сум, си признавам. :(
  Aма ете, се пишманив и споделив. Пола ми се простува, нели? :wasntme:
   
  На danichap му/ѝ се допаѓа ова.