1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како се прифатени лезбејките/бисексуалките кај нас?

Дискусија во 'Врски' започната од RodenaSoGreska, 25 октомври 2010.

 1. RodenaSoGreska

  RodenaSoGreska Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2010
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  49
  Баш ме интересира кој шо мисле за лезбејките/бисексуалките!
   
 2. Zamzara

  Zamzara Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  32
  Абе никој нишо не мисле ]:)

  Малку редактирај го прашањето со литературен македонски!!

  А за тоа што мислам..Во секој случај ништо лошо.Секој си е господар на својот живот и може да си го живее како што сака и милува..
   
 3. RodenaSoGreska

  RodenaSoGreska Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2010
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  49
  :D добро де мислев кој како гледа на тоа женско со женско
   
 4. laLolA

  laLolA Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  секој има право на живот ... па дури и мислам се да станам БИ :$ :lol: па некако интересно е :)
   
  На ZoeRaivotar му/ѝ се допаѓа ова.
 5. RodenaSoGreska

  RodenaSoGreska Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2010
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  49
  од мене имас целосна подршка треба се да се проба у животот нели
   
 6. Zamzara

  Zamzara Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  32
  Абе срцка изјасни се убаво,немој да ме шеташ по подруми,немој да ме тераш да ти ги вадам зборовите со клешти..Изјасни се мајку му стара!! Демократија владее и на форумов не врткај како Киша око Крагујевац што би рекла една наша форумџика..
  Видов во една тема исто имаш пишувано за секс со женско,(тоа е и твојот 2 пост на форумов)па сакаш со муабетов да се изјасниш како бисексуалка или? Ако веќе си тоа признај изјасни се па ќе развиеме некоја дискусија,вака ми е многу сиромашно, ептен пелтечење ќе биде.

  Ноу хард филингс, ама 3 мислења и сите 3 за бисексуалност и лезбејки,башка и аватар таков!!! Искреност ќе ве молам!! Тоа се поштуе!!

  П.С. Се извинувам за жаргонскиве изрази :rofl:

  ЕДИТ: Башка името :^)
   
  На Cinderfakinrella, ku4ence, glorijaMKD и 3 други им се допаѓа ова.
 7. RodenaSoGreska

  RodenaSoGreska Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2010
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  49
  Добро де бисексуалка сум!

  Па шо да правам сега таква сум си :) и уште по искрена да бидам ногу повеќе ме привлекуват женските одколку машките (машките скороп ич не ме привлекуват)
   
  На Mileivanov, Loretta, free girl и 7 други им се допаѓа ова.
 8. Zamzara

  Zamzara Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  32
  :rock:
  Ко призна пола му се прашта!!!!
  Ти кажав твој живот твој избор!! Од нас обичните сте побогати со едно искуство!! Немам ништо против таквите личности!!
   
 9. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  118
  Јас лично немам никакво лошо мислење, ниту пак предрасуди, кој како сака така нека си живее, на кој со кого му е поубаво така. И јас би сакала да имам некое вакво искуство, чисто за да не се прашувам понатаму во животот што сум пропуштила.
  Искрено ме интересира некоја која имало вакво искуство да ни сподели, да ни раскаже како е ,што е, немора само за сексот со женско ,може и општо како се одвива една таква врска и слично...
   
 10. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  секоја чест на храброста, ја немам ништо против сексуалната определба на луѓето, ама долколку си ги прочитака сите коментари на темите секс со женско и сл. ке видиш дека сите се изјаснуваат дека `ТОА ЗА НИВ Е БОЛНА РАБОТА` |( мислам доколку е болна работа нема шо да пишуваат во темата. Јас имам пробано со женско и беше супер, мислам неа барем можиш да и речиш леле колку е убав онааајј :D и нема да ти се налути, доколку ова му го речам на дечкото ќе ме отера у три п**ке материне :D позз
   
 11. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.513
  ^ Их ама ти е издржавн одговоров, мислам уау...Посебно болдираново, да, јака причина да се преобратиш богами.. :wasntme:

  И од кај тоа-сите се изјасниле `дека тоа е болна работа`? :^) Баш напротив, погледни ја анкетата...

  Плус Родената со Грешка отвара тема со една fu :swear: ing реченица, покрај две веќе постоечки, и апропо тоа уште се фрустрира (ви смета ли вас што се отвараат толку теми за лезбејќи) молимте!
  Пих и здосадило да куца на таа, па да направи малку промена.
  Засега има 8 поста, после дванаестиот ќе и здосати и тука да куца
  ... :wasntme:

  Дајте бре бидете малку објективни...
   
  На Neytiri и nesa им се допаѓа ова.
 12. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Како се прифатени?
  Мнооооогу подобро и понормално од педерите!
  Сите се грозат на педери и ги мразат.
  А речиси никој не мрази лезбејки, напротив ги посакуваат :lol:

  Кај нас гледам и модерно е девојките да имаат бакнато девојка. Плус многу голем број девојки посакуваат секс со девојка. Лезбејките не се отфрлени од општеството. Многумина го сметаат за секси и привлечно лезбејството.
  Секако се обратно на ова е педерството. Тоа не смее да се спомне!
   
  На Cutiepie1 и An4e.1 им се допаѓа ова.
 13. RodenaSoGreska

  RodenaSoGreska Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2010
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  49
  Добро де ќе кментирам на другата тема бришите ја оваа ако смета :) И у меѓу време фала :)
   
 14. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  160

  Се согласувам во целост .
  Се прасувам само ако на форум неможат да се декларираат како лезбос или би каде и тука се кријат и многу ми пречи тоа .
  И поздрав до Родена со грешка и браво за нејзини 17 години откри дека е бисексуалка кога успеа се да проба во овие 17 години и да се спознае себеси .???
   
  На k.r.i.s.t.i и leo-n-tina им се допаѓа ова.
 15. KrystalTears

  KrystalTears Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  29
  Потполно се согласувам со rossonerka. Лезбејките и бисексуалките се поприфатени отколку педерите. Јас лично воопшто немам ништо против некој од нив.
   
 16. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  126
  Јас немам ништо против ниту пак ги осудувам. Секој си има право на избор во животот. Живееме како што сакаме и како што ни одговара. :)
   
 17. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.833
  Значи станува збор за хормонално пореметување ...јас така го сваќам тоа!!!
  Не ги осудувам и не ми сметаат ...може да се каже тие биле одбраните што требало да бидат такви.
  10-20 % од македонците биле хомосексуалци да игнорираш толку луѓе или да ги осудуваш значи си имаш проблем со самиот себе.
  Ама нешто што ми смета е сфаќањето дека тоа е нешто ново и модерно :fubar:
  Не е ново одсекогаш го имало тоа само сега доаѓа до израз.
  А за модерно во никој случај не е -ако е никогаш несакам да бидам модерна
   
  На Scarlet88 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Valerin

  Valerin Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.271
  Никако не се прифатени од нашето општество. Голем број ги дискриминираат, непочитуваат, навредуваат...Знам дека не би требало да биде тоа така, ама тоа е тоа.
  Нашево Македонииче (така да го наречам) ќе си остане со старите глупави сфаќања уште V века. :|
   
 19. Blacky-Girl

  Blacky-Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Под лезбејка се подразбира жена што сака да формира дом и семејство со друга жена, или само 15годишни девојки кои не знаат што да прават па екпериментираат со својата сексуалност? единствено тоа не ми е јасно во темава.
   
  На carazoreli му/ѝ се допаѓа ова.
 20. RodenaSoGreska

  RodenaSoGreska Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2010
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  49
  Па вака под лезбејка подразбирам жена што сака да го помине нејзиниот живот а со тоа и да формира дом со друга жена додека под бисексуалка подразбирам девојки кои експериментират со својата сексуалност или почно авантуристички типови на девојки кои сакат да искусат нешто ново (да се бакнуват и да имат односи со женско) а во меѓувреме да не ги запоставуват и машките :)
   
  На hermosa, Kurosawa и mmacichka им се допаѓа ова.