1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како се променале вашите преференции во изборот на партнер со годините?

Дискусија во 'Врски' започната од BigMisterP, 15 декември 2016.

 1. BigMisterP

  BigMisterP Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2015
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  101
  Мислам дека нема многу голема потреба за објаснување. Секој различен период од животот има свои белези, па логично би требало автоматски да дојде до промена на карактерот, а со тоа и преференциите во животот? Дали и како се променале карактеристиките(физички и психички) кои ги барате кај потенцијален партнер?
   
 2. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  957
  Допаѓања:
  7.434
  Пол:
  Женски
  Дечко ми беше спротивен на сите мои замислени идеали.. Мислам на оние детски идеали... Сакав плав дечк, со плави очи и слаб, без брада. Но, во ниту еден сегмент не ист од нив. Има потемна коса, има потемни очи, има брада и е крупен. Но, со текот на времето сфатив дека тоа е тоа што всушност, го барам. Карактерот е она што ми требало. Сега е многу послаб и позгоден од кога го запознав, цртите му се враќаат на место и повторно се враќа на својот младелашки изглед.
  Буквално беше ѕверот кој полека се врати во принц. :)
  Поука: Не го цени човекот по изглед и дозволи подлабоко да го запознаеш. Можеби во него се крие вистински бисер кој е скриен во груба школка.
  П.с. Не дека и тогаш не беше нешто лош, напротив. Но, сега е вистинска бомба. Тој е мојот Бред Пит!! <3
   
  На marija1907, cresa-jagoda и shz им се допаѓа ова.
 3. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.633
  Допаѓања:
  172.183
  Пол:
  Женски
  Не сум ги сменила драстично..
  И порано и сега ретко паѓа(м)в на лепотани..
  Секогаш гледав на карактер, да биде паметен, добар, пристоен..

  Знаете, ние грдите, а плус и стари моми, не можеме многу да бираме:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
   
  На buba4e89, duffi, MilaP и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.363
  Допаѓања:
  77.723
  Пол:
  Женски
  Не се промениле многу. Отсекогаш сакав добри, љубезни и воспитани машки, па и срамежливи сакав повеќе отколку bad boys. Во средно имаше период кога сакав пожестоки, металци со долга коса, но помина тој период. Сега ми се сосема океј и машки со кратка коса, само да е црна! Плави и смеѓи немаат шанси кај мене. Црна коса и темни очи, тоа е таа комбинација.
  И плус, покрај тие карактеристики кои ги спомнав, сакам и искрени машки, вредни, духовити. За искреноста, подоцна сфатив колку е таа важна кај еден партнер и општо кај било кој човек.
   
  На Dust и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 5. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.703
  Допаѓања:
  322.367
  Драстично се сменети.
  Не во поглед на физички изглед, туку во поглед на зрелост, ум и професија.
  Просто кажано, порано сакав ,,фраер,, да е.
  Сега почитувам стабилни мажи на кои може да се потпреш.Несакам фраери, едноставно сакам спастрени мажи.
   
  На duffi, kravce, Dust и 3 други им се допаѓа ова.
 6. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.807
  Допаѓања:
  52.964
  Мислам дека прилично доста. Порано мн работи не ми беа битни на кои сега повеќе посветувам внимание. Не сакам драми, посесивности, лудости. Порано барав дечко, сега барам маж :rofl:
  Мислам дека на една крава као ја и треба стабилен маж па после нека му е со среќа:tmi:
   
  На Captain-Omni, ЕденЧлен и referentka им се допаѓа ова.
 7. irenadaniel

  irenadaniel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  1.329
  Пол:
  Женски
  Со текот на времето ми се промени вкусот и тоа многу ,порано сакав дечко со тетоважи ,обетки слаб ,висок :Dникогаш немав таков но кога ја раскинав последната врска си поставив други критериуми дека ке барам маж крупен :muscle:хаха незнам зошто можеби онака да се чуствувам јас поситна:Dи маж кој никогаш нема да ме остави без леб значи да биди работен8)Па фала на годпод сопругот крупен и повеке од што треба а исто и вреден е :lol:
   
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.168
  Допаѓања:
  177.076
  Пол:
  Женски
  Како помала сакав постари машки, до година две од мојата возраст. Да, паѓав на убавина и кога ќе видев убаво машко значи мора сите да ме знаат. Сакав плави машки, високи, со плави очи.
  Сега како постара гледам убавина, но и карактер. Карактерот е клучот за се, манирите ми се важни, сега да не биде некој типичен сељак ама воспитан. Што е важно според мене, важно е да ме чува, да знае да се однесува како маж, иживеан што се вика. Градбата како критериум зависи што ќе ми фати око, но пред мора да е висок, не сакам кускуле бидејќи јас сум висока. Годините се само бројка како што кажав да има манири и карактер, тоа е тоа што е променето. Бидејќи сум единка, немам браќа ни сестра една од најважните работи е тоа што мора да ме чува како очите ако сака да му бидам сопруга, во спротивно таков не ми ни треба. Во однос на работата секој сака да е вработен, самостоен тоа се стекнува, никој не е совршен. Другото се гради и надополнува.
   
 9. Captain-Omni

  Captain-Omni Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2013
  Пораки:
  662
  Допаѓања:
  5.231
  Порано сакав неурамнотежени лудачи со заводлив поглед, сега сакам само девојка која знае правопис, а не како насловов. И мила да е. Фина. Топла. Мека. И свинско да сака. А да, и ракија да пие. :l:
   
  На Cka, Anon, Annath и 3 други им се допаѓа ова.
 10. dzeliii

  dzeliii Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  441
  Порано ми се свиѓаа дечки со Џастин Бибер фризура, после тоа рапери од гетото со спуштени панталони, па хипстери со брада. :puke: Сега од ваквите ми се повраќа.