1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како се сака жена/девојка...

Дискусија во 'Врски' започната од priceless, 19 мај 2015.

 1. priceless

  priceless Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2012
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  73
  Здраво на сите форумџики/форумџии.. Веќе подолго време не бев активна на форумов, но пред некој ден започнавме дебата со моите другарки/другари за темата: ,,како се сака вистински една жена/девојка“.

  Сите машки зборуваа за тоа дека сите жени наводно сакале само скапи поклони и скапи патувања, но јас знам и верувам дека постојат и други начини.. вистински начини со кои што може еден маж/дечко да покаже дека вистински ја сака неговата жена/девојка. Па ве молам споделете, што мислите.. Кои се вистинските начини за доказ на љубов?

  Поголемиот дел од нашава машка популација смета дека доколку покаже романтика или направи некој гест дека ќе биде папучар во очите на другите, па затоа слободно нека се јават и оние “папучари“ кои што направиле нешто за својата сакана.. :)

  А вие девојки слободно споделете што направил вашиот сакан за вас. Што ве трогнало од негова страна и сте сфатиле дека тој е вистинскиот избор. :)

  Едвај чекам да ги читам вашите уникатни моменти :)

  02.jpg
   
  На Val-Dim и crazylady им се допаѓа ова.
 2. Aquarius21

  Aquarius21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  530
  Пол:
  Женски
  Жената е е двигател на човековото битие и стремеж кон совршеност. Нејзината сила руши мостови, преместува планини и раѓа нов живот. Кога двајца ќе се вљубат, се спојуваат небото и земјата.
  За да се дознае дали еден маж /дечко искрено ја сака својата жена/девојка доволно е да се погледне во неговите очи и да ја почувствувате неговата сила и љубов..
   
  На Aleksandar1212, Nausicaa, jacqueline.s и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. anel

  anel Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  583
  Допаѓања:
  19.937
  Пол:
  Женски
  IMG_117703619847444.jpeg
   
  На elimkd, Nausicaa, tessie и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  11.863
  Допаѓања:
  150.362
  Пол:
  Женски
  Искрено не мислам дека треба многу за една жена да биди среќна. Таа сака внимание, разговор, сочуство и неќи да се почувстува игнорирана. Не вервам дека скапи коли, накити, алишта се клучот до срцето на жената туку вниманието кое ќе ѝ биди пружено, разговори, пиење пиво заедно, правење некои интересни работи како готвење заедно, риболов, онака ситници кои подоцна онака потикнуваат мн мн убави чувства и носат инзвонредни сеќавања.
   
  На tessie, kim.k, Sesil и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Lotus-14

  Lotus-14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  372
  Допаѓања:
  662
  Пол:
  Женски
  Секоја има и подразбира различни нешта под сакање. Најважно од се е вниманието, разговарањето, гестовите, јас големо значење им давам на ситниците, добрата смисла за хумор, позитивноста, искреноста, без никакви ни најмали манипулации. Никоја несака игнорирање и идиотско однесување, епа мажи сега ќе добиете еден куп мислења па се на се сумирајте помоножете и најдете нзс на работите за тоа што точно сакаме ние жените. :rofl:
   
  На Val-Dim му/ѝ се допаѓа ова.
 6. NovusOrdoSeclorum

  NovusOrdoSeclorum Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  1.044
  Допаѓања:
  2.265
  Пол:
  Женски
  Како се сака жена, така се сака и маж. Не смее да има поделби на полови и начини на сакање машко/женски. Тоа е ордринарна глупост.
   
  На ReinaDeCielo му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Val-Dim

  Val-Dim Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  1.710
  Допаѓања:
  60.450
  Браво за темава!!! Поставеното прашање е навистина интересно...
  Што ни треба на нас жените за да се чувствуваме сакано??? Па, не многу!!!
  Со мм сме заедно 27 години... Но, верувајте сеуште се сакаме!!! И тоа како поминува времето се повеќе и повеќе!!! А, за секој од нас да се почувствува сакано не треба многу!!! Доволни се неколку убави зборови, неколку нежни прегратки, разбирање за желбите и потребите на секој од нас, искреност и нималку лаѓи!!!
  Немањето тајни еден од друг, мислам дека се клучот на вистинската љубов...
  И после толку години заеднички живот, мене како жена ми годат некои „ситни“ зборови и постапки кои што мм знае да ми ги пружи - мојата жена е посебна, најдобра е во се што работи, најдобро се грижи за нашите деца... Заедичките прошетки, дружето во кујната, смеењето на вицовите кои си ги кажуваме додека пеглам, моето „помагање“ додека тој ужива во своето хоби... сето тоа ми дава чувство дека сум сакана!!!
  И како „јаготка“ на врвот од чувството дека сум сакана е верноста!!! За една жена која сака најважна е верноста од партнерот...
   
  На Pacifist, Dust, mila89 и 8 други им се допаѓа ова.
 8. jloves

  jloves Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2012
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  219
  Пол:
  Женски
  Жена се сака со благо во два сабајле во кревет:)
   
  На Kikikikiri0405, Nausicaa и Скопјетесакам им се допаѓа ова.
 9. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  9.637
  Допаѓања:
  134.395
  Вистински сaкaнa женa е слoбoднa женa. Дa биде тoa штo е, дa не чувствувa ни нaјмaл притисoк oд пaртнерoт дa мoрa дa испoлнувa стaндaрди несвoјствени зa неa сo цел дa дoбие пoчит и љубoв. Реткo кoјa е нa тaкoв нaчин сaкaнa, мнoгу се прилaгoдувaaт и се сoглaсувaaт нa мнoгу кoмпрoмиси штo дo oдреденa грaницa е вo ред, нo пo мoе тaa грaницa требa скoрo и дa не пoстoи, нo тoa вo некoј друг свет. Вo кoнзервaтивни средини сo приличнo oгрaничени зaмисли зa тoa кaкo еднa врскa или брaк требa дa изгледa-слaбo.
  Кoлку сте слoбoдни, тoлку сте сaкaни.
   
  На Dust, anel, mila89 и 7 други им се допаѓа ова.
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.183
  Допаѓања:
  70.143
  Пол:
  Женски
  Со жената треба ни премногу стегнато, ни премногу лабаво.
  Е сега зависи, има жени материјалиски чија љубов се одржува со подароци, а за оние другите треба само разбирање, да им се поклони своето време и внимание. Тие сакаат делење, делење на се, на чоколадата, на парчето торта, на ќебето, на последната палачинка, на секоја насмевка, секоја солза.
  Има една изрека, мажот треба многу да го разбираш а малку да го сакаш, додека жената треба многу да ја сакаш и воопшто да не се трудиш да ја разбереш.
  Не се согласувам сосема со ова, но во секој случај, точно е дека и е потребна голема количина на љубов.
  Никако ставање стеги, никако љубоморни драми. Но ни премногу лигавење и попустливост. Жените сакаат храбри мажи, силни, одлучни и кои знаат кои се и што сакаат. Ова го спомнав бидејќи во врска некои знаат да се изгубат себеси. Сакаат заштитнички настроени мажи покрај кои ќе се чувствуваат сигурно.
  Мажот треба да ја насмее жената а не да ја расплаче. Како рекле, да и го размачка карминот а не маскарата. :)
   
  На Pacifist, Aleksandar1212 и ELIDavor им се допаѓа ова.
 11. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.348
  Допаѓања:
  169.866
  Пол:
  Женски
  За да се почувствувам сакана не ми треба ни кола ни јахта ниту нешто трето..
  Малите гестови значат најмногу. Кога сум здрава, болна, среќна и несреќна да биде до мене, да покаже дека се грижи..дека му е жал, дека е среќен. Не да биде како мртов коњ, ни на живо да се радува ни на мртво да плаче..
  Кога сум во право да ме поддржи. Кога грешам да ми укаже, но да ме остави да научам од грешката. Во спротивно со наметнување на тоа што мисли дека е исправно прави само да чувствувам одбивност..
  Секое утринско гушкање, убавите зборови, кроење планови за иднина ..сите тие се начини и постапки за да ми покаже дека има некакви чувства кон мене.
   
  На Pacifist, Askopje, MayDiamonds и 3 други им се допаѓа ова.
 12. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.550
  Допаѓања:
  1.830
  Сакањето нема врска со скапите подароци и мислам дека веќе е време денешниве мажи конечно да го разберат тоа..
  Довербата, грижата, нежноста, поддршката се она што ја прави една жена да се чувствува сакана..
  Јас за да се почувствувам сакано пред се треба да бидам слободна и без стеги и окови што би се рекло, заедно да уживаме во се што ни нуди животот, значи довербата е клучот. Потоа се друго оди рака под рака, да ме слуша, поддржува, мази и пази како капка вода на дланка, да се однесува заштитнички, и тоа е тоа.. Поклоните секако се дел од сето тоа но не мислам на поклони од типот на луксузни накити или којзнае што, може и да е нешто сосема обично само да е креативно, внимателно и подарено со љубов.. Пред се за да се чувствувам сакано, човекот до мене треба да ми е пријател, брат и животен сопатник, само така би се чувствувала сакано и среќно.
   
  На Pacifist, eliesaab, Askopje и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.784
  Допаѓања:
  24.866
  Пол:
  Женски
  Од срце . Искрено и силно . Толку :)
   
 14. LanaSGirl

  LanaSGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2016
  Пораки:
  372
  Допаѓања:
  1.115
  Пол:
  Женски
  Едноставно и искрено! Што поедноставно тоа поубаво. Јас сум едноставен тип и не ги сакам дечките со фразите ''срце, муце““ бла бла. Женско се сака по начинот на кој се однесува, смисла за хумор, женственоста, како ја искажува љубовта. КАко што кажува горе коментарот силно, од срце :D