1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како си поминавте за Први Мај?

Дискусија во 'Слободно време' започната од princessofthedark, 1 мај 2010.

  1. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    па кажете како си поминавте за први мај :) :) :)
     
  2. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.743
    Допаѓања:
    32.099
    Пол:
    Женски
    За 1-ви Мај си поминав супер. Бев на Велешко езеро со дечко ми и со друштво. Се погоди времето. Беше многу топло.
     
  3. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    580
    убаво, иако бевме премногу луѓе, па не можевме баш да се организираме, ок беше. После сите по дома на бањање, средување, па отидовме да се журкаме, утре идемо даље, сега друга дестинација, уште не се знае каде.
     
  4. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    За 1 мај си поминав супер, малку изгорев од јакото сонце, ама за брзо време ќе се опоравам :)
     
  5. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Вчера си поминав убаво. Ми годат ваквите пикници без разлика кога е, дали на 1 Мај или било кој друг де. :)
     
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Преубаво си поминав, со друштво, скара, смеење, пеење, се‘.
    И се согласувам со грл23: и моите родители се работничка класа и веќе не знаат колку и што се‘ работат за да можат мене и брат ми да ни обезбедат основни услови за живот и за учење, па денов им дојде како порачан. Моите денеска беа на излет пошто е недела ( :!: вчера татко ми мораше на работа да оди) и се вратија среќни што убаво си поминале.
     
  7. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Јас си поминав супер.Со убавко друштво,скара,сонце кое цел ден не галеше со своите зраци и момчето со зелени очиња кое знае како да ми ги запали нервите. :)
     
  8. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Двете страни до некаде сте во право, но како и да е, добро е народот да се весели и да биде среќен и задоволен.
    Вчера и денес во Охрид беше како да е лето, сончево, топло, градот беше полн.
    Јас овие два дена ги работев, ми се понуди убаво место со убава дневница која ми дојде од кец на десетка!
    Работев на плажа, и можам да кажам дека си поминав преубаво. 8) Работев заедно со најдобрата другарка, па така се мина брзо :)
     
  9. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    викендов го поминав феноменално, ептен убаво си поминав :clap: бевме со дечко ми и друштво на природа и беше екстра :rock: и вчера и денеска.се изнатрчав, па и фудбал играв :rofl: одбојка... и сега сум си така опуштена разбистрена... не можам да ви опишам :D и сфатов дека ова стварно ми беше потребно и нема да биде лошо ако си правиме повеќе вакви денови, не мора да чекаме 1ви мај нели? :$

    а за малиов од град што е no coment |( значи не сакам да ми се уништува расположението заради некој ваков пост па и посебно од некој што не го познавам ;) едноставно на игнор само ;)
     
  10. WildAngel

    WildAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    108
    Прекрасно сум си поминала за 1 ви Мај.Се погоди и друштвото со кое бев, а и местото беше 5ка.Иако физички бев утепана, психички многу подобро.Сосема добро ми дојде вакво нешто... :) ;)
     
  11. Amore

    Amore Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    71
    Бев на Бабуна. Си поминав тоооооп!!! :lol: :lol: Најубав мај до сега!!! :D
     
  12. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    преубаво си поминав за празникот,најубаво :inlove: имав супер викенд во куќа надвор од градот во природа и ептен весело беше,друштвото беше супер и плус со дечко ми цели два дена.... :P
     
  13. BlueEye

    BlueEye Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    29
    super si pominav iako se dogovorvav nekoe vreme vamu tamu i nisto ne izleze pa si bev vo ohrid otidena sonceto me napraj zar crvena ali sum srekna bev so lugeto so si gi sakam i super e se :)
     
  14. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
  15. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Vikendov go pominav ubavo ...Cistiot vozduh sekomu mu godi .Prvi Maj ...Ne znaci deka ako sakas da zamines na izlet mora da go cekas toj den.Boze koj mentalitet sme nie .Ne mozam so zborovi da vi ja opisam slikata koja moite oci ja vidoa,.Pola Skopje bese vo Mavrovo -nasekade raspaleni ognovi ,kup flasi od pivo,limenki ,otpad na site strani ,ispijanceni deca duri i od 15,16,godini ,totalen haos .Livadite za nekogo bea igraliste ,postela ,mesto kade sto mozes da se istreses i da ostavis pustos zad sebe,muzika od sekoj avtomobil -staro i mlado na edno mesto a veruvajte pola od niv ne znaea sto slavat -Vazno imase skara ,pivo,muzika ,drustvo od dvata pola -Toa sme nie ,i nasiot mentalitet .Pa uste zgora na toa se slikaa koj kolku piva ispil i koj kup od flasi go ostavil zad sebe -vazno da imaat slika na fb da se vidi kako pominale na Prvi Maj.Aj da ne dolzam mnogu poveceto od vas ste pomladi od mene pa mozno e da me svatite pogresno no toa e toa.
     
  16. Anet4e

    Anet4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    26
    Уххх прекрасно си поминав-бевме собрани целото друштво во двор кај еден од другарите меѓутоа не е важна локацијата нели,битно е друштвото,а со вакво како моето ретко кој ќе се пожали 8) инаку па добро си ја истеравме едно деноноќие траеше :) мезенце,пиење,скариче,музиче и сето тоа зачинето со по некоја глупост од устите на целата екипа-значи феноменално поминавме и мислам дека треба да се организираме вака почесто-нема шанси некој да откаже :rofl:
     
  17. lavce

    lavce Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    36
    Супер си поминав. Многу јако :D :D :D
     
  18. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    74
    Ова ми беше еден од најубавите, ако не и најубав 1ви мај до сега. Конечно после толку расправии и тензии со дечко ми што ги имавме неколку месеци без престан, следуваше прекрасен викенд. Бевме со друштво, одмаравме, се смеевме, беше супер. Иако денот започна некако со нервози, касневме, не најдовме место каде што планиравме да седиме (на Марков Манастир беше гунгула), имаше 200 C надвор, сепак успеавме да се сместиме на едно место после Марков манастир (немам поим ни ја каде бевме точно) :D и се помина најдобро. После следуваше продолжеток под туш со дечко ми кај мене дома :$ и уживањето траеше се до вчера сабајле :mm: Сега се чудам зашто едвај станувам од кревет :lol:
     
  19. Angel.in.dark

    Angel.in.dark Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2010
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    25
  20. FuriousBaby

    FuriousBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    2
    Супер, Супер :D Во Охридчето најубо си бев, а за први појдовме до Вевчани и така си се рашетав асално :D :D :inlove: