1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како со ваквите личности?

Дискусија во 'Психологија' започната од Pelikuna, 27 април 2011.

  1. Estranged

    Estranged Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    1.737
    Допаѓања:
    24.503
    Абе добро сега, секој човек си има свои маани... АМА ЈАС не сум таква :P - шала

    Некои луѓе едноставно постојано чувствуваат потреба да се истакнат и да бидат забележани во друштвото. Тоа може да биде од најразлични причини, но едно е заедничко за сите - речиси е невозможно да се променат. Затоа, ако стварно многу ве иритира некоја ваква особа.... палете патиките (штиклите) и гас - да ве нема. Нема друго чаре.
     
  2. an.na

    an.na Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    1
    Feminki ve molam za nekoj sovet...
    Imam krug od nekolku prijatelki i do sega se druzime vekje 8 godini,no vo posledniov mesec ipol imav mnogu obvrski i nemozev da sum sekoj vikend i sekoj sloboden moment so niv ili barem so nekoja od niv,so shto vo posledniov period totalno me isklucija od drusvoto.Dodeka im trebav za neshto me baraa,srce mrce vaka taka,sea u posledno vreme ne i teknalo na edna da svrti telefon da prasa dali ke iskacam a ne samo jas da iniciram sredbi ili koa ke pisham na nekoja od niv oni vekje si se dogovorile i mi naogjaat izgorovi za toa shto ne me viknale.Poentata mi e deka site mi zborat pa duri i majka mi deka ne e toa drustvo za mene deka se mnogu koristoljubivi i jas sekogas vo vakvite situacii se osekjam ko iskoristena igracka i preterano se nerviram poso do vcera koga edna bila dali so decko dali na odmor sekogas sum bila tuka za drugite,a oni sea po fb na statusi ko da mi nabijat na nos si pisuvaat deka se zaedno vamu-tamu i neznam shto da pravam...Kako da postapuvam so niv? ve molam za sovet :@ :envy: :^)
     
  3. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Јас имам таква другарка она би г спремила испитот за една недела што јас го спремам цел месец да да :).
    Ма не и замерам понекогаш ме изнервира ама секој човек си има свои лоши особини нели. Тоа не ми смета затоа што таа сепак е добра другарка и секогаш ми помага кога ми треба помош. А што има потреба да се истакне или да се пофали тоа е нејзина особина :).