Како со идните свекрви?

Дискусија во 'Врски' започната од bluberry, 19 септември 2010.

 1. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  2.100
  Допаѓања:
  6.742
  Пол:
  Женски
  Мајка ми што ме родила ме исфрли од домот, така што веќе немам мајка. Фала ви за грижата, ама нема потреба од коментари кога не сте запознаени со ситуацијата.
   
  На Mantub, poppie, mal.ecka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Veta

  Veta Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2020
  Пораки:
  712
  Допаѓања:
  2.643
  Пол:
  Женски
  Напишав..свекрва, тетка, стрина итн. Може да има подобра комуникација само ако си трпела тортура.
  Од твојот пост сфатив дека и со мајка ти се согласуваш добро, но со свеки подобро :)
   
 3. Осе

  Осе Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2020
  Пораки:
  1.699
  Допаѓања:
  5.153
  Пол:
  Машки
  Не само пред брак ,туку и во посебно ако сте во заедница. Од паталец совет. Така јас во друг град сум ,немам блиски тука ,едно кажи ѝ друго кажи ѝ ,сега се пика и кај што треба и кај што не треба.
   
 4. forumce

  forumce Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  5.225
  Допаѓања:
  25.913
  Пол:
  Женски
  А што има врска поговорката со тоа дали гледам на кафе? |(
  Прочитај ја темата за свекрвите и снаите и ќе видеш колку такви свекрви има што пред синчето да се ожени се лизни мазни, фини и предобри со снаата, а отпосле стануваат спротивно.
   
  На Justicija, Алек***, mal.ecka и 3 други им се допаѓа ова.
 5. Stephen Amell

  Stephen Amell Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  1.614
  Допаѓања:
  15.562
  Пол:
  Женски
  Не кажувај за што би било кога би било.. Има и добри свекрви. Некогаш е до снаите. Ама не, вината секогаш ја префрлате на друг.
  Членката кажа дека има добар однос со идната свекрва. Одма ја нападнавте дека сега прави лице, после ќе и го виде вистинското. Аман бе! Не ја знаеш како личност во живо, од кај на тебе право да кажуваш кој, каков е?
   
  На Mantub, cresa-jagoda и Annora им се допаѓа ова.
 6. forumce

  forumce Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  5.225
  Допаѓања:
  25.913
  Пол:
  Женски
  Ok, извини требаше тебе да те прашам. Те ти повеќе знаеш
   
 7. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  4.647
  Допаѓања:
  26.008
  На дм мајка му е...онака. Немам некоја блискост со неа, ама и она многу не сака да седи со нас кога сум кај нив дома, гледа секогаш сами да нѐ остави. Дури некогаш не знам дали ме сака или ме неќе:wasntme:. Додуша мислам океј мислење има за мене.
  За во иднина дм ми вика Абе она сама нема да сака да нѐ замара, да ни се меша. Викам супер чим така. Ужас би ми било со свекрва да живеам, макар и најдобра на свет да е
   
  На Алек***, cresa-jagoda, mal.ecka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Annora

  Annora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.158
  Допаѓања:
  5.656
  Пол:
  Женски
  Со мојата идна свекрва имаме одличен однос, веќе подолго од 11 години. Како понатаму? Со поставување граници од сам почеток. Се надевам на почит, мир и разбирање. Не очекувам да го смени однесувањето према мене преку ноќ како што тврдите, но не очекувам и се да биде перфектно. Различни генерации, различни размислувања, нормално. Што и да произлезе, се надевам на мирно решавање од страна на мојот иден сопруг со неговите родители.

  Да се надоврзам на разговорот од погоре. Мислам дека претерувате со тие тврдења дека после брак свекрвата ќе ги покаже роговите. Можеби има дел вистина во тоа, но не верувам дека некој би глумел со години а потоа наеднаш би сменил однесување. Ако е така испаѓа и синот дотогаш не ја познавал својата мајка, нели?
  Како и да е, најбитно е сопружниците да се поддржуваат меѓусебно. Тогаш никој ништо не им може :)
   
  На nevermet18, duffi, Annath и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Petit biscuit 91

  Petit biscuit 91 Активен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2020
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  285
  Пол:
  Женски
  Прекрасна жена е и имам само најдобри зборови за неа. Сепак, не сме преблиски, се почитуваме и тоа е тоа. Ми се свиѓа тоа што не се наметнува, а сепак не ни ладна и незаинтересирана. Не живееме блиску така што немаме редовен контакт, но кога сум одела кај дм на повеќе денови секогаш правела сé да се осеќам пријатно. Никако не ми е во план заеднички живот (дури ни со моите) така што се надевам дека ќе го задржиме овој однос.
   
 10. BellaBibi

  BellaBibi Активен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2021
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  Со идна свекрвица( верени сме ) односот ни е океј. Реално е постара жена ( мојов голема разлика со брат му) и си има некои принципи за одредени работи низ дома и тоа си е ок. Нејзина куќа нејзини правила. Ние си правиме спрат ( толку беа финансиите ) ама многу добро знаат и каква сум јас. Несакам мешање и тоа ептен го почитуваат, знаат дека сум без влакна на јазик, искрена и мразам неправди. Знаат дека од прва скала нагоре е мое , мои правила и принципи.
  Сепак се родители на вереникот , заслужуваат почит исто како што и моите го заслужуваат.
  Па и со мајка ми се подкаруваме, во кујна со мајка ми нема шансииии, ама она е мама и лутината брзо ни проаѓа, ама со свеки знам дека инатот би ме држел на најкакото. Затоа односот ни е со почит, разбирање и секоја на своја страна.
  За во иднина никој не би можел да знае што ке се случува.
   
  На nevermet18, cresa-jagoda и Осе им се допаѓа ова.