1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како успеавте да се опоравите после разделбата?

Дискусија во 'Разделби' започната од kiki, 29 ноември 2009.

  1. Aleksandar1212

    Aleksandar1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    7.679
    Пол:
    Машки
    Личностите коишто во дел од нашиот живот биле со нас, засекогаш ќе останат дел од нас. И ние ним и они на нас. Игнорирањето игра најважна улога да се оддалечиш од некоја личност. Да успееш да го игнорираш во секоја смисла. Иако од време на време ќе ги погледнуваш неговите фотографии, ти сега одиш понатака и правиш место за нова личност во твојот живот.
     
    На Milobebence и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
  2. Unique__

    Unique__ Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2018
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    1.918
    Пол:
    Женски
    Се бришам, посебно ако знам дека нема надеж за средување на работите.
    Не се мачи залудно, тебе надежта не ти дава да го бришаш, I know that feel ама мораш да продолжиш напред колку и да ти звучи тешко.
     
    На carangigia му/ѝ се допаѓа ова.
  3. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Нема надеж, односно не би ни започнала со него да ги знаев тие работи што ги знам сега.
    Изгледа ќе морам да се соочам со вистината и секаков контакт да избришам.
     
  4. Medicine25

    Medicine25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2016
    Пораки:
    278
    Допаѓања:
    1.540
    Пол:
    Женски
    И јас немам срце да го избришам од социјалните мрежи.Најмногу ме погоди кога ми лајкна слика една недела по раскинувањето.И нашите заеднички фотографии ми се во посебен албум ама до сега не ги погледнав воопшто.Ми стои во белешки и список на места на кои сме биле и на тие што требаше да одиме ама ништо од тоа.:mm:
     
    На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Unique__

    Unique__ Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2018
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    1.918
    Пол:
    Женски
    Еден ден мораш... Што порано, тоа подоцна, за твое добро.
    Не губи време, ако не можеш ти, тогаш некоја другарка нека го избриша.
    Знам како ти е ама мисли на себе.

    Истото важи и за тебе.
    Сум се нашла во твоја позиција, чекав многу додека не бришав, кога го направив тоа, ми беше многу полесно.
     
    На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
  6. cavalli

    cavalli Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2016
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.612
    Пол:
    Женски
    Бев во врска околу 3 месеци и за тие 3 месеци премногу јас се приврзав за него но тој не, но добро знаеше да одглуми дека ме сака, дека е приврзан за мене итн.
    Ми ги симнуваше ѕвездите баш и на крај излезе дека ја сака бившата мене не, но сум му значела и тие филмови. Се врати со неа, а мене ме остави сама со својата болка. Ми требаше точно 6 месеци да го преболам мислев дека нема да има друг за мене и ете после долг период се запознав со колега од факс кој е и од мојот град, започнавме и сеуште сме заедно. Почувстував што е права љубов со сегашниот.
    Сепак треба време да се преболи, се додека сам не си кажеш дека е готово никој не може да ти помогне.
     
    На mila7, Purelove92, Milobebence и 3 други им се допаѓа ова.
  7. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.788
    Допаѓања:
    8.838
    Пол:
    Женски
    Во принцип сум многу ладна личност. Чувства многу не покажувам. Сега сум во брак, но во претходните врски бев ептен онака, кога дојдеше до разделба не си ја сфакав работата како да дошло крај на свет. Била сум и заљубена, но секогаш на тоа гледав како едно искуство добро/лошо.

    Не се секавам некогаш да сум тагувала по дечко со месеци зошто дошло до крај.

    Еее само еднаш се изнарикав, еден ми раскина оти не сакав на гости да му идам а ние 20 дена у врска. Плачев не по него, него зошто ми раскинал (facepalm), детиште. Ама само еден саат ми траеше.(fingers)
     
  8. manta0314

    manta0314 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2019
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Женски
    Zdravo zenskii... eve pominaa veke 2 nedeli otkako raskinavme t.e nie i predhodno raskinuvavme pa se smiruvavme celo vreme duri navika mi stana.. no sega poslednovo e stvarno kraj.. mnogu losi raboti mi pravese se mu prostuvav i pred 2 nedeli fativ razgovor kako iskocil so nekoja i pisuval i so drugi.. sega mi e tesko koga ke mi tekne na nego vnatre me gusi nesto.. zavcera go vidov nozete mi se presekoa.. mislam deka seuste nemozam da se pomiram so faktot deka jas i toj nikogas poveke nema da bideme zaedno.. no sepak pocnav da izleguvam so drugarki, najdov rabota od utre pocnuvam i se nadevam deka vremeto ke mi bide ispolneto i nema da imam vreme da mislam i da taguvam.. ke zapoznavam novi lugje na novo mesto.. vaka sedam doma po cel den i nokj ne spijam mi teknuva na nego i nemozam da zaspijam..
     
  9. minne992

    minne992 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 ноември 2013
    Пораки:
    4.142
    Допаѓања:
    25.092
    Пол:
    Женски
    на самото прашање си даде и одговор. чим не те заслужува нема што да мислиш , ете велиш си нашла работа ке излегуваш ке правиш други работи и со тек на време сите спомени ке избледат. не е лесно ама мора да издржиш
     
    На Alisa22 и manta0314 им се допаѓа ова.
  10. manta0314

    manta0314 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2019
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Женски

    Se nadevam go cekam denot koga ke go vidam i nema da osekam nisto.. isto imav i predhodno 4 godisna vrska go zaboraviv so ovoj decko i sega kaj i da go vidam kako stranec mi e .. se nadevam i za ovoj istoto takvo custvo deka ke go imam
     
    На soffce му/ѝ се допаѓа ова.
  11. gjoker4e

    gjoker4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    6.305
    Допаѓања:
    34.245
    Пол:
    Женски
    Се напив дијазепам за прв пат во животот, спиев околу 48 часа, кога се разбудив како нова бев, опоравена.
     
  12. manta0314

    manta0314 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2019
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Женски
    Ehhhh da bese lesno so diazepam 3 ke ispijam samo da go snema veke
     
    На gjoker4e му/ѝ се допаѓа ова.
  13. gjoker4e

    gjoker4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    6.305
    Допаѓања:
    34.245
    Пол:
    Женски
    Нека го снема од твојата глава.
    Мажи има со лопата да ги ринеш.
    Штом таква ми ти работа зарем ќе се опоравуваш после него?
    Штом сте раскинале веќе си опоравена, уживај.
    Не знам колку години имате ама тоа раскини па смири се и се така во круг е за мали деца.
     
    На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
  14. manta0314

    manta0314 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2019
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Женски
    Pa dete vo pametot stom seuste razmisluva da se dopisuva so dr zenski, da ide na kafe a zamisluvaee zivot sega da sme odele vo Germanija da ziveeme.. ama nisto sk negoviot pamet
     
    На gjoker4e му/ѝ се допаѓа ова.
  15. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.076
    Допаѓања:
    6.637
    Пол:
    Женски
    Женски во врска сум веке 5 месеци и последните две неели сме пред раскинување ама незнам некако сум навикната со него убаво ми е а од друга страна тој е постар и сака за озбилно брак ама ја уште не сум спремна на тоа и нејкам да си го уништувам животот?
     
  16. Liu

    Liu Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2016
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    2.498
    Пол:
    Женски
    За да останиш со некој и да планираш брак треба многу повеќе од убаво и навика. Знаеш што сакаш а тоа сигурно не е брак. Убаво може да ти биде и со некој друг. Млада си и живеј си го животот по твое. Уживај малку. :)
     
    На Milobebence и hellocity им се допаѓа ова.
  17. gjoker4e

    gjoker4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    6.305
    Допаѓања:
    34.245
    Пол:
    Женски
    Ако не сакаш никој не може да те натера со сила.
    Кажи му отворено дека не си спремна.
    Ама па пиша дека пред раскинување сте. Ако не пронајдете заеднички јазик ќе раскинете.
     
  18. Unique__

    Unique__ Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2018
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    1.918
    Пол:
    Женски
    Се опоравувам се уште.
    Гнасата за толку брз период ме замени, не ми се верува.
    Но како и да е, верувам во себе и знам дека сум силна личност за да го пребродам и ова.
     
    На martine, Kjara15, Indiegurl и 10 други им се допаѓа ова.
  19. Liu

    Liu Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2016
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    2.498
    Пол:
    Женски
    Само јако :muscle::l:
     
    На lovely91 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Brinetka

    Brinetka Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2018
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    7.900
    Пол:
    Женски
    Мое лично искуство после 3 годишна врска беше што ослабнав едно 6-7 кила дека малку качив додека бев со него, никогаш не седнав дома да плачам како мало дете (сепак имаше период додека беше тешко) си се разубавив и внатрешно и надворешно, запознавав многу нови луѓе, излегував се дружев. Поубаво никогаш. Немојте само да се затварате дома и да мислите дека е крај света ако повеќе не сте со него, сепак штом е бивши значи нешо фалело, јас не сум за блокирање броеви и блокирање и бришење од социјални мрежи, не сум дозволила ниедна врска макар и од 3-4 месеци да заврши лошо, секад било на пријателски начин, биди си со дигната глава и продужи си напред секогаш те чека нешо многу поубаво од тоа предходното
     
    На Justicija, SexiLy, Hellobeautiful и 6 други им се допаѓа ова.