1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како успеавте да се опоравите после разделбата?

Дискусија во 'Разделби' започната од kiki, 29 ноември 2009.

  1. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Не успеав.
    Се шегувам.
    Спомените ми се убави. Не сакам ништо лошо да имам од него...
    Затоа и не сакам да го заборавам..Тоа би било...
    Би било како да се заборавам јас...Која сум и од каде сум...
    Би било....Кобно до болка..
    Затоа не... :?:
     
    На lilybeth му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Scar.Tissue

    Scar.Tissue Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    1.044
    Исто и јас... По неколку дена откако раскинавме замина со друга.. Бидејќи со мене не контактира никако на другите им кажал дека не ја сака, а кога ќе го прашале за мене, молчел. 4 месеци е со неа, пред една недела се фатиле... Почнувал да ја сака... ;( ;( ;( МЕ УБИВА ТОА СОЗНАНИЕ !! Себична сум - ДА ! Сакам само мене да ме сака. Бидејќи ме сакаше повеќе од животот и се наеднаш се сруши, а со неа почна само за да ме заборави мене оти му беше ПРЕТЕШКО ! ;(
    Се трудам.. Девојки.. Не можам да се носам со ова... 4 месеци сум во депресија, тешко ми е... :(
     
    На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Така се чувствувате затоа што цел свет ви се врти околу него. Можеби е штетно и грешно, ама алкохол му е мајката. И кафани... И друштво секогаш расположено за нови интересни дешавки.
    Секогаш кога ќе помислиш на него, скршни од мислите, помисли на нешто друго. И одново и одново.
    Излегувај, пиј ако ти е до тоа дојдено. Најди кул друштво што ќе прави да ти биде интересно...
    Јас така се опоравив.
    Најдов друштво секогаш расположено за авантури, глупости и поводи за славење :)
    Се случуваше да се собереме и да одиме по селата по викендици, кој каде има. Таму со алкохол и музика, со играње, изолиран од сите, забораваш на проблемите. Само мислиш колку ти е убав и весел животот.
    Така, се додека не се заљубив и прекинав со тие глупости, затоа што не ми беа потребни повеќе :)
     
    На Scarlet88 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Scar.Tissue

    Scar.Tissue Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    1.044
    Денес ми помина тоа одвратно чувство, цел ден се смеам, убаво е. Помислувам и на него, онака бледо, без силно тропање на срцето. Убаво ми е денес. Сакам да е вака :)
     
  5. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Баш ми е мило за тебе, ти ги разгледував мислењата и сфатив дека поминуваш низ тежок период.
    Еве нешто весело и позитивно :)
    http://www.youtube.com/watch?v=WlBiLNN1 ... re=related
    :hug:
    Само свиркај си ;)
     
  6. Scar.Tissue

    Scar.Tissue Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    1.044
    оооооф мореее... ништо не правам вакаааа. there is no bright side in my life honey.. :( тешко ми е.
    Тешко ми е што ја сака, а не јас што него го сакам. ОФ ! Ако знам и јас што зборувам... Како што неповрзано овде пишувам, така и се чувствувам.. Хорор.
     
  7. Ger23

    Ger23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    12
    не беше лесно првите месеци,сега скоро пола година помина и знам знам дека не ја сака ја лаже али таа е виновна што ја мотка али нема везе..нека се здрави и живи јас сум супер сеа..дури уживам и би и рекла едно ФАЛА
     
  8. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Тоа е период кога најмалку треба да се сожалуваш. Нормално е прво добро да се исплакаш, па тој бил дел од твојот живот, но потоа ќе кренеш главата и ќе си продолжиш. Тагувањето нема да го врати, можеш само ти да се здебелиш од тоните чоколадо и да влезеш во депресија. И со самото отварање оваа тема на Фемина ќе наидеш на подршка и прекрасни совети и искуства. Треба нашето срце да згреши неколку пати, додека да сфати што тоа бара.
     
    На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Madrastra

    Madrastra Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    pa.sekoja.razdelba.boli.taka.i.mojata.razdelba.me.bolese.no.morase.da.se.stavi.kraj.toj.se.zabavuvase
    no.toa.mene.me.bolese.ne.bev.jas.igracka.a.za.da.se.opravite.posle.razdelba.bi.vi.preporacala.dobar.
    pijalok.i.edno.zgodno.masko.za.da.mozete.da.mu.dokazete.deka.ne.e.posleden.i.zapomnete.po.mako.i.
    avtobus.ne.se.tr4a.posto.sekogas.doaga.drug:)
     
  10. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Прво плачев ко забегана ;( после се повлеков сама во себе и со никој не сакав да правам муабет, е од кога сватив дека ги губам сите што вистински ме сакаат и сум премногу добра за да си го уништам животот за некој кој ако сум му била важна никогаш немало да замине, тргнав да се вракам во нормала.Се запишав на фитнес, тргнав и на латино танци, правев 300 работи само да не мислам на се што се случи. Беше тешко и спомените болеа ама денес ич не ме допира што прави "фраерот'' :| Не за џабе рекле времето лечи се :* Не давајте само времето да ви минува така, трудете се да бидете среќни, секој ден е подарок, не заслужува да помине во тага . ;)
    п.с. Карма is a bitch...сега тој ;( по мене, ама мене животот ми донесе мн подобар од него :inlove: и се шо можам да му кажам е фала што ме остави, па ми даде шанса да научам што е вистинска љубов . :) :*
     
    На Mermaid му/ѝ се допаѓа ова.
  11. monibejbi

    monibejbi Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2010
    Пораки:
    1.837
    Допаѓања:
    2.073
    I mene mi e tesko so bivsiot so ne sme zaedno tesko mi e sto sea e so druga nesto so sme go gradele so godini bevme drugari pa posle partneri.Sea me i ekrivo sto ima druga ne mozam da zamislam, no morav da mu raskinam imase seriozni pricini, sekogas probuvam da go sporeduvam so drugi toa mi e najloso.Ali mislam ke pomine poveke vreme za da go zaboravam i dali ke vidime vremeto ke pokaze.A kako pominuva vreemevo se potesko i potesko . :?:
     
    На medce му/ѝ се допаѓа ова.
  12. lylaby

    lylaby Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    631
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    Се затворив во себе....што не е вообичаено за мене обично сакам да си разговарам за проблемите за тоа што ме мачи сакам се до детал да анализирам да тумачам ,,,ама се затворив па со никој не зборам ни со најблиската другарка...се чувам во себе а ми пукнува кога ќе испијам чаша повеќе или ќе се случи нешто сосема друго што ќе ме растажи па користам шанса да се изнаплачам дупло...плачам не за него плачам за нас што не успеавме што ете се разделивме а љубовта беше силна но изгуби на интензитет...плачам и ми е тешко што сфатив дека се е минливо и ранливо ...и дека нема среќни до крај на животот...има само компромиси компромиси и издржливост...уште не сум опоравена скрос допрва кога ќе дознаам за него со друга ..хммм несакам да дознаам ,си го тестирам карактерот ,сега засега само се затворив...
     
    На KukLicka..A му/ѝ се допаѓа ова.
  13. medce

    medce Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    0
    bevme nekade okolu 6 meseci ama za tolku kratko vreme uspea da napravi da go zasakam kako za 6 god iako me lazese sekogas koga trebase da se vidime izmisluvase nekoja pricina dali poradi toa sto ne bese od mojot grad neznam ili mu bese tesko da patuva za da me vidi mene.Sega se razdelivme i mn mi e tesko mnogu neikako ne mozam da go izvadam od mislite neznam dali ponatamu ke mislam na nego ili ke go zaboravam ve molam sovet ako moze da izleguvam povtorno so prijatelkite ili da se zatvoram doma sto e pametno.:(((
     
  14. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.051
    Се што можеш да направиш е да не го бараш,да не мислиш толку на него...да излегуваш и да правиш работи што би те исполниле колку толку...А за другото ќе се погрижи времето кое ќе минува.Не се заборава се за секунда, треба време.
     
  15. maa

    maa Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    38
    Ке си излезеш душо со другарки или ке си седнеш со некоја блиска па ке и раскажеш што е како е,па кафенце друг муабет и времето летнало,а затварање дома никако...Позз :)
     
  16. medce

    medce Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    0
    FALA MIA KE GO NAPRAVAM TOA SAMO NEZNAM KOLKU KE BIDE EFIKASNO.ZATOA STO SE SLUCUVASE NEKOLKU PATI DA SE SKARAME AMA JAS SEKOGAS PRVA GO BARAV E OVOJ PAT NE BESE TAKA RESIV DA GO OSTAVAM DA VIDAM DALI TOJ MENE KE ME POBARA PRVA ILI KE OSTAVAI JAS PAK DA GO MOLAM SAMO SEGA NEZNAM DALI PONATAMU SO NEGO KAKO DECKO ILI SAMO POZNANIK POZZZZZ
     
  17. maa

    maa Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    38
    Маа не миа нема везе :) јас вака ке те кажам ако те сака за два дена ке те побара а ако не те побара значи не е за тебе и не те заслужува.Никој не е заслужен за да го молиме...Така да познаник подобро одколку срцекршач...ПОзз
     
  18. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Тешко е да, ама животот продолжува, нема да не чека нас да се свестиме....
    И јас на некој начин, прекинав врска, впрочем побарав пауза, па ондак ќе видиме што понатаму....и еве денес ми рече дека ќе ми се јави да разговараме околу тоа, и не ми се јави....така да, гледам дека не оди работава, ќе биде раскинување! Не му била битна врската, изгледа затоа и не се јави....ама аку,ќе си ја види клоцата! Јас ги замразувам дечките кога така прават, и затоа полесно ми е да преболам!.......
    ;( ;( ;( ;( Јас сум пред се.....и таков лигуш не ме заслужува! ќе си поплачам некој ден, и тоа е ....нема друго чаре, мора да се продолжи со животот!
     
  19. HoneyBun

    HoneyBun Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    973
    Пол:
    Женски
    Девојки ништо страшно,поминав низ сето тоа и знам дека може да биде многу тешко :) Само немојте мн да мислите на раскинувањето,дружете се повеќе со своите другарки и излегувајте почесто,смејте се,прочитајте некои добри книги,научите да свирите некој инструмент,слушајте музика,запознајте нови луѓе,флертувајте,но никогаш не започнувајте врска веднаш по раскинувањето.
    И мој посебен совет :D играјте во долна облека пред огледалото :lol: и слушајте Bad medicine od Bon Jovi :rock: И најважното не гајте лажна надеж и велете си на самите себе дека не е крај на светот и дека не е само тој ;) Зошто навистина е така :!:
    Се надевам дека ќе помогнат советите :*
     
    На Mermaid му/ѝ се допаѓа ова.
  20. medce

    medce Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    0
    ovoj problem me maci poslednive 3 meseci ama mnogu neznem veke sto kako ponatamu ne mozam ni so nego ni bez nego tesko mi e ovoj pat go zagubiv zasekogas mozebi e podobro vaka ama jas ne mozam da se pomiram so toa deka poveke nema da go slusnam negoviot glas mnogu go sakav i seuste go sakam ama kako sto rekov mozebi e podobro sto ispadna vaka ja imam kazuvano ovaa moja prikazna i gi procitav sovetite sto mi gi kazavte ama ne mozev da ostanam na toa da ne mu popustam toj ne e od tuka i poslednive nekolku meseci mn malku se gledavme isto taka e mnogu ljubomoren ama jas prodolziv da posakuvam da se gledam so nego iako na site tie problemi sto mi bea priredeni od negova strana jas pak sakav da go vidam toj doagase i si zaminuvase jas ostanuvav sama sega dojdovme do pogolemiot problem pred 2 nedeli imavme prekrasna i mnogu ubava vecer ama za zal vecerta ni ostana minato taa nok mu kazav deka za nova god zaminuvam od drzavata iako toj go znaese i predhodno ne pokazuvase deka mu e tesko od taa nok mi se nama javeno nitu poraka go izbegava razgovorot so mene mu pisuvam poraki ama ne mi odgovara se mislam dali go pravi toa poradi toa sto mu e tesko i me saka ili ne saka da ostane porazen iako i koga razgovaravme predhodno na ovaa teme toj mi velese nema da dozvolam da zamines.Taka da se sluci i toa sto najveke se plasev koga bevme taa nok zaedno toj znaese deka ne smee da go napravi toa sepak go stori bez da mi kaze zavrsi vo mene iako ne smeese i koga go prasav zosto samo mi odgovori deke toj kazal nema da dozvoli da zaminam i sega kako jas da go svatam ova vo golema dilema sum seuste ne e sigorno no za 5-7 dena ke doznaam ako e pozitivno sto da napravam od togas toj mi se javi samo 2 pati i eve sega edna nedela ne se javuva sto da pravam ne sakam sansata da ja propustam a od druga strana go sakam mnogu neznam sto e najdobar izbor i kako da go sfatam ova sto toj ne me bara do koga da cekam neznam dali ova go stori od ljubov ili namerno ve molam za sovet odnapred vi blagodaram:((