1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како успеавте да се опоравите после разделбата?

Дискусија во 'Разделби' започната од kiki, 29 ноември 2009.

  1. devilbaby

    devilbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    9
    јас на пример сеуште неможам да го преболам 3 месеци од коа раскинавме а одевме можеби една цела година,тешко е знам јас сум во голема депресија ослабнав и психички не сум спремна за ништо крвта ми е слаба и се нервирам многу..
     
  2. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    девил бејби сега тука ќе бараш подршка и утеха, веќе се исплаче и ги извреѓа феминкиве на една тема, оди плачи и на мајка ти...нели таа најдобро знае!
     
  3. devilbaby

    devilbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    9
    јас само си дадов мислење а ти ако не сакаш немораш да го читаш поздрав
     
  4. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    Девил бејби јас сега ја читав твојата груга тема што си ја отворила и се запрепастив. Ти си толку заслепена што не гледаш ништо друго... Никој неможе да ти стави ви глава дека треба да не мислиш на него, зошто верувала ти или не тој нема да ти се врати од љубов ;) И за таа слабокрвност си сама крива што си дозволила за таков кретен да дојдеш на тоа ниво.
    Ама да не излегуваме од темава...
     
  5. cat5

    cat5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    4
    de4ki aj pomognete mi mene...1.) DALI TREBA DA SE NERVIRAM STO IMAM 17 GOD A SEUSTE NE NAJDOV NEKOJ STO NAVISTINA ME SAKA A I JAS NEGO ?
    2.) imav decko pred 4-5 meseci i seuste ne mozam da go prebolam, mi se ide da mu otidam doma vo sred nok i da mu kleknam na kolenca, no vsusnost postojano begam od nego (go smeniv brojot da ne mi pusta signali, go ignoriram na facebook i koga go sretnam mu prakam samo nekoj pogled vo stilot TE MRAZAM) a GO IGNORIRAM so cel da si olesnam sebesi da ne si davam lazna nadez zatoa sto koga mi raskina mi kaza deka sme zavrsile ZASEKOGAS! PRICINATA sto mi raskina beshe toa sto pred 3 godini imav decko od negoviot kraj so koj imav odnosi i najverojatno zboruval vo celo maalo deka imal odnosi so mene, pa sega ovoj ne mozel da go podnese toa i mi raskina.......mnogu sum tazna i ponizena lugje i me ubiva pomislata deka nema nikogas da stapam vo seriozna vrska. Imam navistina mnogu mnogu dodvoruvaci no imam nekoja strav i sram da prifatam zatoa sto sekoj sto ke doznae deka sum imala odnosi ke me ostavi, pa SEKOJ sto mi se dodvoruva bez razmisluvanje do odbivam! Imav samo 2 deckovci ne sum kojznae kolku iskusna vo vrskite i zatoa pomognete mi.....SEKOJA NOK SONUVAM KAKO MI SE VRATIL i so dusa cekamd a mi se vrtai no svesna sum deka nema teoretski sansi i da mi se vrati jas da prifatam da bidam so nekogo kogo me ponizil i me sramnil so zemja NO WAY...ne znam ni jas so sakammmmmmmmm koj me sfatil neka pishe...koj ne zdravje :D
     
  6. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Јас раскинав со дечкото пред месец ипол и уште неможам да се опоравам, иако пред сите изгледам силна и викам не се замарам, не ме боли, кога ќе си легнам полудувам, плачам, се осеќам како да сум останала без тло под нозете... Се надевам ќе помине ;(
     
  7. Incroyable

    Incroyable Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2011
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    31
    Cat5 добро дечковциве твое во 21 век живеат или како.. ?
    Кој е тој дечко бе што ќе ти раскинува затоа што си имала ти односи пред него ?
    Што го боли к*р него што зборел бившиот твој, утре баба му ќе збори да се обеси па тоа ќе прави ?
    Таков не ти треба.. Подалеку од такви.
    А тоа дека никогаш нема да стапиш во сериозна врска... Ма дај те молам. 16 години имаш, не ти е ни време за сериозни врски.
    Дај им шанса на додворувачите. Ти гарантирам дека НИТУ ЕДЕН не би ти рекол ништо за тоа дека не си невина.
    Верувај ми овој нали "современиов" воопшто не ти треба.
    Во други теми си го имам изјаснето моето мислење за таквите како дечкото што ти раскинал. Не вредат значи поради таквите сме со заостанат менталитет во државава.
    Па ни мене дечко ми не ми беше прв. И што сега ?
    Требаше да земе да бара крв по чарашави, па дали он ме скинал или друг ?
    Па и јас сакам да се кастрира за да знам дека никогаш нема да ужива во секс додека јас не сум со него, ама не ми го пружил тоа задоволство..

    Прости Македончиња, оф до кога..
     
  8. harrypotter

    harrypotter Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    5
    Па не сум имала дечко за озбилно до сеа, за да знам дали ќе бидам повредена или не коа ќе заврши... Али од мојте претходни мувања трте мрте секогаш јас прекинам за да не испадне на крај дека сум изела корпа (шо не поднесувам! :devil: )
    затоа ако забележам дека малце дечкото ми фаќа кривини јас сум таа шо става крај на све...
     
  9. cat5

    cat5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    4
    TaKA li?? hmm se mi dava znak deka treba da prestanam da mislam na nego... no ZOSTO NE MOZAM??????????????? zosto ne mzoam 1 den bez da pomislam na nego i site organi vo stomakot mi se preobrnuvaat koga si pomislam na nego.. :worried:SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS milion pati probuvav da go zaboravam ama ne bivaaaa vejke 4 meseci i povejke se macammm :worried:
    [mod-kirilica:3qhxmbeo][/mod-kirilica:3qhxmbeo]
     
  10. Konfetka

    Konfetka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    34
    Не грижи се, биди стрплива со тек на време ќе го преболиш. И јас така си ја трескав главата од ѕид за бившиот и ми требаше може година да го преболам, но помина и тоа и не го ни сакам повеќе.
     
    На cat5 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. cat5

    cat5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    4
    incroyable е навистина ти благодарам!!! Навистина ме утеши и ми олеснаа... не верував дека на овој форум ќе можам да го добијам вистинскиот совет! :* :* :*
     
    На amnezija и Incroyable им се допаѓа ова.
  12. amnezija

    amnezija Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    3
    ahhh vaka bevme zaedno sme 7 godini sega jas sum 20 toj 24 ...Na pocetokot bese se ok.. vo tekot na tie 7 god se zamesa druga i ni rasipa se.... Se razdelivme toj so druga jas so drug .... i sto stana pak me barase mene na mene se javuvase da se smirime , jas popustav od pocetok popustav No na sekoj mu zdosaduva od vakvi gluposti 7 godini ne se malku no koga si pomislis dali bi bilo podobro uste tolku da pomines so licnost sto ne te ceni zaradi toa sto samo si zaljubena vo nego NE podobro odkazi se koga gledas deka rabotive ne idat sekoj saka da bide sreken zatoa ne si ja unistuvajte srekjata ............Sobrav hrabrost i go napraviv toa sto trebase da go napravam pred 7 godini, staviv kraj na "VRSKA" so nemoze ponatamu. Zatoa ne o4ajuvajte za razdelbite bidejki taka trebalo da bide za sekoja razdelba ima pri4ina NEKOJ AKO VE SAKA VISTINSKI KE VI SE VRATI ... i sto sega ne pomina mn vreme od koga mu kazah kraj mi bese tesko moram da priznaam no sega ne e taka ...Se zapisav na fakultet uzivam vo zivotot toj prodolzva ponatamu se druzam so drugaki drugari kolegi denovite mi pominuvaat ...ne stojam doma i da placam da pagjam vo depresija ednostavno go ZIVEAM ZIVOTOT sepak e eden neli? :D pozdrav do site i ne o4ajuvajte ....
    [mod-kirilica:22oln491][/mod-kirilica:22oln491]
     
  13. cvetelina

    cvetelina Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    199
    Допаѓања:
    54
    Ете и кај мене беше истото бевме во врска 5 год ненадејно замина за странство и ме остави без никаков збор за нас... :( тој секогаш мислеше дека ке сум тука за него и замина без поздрав.
    Вецерта пред заминувајње му се јавив да му кажам дека за мене заврши но тој не веруваше дека ке го оставам.мислеше ке го чекам,после тој повик срцето ми се распарчи не знаев каде да одам бев уништена.Но после 3 месеци јас почнав да излегувам со едно дете и разбрал па му се закануваше да ме остави и тој се повлече.се врати со прстен но јас му го фрлив пред очи и не го прифатив затоа што тоа нее начин така ме остави и замина далеку од мене а сега повторно е тука неме остава на мира сака да сме заедно,додека бев со м иако бев само 1 месец бев исполнета и воопшто не помислив на оној со кого бев 5 год.Затоа никогаш не се тагува затоа што ке дојде некој кој ке ти ја излеци раната :) :)
     
  14. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Па што не се смириш со него?Мене ми изгледа дека вие ќе завршите заедно.
    А тоа што заминал така...а бе машките функционираат така...кога ќе им дојде како ќе им дојде така реагираат...Веројатно не си имала потреба толку да се разочаруваш.Ние пак жените сакаме за се да имаме потврда,извештај итн.Е па мажите се поспонтани, а ние не сме.
     
  15. Mer4e

    Mer4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    30
    Сте прочитале ли некогаш иста книга два пати ??? Го знаеш почетокот = Го знаеш крајот... Зошто плачки и паѓање во депресии... Удри бригу на весеље :)
    Клинот со клин се вади :) Не се враќај на оној што не те заслужува има некој што ке те заслужи на секој начин...
    Секој крај значи нов почеток... Уф ама ми годи оваа разделба :) позз мои драги феминистки :)
     
    На Caci-d му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Caci-d

    Caci-d Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    4
    Уште сум тазе-разделена (3 дена), но мислам дека доста добро се справувам со тоа. Не дека не ми е тешко и не дека одеднаш престанав да го сакам, ама едноставно сфаќам како стојат работите и знам дека треба да одам понатаму. Најдобар лек е дружењето со пријателите... дефинитивно помага.
     
  17. DzamPolat

    DzamPolat Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2011
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    0
    Како да го заборавам????? Поточно, сакам да ги заборавам моментите поминати заедно, но знам дека тоа е невозможно :)
     
  18. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Кога ќе ти дојде тешко помисли на лошите моменти што ти ги приредил и лошите зборови што ти ги изговорил . Ако ти паѓа ептен тешко да бидеш сама тогаш немој , биди со другарки . Никако немој прва да кренеш слушалка . Се негово што имаш стави во кутија и во подрум , фрли или раздади по другарки .
     
  19. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Не не зошто да ги заборавиш убавите спомени што ги имаш врзано со него се разбира зависи како завршило ако те повредил не вреди ни име да му спомнеш ... Ама ако сакаш да заборавиш тоа значи дека длабоко во тебе сеуште не си го преболела ? :^)
    Најдобар начин барем според мене е да си ги оставиш спомените некаде во себе оние вредни за паметење ...Зошто да ги заборавам тие ме потесетуваат на времето кога бев многу среќна тоа беше дел од мене.Никогаш нема ни да успееш да ги заборавиш може чувствата да се изменат и да не го зазема местото во твоето срце кое некогаш го имал да го гледаш со инакви очи ама дека магично ќе исчезнат спомените ? :shake: Прифато го фактот кажи си така беше најдобро ама онака искрено и од срце . Времето лечи се :)
     
  20. DzamPolat

    DzamPolat Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2011
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    0
    Од нас двоје, мом је теже................... :worried: :sweat: ;( ;( ;(