1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како ја поминавте првата брачна ноќ?

Дискусија во 'Брак' започната од femina90, 5 април 2011.

  1. Enamena

    Enamena Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2013
    Пораки:
    165
    Допаѓања:
    107
    Иако бевме уморни, кога се вративме од веселбата се избанјавме и долгоо се гушкавме, галевме, бакнувавме, а вечерта заврши со преубав секс. Броенјето пари и отварање поклони го оставивме за наредниот ден. :lol:
     
    На Macorot vo Cizmi, Stories, zelcepapagalce и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Dr.Strangelove

    Dr.Strangelove Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2014
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    151
    Колку сте само смешни. Као демек не сте имале секс додека сте биле во врска, па првата брачна ноќ толку ви менува во животот. Веројатно голем дел од вас спиеле со дечкото т.е. мажот 200 пати, али првата брачна ноќ мора да биде wow. Сигурно со хелихоптер сте слетале во креветот.
     
    На Harper, BabyStyle, realGirl и 9 други им се допаѓа ова.
  3. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    А што се смешни, не рекоа по секоја цена дека имале секс таа вечер. Ако прочита добро, некои имале, ама повеќето не. Кој како си сакал, не дека мора. Ај ако сме имале 300 пати пред брак секс со мажот, во брак не мора ни да имаме ако не. Ти си смешен, што немаш нормален смисол за прва брачна ноќ и тие работи, па мораш со хелихоптери да споредуваш. |( Па на кој не му е мерак макар да се гушне со саканиот таа вечер? Баш си доктор Strange Love. :tmi:
     
    На orevka, kjukli, zekzeki и 2 други им се допаѓа ова.
  4. anina

    anina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.141
    Допаѓања:
    5.238
    Пол:
    Женски
    Колку што сфатив јас, прашањето е како ја поминавте првата брачна ноќ. Јас спиејќи :rofl: :rofl: :rofl: без помисла за секс. Уф колку бев уморна, ич умот не ми одеше на секс.
     
  5. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Јас прво јадев, цел ден немав време а потоа туш и во кревет- 6 месеци трудна и цел ден на штилли, е па не ми текна на секс.
     
    На anina му/ѝ се допаѓа ова.
  6. anina

    anina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.141
    Допаѓања:
    5.238
    Пол:
    Женски
    Е баш така... :emo:
     
    На WORRIED.BT му/ѝ се допаѓа ова.
  7. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.069
    Допаѓања:
    13.146
    Пол:
    Женски
    Одвај чекав да си отидат гостите од салата па после и од дома и право во кревет. Сум спиела како заклана каков секс. Има време за тоа :) Броењето пари следниот ден а поклоните ги отварав по 3 дена дури кога ги собрав моите дома
     
  8. zelcepapagalce

    zelcepapagalce Активен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2014
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    lele iskreno da ti kazam ja prespavme tolku bev me umorni samo lice zabi izmiv snolite gi izvadiv i vo krevet. a svekrvami tropnala vo spalna za da ne prasa za podarocite kade da gi stavi i ni vika utre denta abe decki vie koma bevte :)
     
  9. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Интересно и убаво :) Иако и ние бевме уморни, сепак не до толку да не можеме да си се "опуштиме" ;)
    Си дојдовме во новиот стан кој уште не беше среден, а и не спиевме таму до тогаш, и официјално го севтосавме душекот за спалната (бидејќи сеуште немавме кревет, само душек на земја:D ), а моево муже сакал да долови романтика па додека бев во вц тој наредил свеќи низ собата...А ми оставил и поклонче на перниче, во целофан со машничка завиткани чоко-желе зајачиња (бидејќи ми се омилени)...сум се искинала од смеење :D
    И така...си поминавме фино :$ и си заспавме околу 4. Утредента после доручек си отидовме во маалски кафич на кафе и топло чоколадо, па дури попладнето отидовме да отвараме поклони :)
     
    На Dust, kLem23, kjukli и 3 други им се допаѓа ова.
  10. anina

    anina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.141
    Допаѓања:
    5.238
    Пол:
    Женски
    Мм заспа а јас гиприбирав парите:D
     
  11. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.743
    Допаѓања:
    108.730
    Спиевме ко заклани :)
     
  12. zoketo

    zoketo Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2012
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    128
    Пол:
    Женски
    Ние од хотелот кога заврши веселбата , дома пак имавме гости :whew:
    а јас изморена 15 мин со нив и право во кревет :D
     
  13. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Ние двајцата радознали прво отваравме подароци,тоа најинтересно ни беше дека нели завиткани па почнавме со кинење на хартиите.А после продолживме со броење пари и запишувавме на лист кој како за да знаеме како да ги најдеме непотпишаните,па читавме честитки.На крај си раскренавме и заспавме.
     
    На cresa-jagoda, iki26, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Se istusiravme i si zaspavme premoreni.Broenjeto pari i gledanjeto na pokloni go ostavivme za posle 2-3 dena :)
     
  15. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Каква ноќ, нас не раздени. Се прибравме кај нас дома и останавме до следниот ден. Јас се повлеков во соба и заспав, станувам сабајле и гледам во кујна едно девојче со оскудно фустанче и сандали во рака си прави кафе, од купатило излегува братучед на мм,се туширал, бара пешкир, останатото друштво на балкон решава животни дилеми :D
    а золва ми буричка по поклоните да ѕирне што има во кутиите:)
    И на сето тоа јас трудна 32 недели, ама забавно ми беше.
    И викам ти невесто со сандалите која и да си седи отрезни се, избриши го креонот од под очи, јас ќе ти направам кафе, па си помуабетивме малку :) И седнавме женско друштво да отвараме поклони, а мажите уште дискутираа околу смислата на постоењето и остали теми од животно значење ;)
     
    На Tekkyi, SV1911, kjukli и 4 други им се допаѓа ова.
  16. DVAANGELA

    DVAANGELA Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2015
    Пораки:
    554
    Допаѓања:
    28.804
    Пол:
    Женски
    одамна беше сум заборавила(facepalm):?::?::?:
     
  17. zabec

    zabec Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2014
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    357
    Како и секој друг претходен ден. Со гушкање :hug:
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Едно Чупе

    Едно Чупе Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2015
    Пораки:
    453
    Допаѓања:
    1.067
    Пол:
    Женски
    Нас ни следуваше соба во хотелот добро ни дојде да се наспиеме а за романтики не се можеше и таа тетка ми беше на свадба :rofl:(facepalm)
     
  19. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Bev mn umorna no koj ke te ostavi da spies,iskreno i blagodarna sum sto ne me ostavi sepak neli prva bracna nok e ne e kako dr noki.Bese mn ubavo i romanticno mmm neopislivo :)
     
    На Едно Чупе му/ѝ се допаѓа ова.
  20. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.553
    Допаѓања:
    72.392
    Пол:
    Женски
    E nie pocnavme da gi broime parite, ama ni se vidoa mnogu plikoa i ostavivme za drugiot den. Inaku ne sednav na svadbata, a bev 5ti mesec... Ne si zaspavme odma, malku mi ja rasturi frizurata i zaspavme :P
     
    На Едно Чупе му/ѝ се допаѓа ова.