1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како ја убивате сексуалната монотонијата во бракот

Дискусија во 'Брак' започната од cupe_89, 9 март 2017.

?

Дали сексот во вашата врска ви е монотон?

 1. Да

  21,7%
 2. Не

  78,3%
 1. cupe_89

  cupe_89 Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  22
  Здраво девојки - ние сме во брак речиси 5 години, предходно во врска уште 4. Се си е супер, се согласуваме, се сакаме, но некако мислам дека сексот ни станува некако монотон. Сега знам дека во сите врски квалитетот и квантитетот на секс варира, но ме интересира што правите за да го направите да биде поинтересен? Како излегувате од монотонијата, без швалери се разбира :)

  Доколку оваа тема не припаѓа овде, се извинувам однапред
   
 2. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.589
  Допаѓања:
  321.010
  Швалери стоп :tmi:
  Само за сериозни:nod:

  Има ваква тема - ,,секс во бракот,,
   
  На Dadusicka, joy1 и Petar80 им се допаѓа ова.
 3. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.578
  Допаѓања:
  45.048
  Пол:
  Машки
  А само што сакав да пишам и ме сецна бе, баш на ....
  Туу со Пиштол
   
  На Dadusicka и referentka им се допаѓа ова.