1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како ќе реагирате ако не ја прифаќаат вашата врска?

Дискусија во 'Врски' започната од girl8, 28 февруари 2010.

  1. Purplelilac

    Purplelilac Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2016
    Пораки:
    2.417
    Допаѓања:
    34.775
    Пол:
    Женски
    Штом веќе нештата излегле од контрола, сметам дека само заминувањето ти е опција за да се чувствуваш слободно и среќно.
    Штом имаш заштеда е супер почеток за осамостојување. А и не мораш да престојуваш сама, можеш да си најдеш цимерка и трошокот да ти биде помал а и друштвото ќе ти биде од помош за да го надминеш тешкиот период.

    Жал ми е што имаш токму вакви родители, но ништо не е полошо од останување во таква токсична средина.
    Ти посакувам се' да испадне како што треба и да си ја вратиш среќата која ја заслужуваш. :f:
     
  2. butterflu

    butterflu Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2017
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    563
    Пол:
    Женски
    Bi go ostavila, roditelite pred se, soprug moze da izbereme, a roditeli se tie koi sto ne sozdale
     
    На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.557
    Допаѓања:
    171.454
    Пол:
    Женски
    И така ќе менуваш партнери додека мајка ти не ти одобри некој? Божем она ќе живее и легнува со него..
     
    На Izaabella, poi, T.e.d.d.y и 9 други им се допаѓа ова.
  4. butterflu

    butterflu Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2017
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    563
    Пол:
    Женски
    Ee sea... ne zboruvam ja 20 da vodis doma i site 20 losi.
     
  5. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.557
    Допаѓања:
    171.454
    Пол:
    Женски
    Нема зошто да ги водам, не ги носам на избор за мистер ..
    Ако ми одговара партнерот нема зошто да потклекнам и да го оставам само затоа што на мамичка не и се свиѓа. Ако веќе однесам дома некого тоа не е за да ми го критикуваат или фалат изборот
     
    На poi, Milobebence, hermosa и 3 други им се допаѓа ова.
  6. Just.do.it

    Just.do.it Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2019
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    6.624
    Пол:
    Женски
    Во таков случај, мој живот, мој избор. Ако на некој не му се допаѓа тоа, не е мој проблем.
     
    На poi, hermosa, CharmedGirl и 3 други им се допаѓа ова.
  7. Little girl

    Little girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    63
    Што мислите, дали е во ред да ми бранат да одам со дечкото, заради тоа што неговиот татко го бие лош глас? Многу се сакаме, тој е прекрасен, на татко ми му спомнав од околу, збореше како не ми одговарал таков тип, крушата под круша паѓала... А дечкото е спротивно од татко му. Грижлив, добар, паметен. Татко ми многу ме нервира заради тие негови предрасуди. Ќе направи се да раскинеме. Не знам што да правам.
     
  8. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.806
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Кажи му на татко ти да престане да се меша во твојот живот и во твоите одлуки ако не сака се да заврши лошо.
     
    На poi, hermosa и Little girl им се допаѓа ова.
  9. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.040
    Пол:
    Женски
    Не е во ред ама има родители кои се такви. Мислат дека ќе ги заштитат децата од нешто лошо :^) со тоа што ќе ги ограничуваат.
    На твое место нема да го слушам ама ич. Секој си знае што сака и што е најдобро за него.
     
    На poi, hermosa и Little girl им се допаѓа ова.
  10. tijanana

    tijanana Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2020
    Пораки:
    681
    Допаѓања:
    3.642
    Пол:
    Женски
    Не се нервирај и не реагирај на муабетите од дома. Гледај дечкото да е добар и грижлив кон тебе и врската да ви е добра, убаво да ви е заедничкото поминато време, другото се е неважно.
     
    На poi и Little girl им се допаѓа ова.
  11. Little girl

    Little girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    63
    Татко ми за се мисли дека е во право. Ми вели еден ден ќе видиш ќе прифатам некој. Многу се изнервирав. Го сакам овој. Имам 17 години за некој месец 18. Може сум уште млада, но не може некој што го сакам заради татко ми да се откажам од него. А од друга страна се плашам, што ако не раздели... Тој знаел најдобро за мене.
     
    На poi му/ѝ се допаѓа ова.
  12. thequeen95

    thequeen95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2016
    Пораки:
    1.232
    Допаѓања:
    4.863
    Пол:
    Женски
    Ти ќе спиеш со тој што ќе си го одбереш, а не мајка ти.
    Еден ден нив ќе ги нема, ти ќе треба да живееш со некој што ТЕБЕ ти одговара.
     
    На Luminary, Little girl, CharmedGirl и 2 други им се допаѓа ова.
  13. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    :)
    НИКОЈ не знае подобро од тебе што е најдоброто нешто за тебе и не дозволувајте родителите да ви ја полнат главата дека секогаш ви мислат добро и затоа ве советуваат. Мене знам дека ми мислат добро ама секој пат кога ќе сум послушала нивен совет, секој ебан пат ќе се искомплицираше нешто и уште полош резултат излегуваше на крај. Слушајте совети, не одете со глава во ѕид ама крајната одлука е ваша и ничија друга.

    А конкретно за темава мој став, искрено ниеден од дечковците не ги одобрувале. Не дека многу сум ги носела дома, туку од тоа што сум раскажувала, секогаш наоѓале маана некоја. Сепак сум едно дете па и женско, па на принцезата никој не и рамен нели, мора да се бара принцот |( Порано ме погодуваше тоа искрено зашто сепак родители се - ми значи нивното мислење и кога ќе ми кажеле нешто негативно, сум се подзамислувала дека можеби се во право. Покасно сфатив дека ќе наоѓаат маани на секој иден и престанав да се замарам. Убаво кажа членката погоре - утре нив ќе ги нема, важно е да си одбереме партнер што нас ни одговара зашто утре тој ќе биде до нас, тие нема да бидат тука засекогаш.
     
    На poi, thequeen95, Barby112 и 2 други им се допаѓа ова.
  14. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.208
    Допаѓања:
    13.033
    Пол:
    Женски
    Моите се против и многу ми падна тешко кога дознав, ама ќе си останам на своето и има да се навикнат. Сигурно нема да си растурам врска само затоа што нив не им се свиѓале некои работи коишто не зависат од него или пак коишто можат многу лесно да се променат.
    Иако денес ми рекоа да бирам, или него или нив и им реков дека нема да изберам никого, се надевам дека ќе се вразумат и нема да ми го постават ова како ултиматум, затоа што на крај краева најверојатно би ја избрала љубовта.
     
    На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
  15. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.208
    Допаѓања:
    13.033
    Пол:
    Женски
    После половина година од моето мислење тука, се реализираше она на моите: "Или ќе го оставиш (и ќе абортираш) или веќе не постоиш за нас". Си ги собрав парталите и чао пријатно. :)
     
    На thelittle17, theowndemon, Mantub и 3 други им се допаѓа ова.
  16. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    треба да се разгледа и туѓо мислење секако но да се мисли со своја глава и само памет во глава и премислување да нема после каење или ти реков она што го кажуваат родителите најчесто демек се тие знаат а не е така ,секој човек е приказна за себе посебна индивидуа и треба да се перцепира како таква.
     
    На nevermet18 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.218
    Ќе го игнорирам туѓото мислење.
    Мислам дека уште повеќе би ме фатило ,,инает'' за врската да успее.
    Врската е помеѓу две личности, а не помеѓу две личности плус родители, пријатели, роднини, комшии...
     
    На nevermet18, jarec6, bicycle и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.073
    Пол:
    Женски
    Правилна одлука :)
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Little girl

    Little girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    63
    Ќе ве замолам за совет. Татко ми како што очекував, откако дозна дека имам дечко ми рече, или ќе го оставиш или јас ќе направам да го оставиш. Се караме три дена, јас си стојам на својот став дека немам намера да се откажам од дечкото, но и тој не попушта. А причината е тоа што дечкото не запишал факултет, не одговарал за мене. А тој е мноогу добар со мене, ме сака, го сакам, не можам да прифатам да го оставам само затоа што татко ми така сака. Не знам како да постапам понатаму. Три дена само плачам, немам сила веќе.
     
    На Bibce_ му/ѝ се допаѓа ова.
  20. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.534
    Пол:
    Женски
    Работи ли дечкото? Има ли амбиции да напредува во животот? Или чека џепарац од мама и тато за да излезе со девојката и со друштвото? Заемна љубов е многу важно да има, да, ама размисли малку дека само од љубов не се живее.
     
    На Veta и theowndemon им се допаѓа ова.