1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како ќе сфатите дека ТОЈ е принцот на белиот коњ

Дискусија во 'Врски' започната од Keyt, 5 ноември 2010.

 1. Keyt

  Keyt Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  13
  Девојки како ја сваќате врската со вистинскиот?Верувате ли во вистинска љубов?Мене ми се случиле многу не убави работи во мојот живот лоши искуства со бивши бљак :puke: Последната врска ми беше 2 годишна божеее низ шо се не поминав со него....не можев да се одделам од него паднав во депресија...на крај сватив дека е умоболен свашта.Тоа траеше се додека не го најдов ПРИНЦОТ НА БЕЛИОТ КОЊ :D а се појави многу бргу не сакав да влезам повторно во нова врска се плашев :( се плашев да не ме повреди и тој.....но кога видов колку е нежен со мене и колку има љубов во него што ми ја дава,сватив дека можеби нема да биде тој вистинскиот но бидна ете тој е тој :) Пресреќна сум ....Ајде девојки кажујте како ја сваќате вие љубовта????Сакам да слушнам различни мислења ме интересираат вашите одговори само бидете позитивни ќе ве молам :D Оти станува збор за вистинскиот човек во вашиот живот што ке бидете со него до крајот на животот!!!
   
  На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.594
  Како ќе сватите дека ТОЈ е принцот на белиот коњ

  Како ќе сфатам дека тој е вистинскиот?
  Ако е паметен, умствено ме предизвикува, не ми попушта кога знае дека грешам.
  Ме слуша кога зборувам и не се обидува да смени ниту делче од мене.
  Вистинскиот за мене е оној за кој знам дека никогаш нема да го познавам целосно.
  Да не се лигуши и да не ми плаче на лимонатка филмови.
  Оној кој без зборови ќе ме натера да зборуваме и ќе ме научи да уживам во мигот наречен тишина.
  Вистинкиот прави смисла на целиот мој свет, иако светот на моменти е тотално посран.

  И најважно... ТОЈ мора да ми предизвика оргазам од кој ќе го кренам Скопје.
  Така знам дека тој е ТОЈ. :)
   
  На macii7, sj *O*, Umbrella22 и 13 други им се допаѓа ова.
 3. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.717
  Како ќе сватите дека ТОЈ е принцот на белиот коњ

  Уште првиот момент кога го запознав, осетив дека има нешто чудно со тој човек !
  А кога се запознавме, го почувствував оној друг дел од мене што се одвоил во претходниот живот. Ја видов онаа светла точка над неговото рамо !
  Доста му ги крадев зборовите на Коељо....
  Знаев дека тој е тој бидејќи:
  Секогаш кога му кажував дека го сакам солзи ми навираа во очите, никогаш не ме повреди,ме исполнуваше целосно... Не знам не можам да опишам ! :inlove:
  И да она поважното-во сексот сме исти, совршени сме еден за друг ! :inlove: :inlove: :inlove:
   
  На Umbrella22, WildCherry, srcekrsacka и 4 други им се допаѓа ова.
 4. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Како ќе сватите дека ТОЈ е принцот на белиот коњ

  Тренде, шкорпиону мој, не рекле за џабе дека сме нај страствени :wasntme: Се согласувам за се што кажа, ама овој дел посебно. Ако сексот не чини, ништо од врската. Барем според мене. Што би правела со човек што не ме задоволува или јас него? А инаку, јас би го дигнала Велес :lol: Така да, дечко ми ми е погоден за тие работи 100%. Со него не се осеќам како секс-машина, соблечи гаќите, заврши работа и сиктер.
   
  На fiesta, icy и Trendafilka им се допаѓа ова.
 5. Keyt

  Keyt Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  13
  Како ќе сватите дека ТОЈ е принцот на белиот коњ

  аххххххх тие шкорпии :D
   
 6. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.194
  Нема да сфатам... Нема да претпоставувам...Ќе чувствувам!

  Инаку не барам никакви посебни особини од него, некоја надчовечка убавина или однесување кое би ме водело мене дека секогаш сум во право, сакам кога некој ќе ми скрени внимание на грешките, за да не ги правам друг пат. И нема да имам време за размислување дали тој е принцот на белиот коњ, затоа што ќе бидам изгубена од моментите во кои ќе се чувствувам како светот да е мој...
   
 7. lylaby

  lylaby Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  631
  Допаѓања:
  333
  Пол:
  Женски
  Едноставно ќе знам ќе осетам нешто во мене ќе ми каже..и по којзнае кој пат ќе ме излаже :D додека вистината не излезе на виделина!
   
  На icy му/ѝ се допаѓа ова.
 8. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.333
  Некогаш едноставно знаеш (да не филозофирам) ама некогаш очекуваш принц а добиеш коњ :D
   
  На icy му/ѝ се допаѓа ова.
 9. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  2.007
  Ќе сфатам дека е вистинскиот кога ќе знае дека ПАПУЧАР ќе биде само кога ќе шетка по дома облечен во папучи.Секое друго значење на тој термин нека го избрише од речникот.Не сакам да се лигави по мене како некое куче и на секое мое "А" он да вика "АХА". :puke:
  Ќе знае да ме ислуша,да ме подржува но и да укажува на моите грешки,да ме почитува мене но сепак и себе.
  Да има свое Јас,свои ставови ,мислења и гледишта на нештата и да стои позади тоа,да не ги променува само заради тоа што му сум се насмеала или сум го фатила за колено :$ ...освен нормално кога навистина греши,тогаш ќе мора да знае да го признае тоа,а не да биде тврдоглав само затоа што он мисли така ;)
  Да биде нежен,да ме осипува со љубов,среќа и многу убави моменти.Нормално да биде духовит и дружељубив а не немтур на кој мора со клешта да му вадам зборови.
  И секако една од примарните работи,да знае дека сексот е ВЗАЕМНО задоволство,а не само негово кое едвај чека да го доживее.Клај го -извај го ситуации во никој случај! :shake: :shake: :shake:
   
  На Umbrella22, Hopefully, Justinna и 2 други им се допаѓа ова.
 10. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.086
  Пол:
  Женски
  Незнам другарка ми вели дека е среќна за мене сум го пронашла принцот на бел коњ , а кај неа секогаш само коњот доаѓал :D
   
 11. violetblue

  violetblue Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  1.789
  Допаѓања:
  5.422
  Ако ти ја возвраќа љубовта, те почитува и се разбирате значи тој е вистинскиот (барем за некое време) е сега дали ќе биде тоа месеци години или цел живот никој не може да предвиди или да каже, можеби тој е твој принц ама ти не си негова принцеза :^) Сакам да кажам лугето се менуваат па така се менуваат и критериумите за партнер а се менуваме и ние па затоа принцот потоа станува коњ. И не е добро да се живее постојано во бајка, бидејќи кога ке се вратите во реалноста нема да може да се приспособите
   
  На Justinna и lebarka им се допаѓа ова.
 12. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  126
  Јас мислам дека кога ќе го запознаеш вистинскиот ПРИНЦОТ на белиот коњ во твојот живот, нешто ќе почувствуваш. Барем тоа е мое мислење. Се чувствува дали имаш иднина со некој и каква. По самото негово однесување, внимание, почит, доверба, разбирање.........и љубов во големи дози :D . Се чувствуваш посреќно, поисполнето, посигурно со него. :inlove:
   
 13. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.833
  Љубов ,внимание,почит,доверба,преданост,искреност добивам од мојот принц на бел коњ
  (се надевам дека е тој)
  и да имаше нешто поразлично некое претчуство при нашата средба
  јас си го покажав своето јас 100% во целост како на никој друг дотогаш
  чудна бев и смешна :D
  како да знаев дека е тој :)
  како и да е се надевам дека ќе остане мојот принц засекогаш :* :inlove:
   
 14. nina-nina

  nina-nina Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  17
  ПРИНЦ НА БЕЛ КОЊ НЕ ПОСТОИ ЗА МЕНЕ!! Постои особа со која што можам да поминам дел од мојот живот со него,но далеку од тоа дека очекувам да биде ПРИНЦ НА БЕЛ КОЊ,пошто секој човек си има свои мани и свој компјутер во главата :)
   
  На icy му/ѝ се допаѓа ова.
 15. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  Од сите мои обиди (барем до сега) не сум успеала да го најдам принцот на белиот коњ, и што е нај трагично принцот се претвараше во коњ на крајот на секоја приказна :rofl: за жал.

  Сегашново момче (заедно сме само неколку дена) нешто ми изгледа поинаков, ама ке видиме дали ке си остане принц , или и тој ке се претвори во коњ , како и претходните-пред него, оти ако се претвори, ке мора некако да ја разбиеме магијата што лошата вештерка ми ја фрлила врз мене :lol:
   
 16. milicka19

  milicka19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  402
  Допаѓања:
  117
  Пол:
  Женски
  Навистина добра тема но прашањето е дали некаде на планетава таков човек постои? Тоа е исто како да бараш игла во голем сноп со сено прашање е дали ќе ја најдеш воопшто. Значи човек без маани не постои, а за да биде совршен треба да го прифатиш со сите негови маани и доблести, па така тој да биде принцот на белиот коњ. Ние луѓето никогаш не знаеме за доста. И колку да ти угодува некој пак ќе најдеш нешто за што ќе му замериш. Јас лично би сфатила дека ТОЈ е принцот на белиот коњ кога тој потполно ми ги пружа љубовта, почитот и разбирањето. Другото е се на втор па и последен план. За да биде принцот не барам да е богат затоа што тоа е минливо денес имаш утре не, не барам да е премногу убав итн. но барам бескрајно да ме сака, цени, почитува и да има разбирање и целосно да ме поддржува во одлуките. Моментално дечкото што го имам е блиску до тоа но се разбира има и пропусти неможи се да е иделно :)
   
 17. icy

  icy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  3
  Jas iskreno ne veruvam vo princot na bel konj,no imam nekja zamisla za nego - bisakala da bide kon mene najnezniot covek , onoj koj najmnogu ke me saka, ke mi veruva , ke me razbira i pododrzuva ...
   
 18. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  8.060
  Допаѓања:
  72.332
  Пол:
  Женски
  Епа краток и јасен одговор...
  Никако нема да сфатите однапред дали е ТОЈ принцот.
  Според мене, кога ќе остариш покрај човекот со кој си поминал најголем дел од животот и кога ќе погледнеш наназад низ животот е тогаш ќе сфатиш дали е тој - тој ПРИНЦ.
   
  На Dashing:) и joelle им се допаѓа ова.
 19. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.719
  Допаѓања:
  7.085
  хммм, ваљда првин време ќе ми треба да сконтам :D ако со него сум јас, природна и искрена, можам целосно да се отворам и ако имаме заеднички соништа (малце патетика) :D
   
 20. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.575
  Доколку некаде и постои мојот принц, сигурно му се паднал некој мнооооооогу бавен коњ, па никако да стигне :rofl: .
  Сега сериозно, како ќе знам? Ок, не мора веднаш да се случат „огномети„ ама верувам дека со време ќе се показе и доказе дека тој е оној правиот, ако пак не ќе се водам по онаа „ако целите кон Месечината и да промашите, не очајувајте, сепак ќе завршите меѓу ѕвездите„ т.е. ќе го прифатам најдобриот (за мене) „обичен граѓанин„, па нема принцеви за сите :D .