1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кампања за борба против рак на грлото на матката

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од nena2010, 29 декември 2010.

 1. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  14.962
  Допаѓања:
  99.187
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите,

  Пред некој ден официјално започна кампањата за борба против ракот а грлото на матката. Кампањата започна со песната Мојот живот е моја песна (Moj je zivot moja pjesma) во изведба на Каролина Гочева (Македонија) , Нина Бадрич (Хрватска), Александра Радович (Србија) и Маја Сар (Босна).

  На линкот можете да ја слушнете песната http://www.youtube.com/watch?v=q0kFw-qjPEI

  Бидејки ја имав таа несреќа да изгубам драга особа од оваа болест сметам дека треба да се освестат сите жени, да одат на редовен гениколошки преглед (1-2 годишно) и да ја спречат оваа болест.

  Поздрав, :inlove:
   
  На dora5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ehrgeizig123

  ehrgeizig123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  157
  Ја прими ли некој оваа вакцина?
   
 3. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.324
  Има вакцина.

  Јас ја примав, се прима три пати и не е ништо страшно од тоа што се дигна прав дека е штетна или се дигала температура. Ништо од тие симтоми немаше, а + сите медицинки лица, кај мајка ми на работа ги однеле свои деца(женски) на вакцина.

  Значи дека е корисна, а не штетна.
   
 4. dora5

  dora5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  0
  jas imam hpv 16 i cin1 doktorot mi dade tableti za zajaknuvanje na imunitetot.no se plasam so ako ne iscezne??ve molam za sovet i vase mislenje..pijam i caj od crvena kantarija toa pomagalo:) pozz
   
 5. infinity

  infinity Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2011
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  30
  а какви таблети пиеш?