1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кампања за борба против рак на грлото на матката

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од nena2010, 29 декември 2010.

  1. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.285
    Допаѓања:
    101.277
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите,

    Пред некој ден официјално започна кампањата за борба против ракот а грлото на матката. Кампањата започна со песната Мојот живот е моја песна (Moj je zivot moja pjesma) во изведба на Каролина Гочева (Македонија) , Нина Бадрич (Хрватска), Александра Радович (Србија) и Маја Сар (Босна).

    На линкот можете да ја слушнете песната http://www.youtube.com/watch?v=q0kFw-qjPEI

    Бидејки ја имав таа несреќа да изгубам драга особа од оваа болест сметам дека треба да се освестат сите жени, да одат на редовен гениколошки преглед (1-2 годишно) и да ја спречат оваа болест.

    Поздрав, :inlove:
     
    На dora5 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ehrgeizig123

    ehrgeizig123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    157
    Ја прими ли некој оваа вакцина?
     
  3. innablood

    innablood Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    1.324
    Има вакцина.

    Јас ја примав, се прима три пати и не е ништо страшно од тоа што се дигна прав дека е штетна или се дигала температура. Ништо од тие симтоми немаше, а + сите медицинки лица, кај мајка ми на работа ги однеле свои деца(женски) на вакцина.

    Значи дека е корисна, а не штетна.
     
  4. dora5

    dora5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2011
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    jas imam hpv 16 i cin1 doktorot mi dade tableti za zajaknuvanje na imunitetot.no se plasam so ako ne iscezne??ve molam za sovet i vase mislenje..pijam i caj od crvena kantarija toa pomagalo:) pozz
     
  5. infinity

    infinity Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2011
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    30
    а какви таблети пиеш?