1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кандидати за претседатели (избори 2019)

Дискусија во 'Политика и настани' започната од WildMk, 25 јули 2018.

 1. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  27.354
  Допаѓања:
  213.081
  Наредната година не чекаат претседателски избори.

  Немам уште никаква претстава, ниту идеа, кои луѓе, од која партија би биле кандидирани, но ме интересира што мислите вие?

  Кои луѓе би можело 'да се во игра'; поради кои квалитети/причини; од која партија би биле кандидирани?

  Доколку темава не е како што треба, избришете ја.
   
  На Dust и Afrodite¥ им се допаѓа ова.
 2. fina erika

  fina erika Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2017
  Пораки:
  1.294
  Допаѓања:
  11.461
  Пол:
  Женски
  Стево Пендаровски дефинитивно
  Друг никој не ми е представителен како него од ниедна друга партија.
  Го знам и човекот
   
  На staycalm, iloveyou29, LollySky и 4 други им се допаѓа ова.
 3. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.576
  Допаѓања:
  10.970
  Пол:
  Машки
  Не постои доволно добар човек кој може да ја извади Македонија од ова лудило и да ја запре оваа лакрдија. После Борис Трајковски сите беа пиони и тутурутки. Единствен човек кој заслужи огромна почит, затоа и политичките партии не го сакаа оти гледаше за доброто на Македонија а не за нивните џебови.
   
  На zbuneta66, Кена Рис, shz и 12 други им се допаѓа ова.
 4. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  27.354
  Допаѓања:
  213.081
  И од други слушам пофални зборови за Пендаровски.

  Само да имаме во предвид, дека да бидеш претседател, значи последен чекор во политичка кариера.
   
  На makedonkamak, LollySky, tambelina и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. fina erika

  fina erika Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2017
  Пораки:
  1.294
  Допаѓања:
  11.461
  Пол:
  Женски
  Па кога ќе си земеш председателска пензија што ќе ти е после политичка кариера да бркаш.
   
  На staycalm, makedonkamak, LollySky и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  27.354
  Допаѓања:
  213.081
  Не зафркавај и ти...
  Кој човек рекол: Е сега, доста ми се пари :D
   
  На fina erika му/ѝ се допаѓа ова.
 7. fina erika

  fina erika Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2017
  Пораки:
  1.294
  Допаѓања:
  11.461
  Пол:
  Женски
  Aбе нерекол никој.
  Ама ако си председателски кандидат после тоа неможе да се занимаваш со политика Каде е Бранко Црвенковски.
   
  На makedonkamak и WildMk им се допаѓа ова.
 8. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  27.354
  Допаѓања:
  213.081
  Тоа реков и јас.. Претседател е последен чекор во една политичка кариера.. Практично, работа пред пензија.
   
  На fina erika му/ѝ се допаѓа ова.
 9. boo3

  boo3 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2015
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  2.692
  Пол:
  Женски
  Стево Пендаровски и мене ми паѓа на памет. Ако ја изберат Шеќеринска мислам дека гадна грешка ќе направат.

  Опозициската партија немам на памет кого би можела да избере, се надевам и тие нема да направат катастрофален избор.
   
  На Mishela, makedonkamak, LollySky и 4 други им се допаѓа ова.
 10. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  27.354
  Допаѓања:
  213.081
  Шеќеринска влечи стари корени во политиката во Македониа, има афери околу нејзе, и многумина од народот не ја сакаат.
  Треба да се повлече во позадина.. барем јас мислам. Ама тешко дека туку-така ќе се откаже, а и има многу во партијата кои се 'нејзино крило'.

  Се' си мислам дека опозицијата е можно да излезе со некој како Ѓорѓе Иванов. Така.. понепознат во политичките води.
   
  На LollySky, Dust и elimkd им се допаѓа ова.
 11. boo3

  boo3 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2015
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  2.692
  Пол:
  Женски
  Како и да е, кај нас 80% од гласачките тела гласот го даваат за партијата, а не за кандидатот. Но, не се за потценување тие 20% кои можат да го направат пресвртот. Сметам дека е потребна добро осмислена стратегија и селекција при избор на кандидатите. Не се баш за потценување и претседателските избори.
   
  На Mishela, Espadrila, tambelina и 4 други им се допаѓа ова.
 12. power11

  power11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2016
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  106
  Пол:
  Машки
  Можен кандидат од редовите на СДСМ покрај Шеќеринска или Пендаровски е уште и Никола Димитров.
  Од страна на ВМРО се споменува Трајко Славески, Иванка Василевска и најчудно Тања Каракамишева (facepalm)
   
  На crimson, makedonkamak, LollySky и 2 други им се допаѓа ова.
 13. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  27.354
  Допаѓања:
  213.081
  Грешка ќе направат ако го стават Димитров. Јас да сум, не би го менувала од позицијата. Таман направи контакти, врски, се запозна со проблемите од надворешна политика и со круцијалните луѓе од таа сфера, и да го смениш... голема грешка мислам дека би било. Едно е да продолжи соработката со грците (пример) со истиот човек, друго е да му акнеш некој нов.

  Нека ја кандидираат Каракамишева, слободно. Така 100% ќе си загарантираат загуба на изборите.
   
  На cresa-jagoda, makedonkamak, LollySky и 3 други им се допаѓа ова.
 14. Deni87

  Deni87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2018
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  483
  Пол:
  Машки
  Nikola Popovski vs Stevo Pendaroski
   
  На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.113
  Допаѓања:
  149.404
  Пол:
  Женски
  Таа Каракамишева одвратна ми е.. и како човек и како професионалец во областа
  Не знам кој би ја гласал..
   
  На karmenka21, cresa-jagoda, makedonkamak и 3 други им се допаѓа ова.
 16. другар.

  другар. Активен член

  Се зачлени на:
  6 август 2018
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Машки
  кој и да стане претседател ЦРНО И СЕ ПИШУВА НА МАКЕДОНИЈА !!! по мене скоро и небитно е кој ќе е следен кога млад свет се одселува наталитетот ни е катастрофа институциите не функционираат. ама ај да дадам прогноза СДС стево пендаровски и ќе добие ќе го гласаат албанците исто како бранко и борис. ДПМНЕ каракамишева.
   
 17. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.935
  Допаѓања:
  13.982
  Пол:
  Женски
  Мадам Пирана :D Не, сериозно, Каракамишева е антипатична, исто како и Шеќеринска. Иванка Василевска-анонимус без капацитет кој просперирал благодарение на "оралните" способности и швалерон Борис Дамовски. Да, ќе остане запаметена како идеотворец на она дебилното ставање презимиња Македонски/Македонска низ Фејсбук.
  Мислам, уствари се кладам дека Ванковска се мести за кандидат од опозицијата :)
  За другите, мислам Стево Пендаровски би бил најдобар избор.
   
  На JuLleE, Mishela, fina erika и 2 други им се допаѓа ова.
 18. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.984
  Пол:
  Женски
  Јас типувам на Каракамишева:rofl: Штом можеше Ѓорге два пати да победиТ, оваа таман им е:wasntme:.
   
  На galapce, WildMk, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.127
  Пол:
  Женски
  Иванка Василевска не може да биде кандидат за претседател поради старосната бариера, на денот на изборите ќе нема 40 години. Самата ги демантира гласините. '81-ва е родена мислам.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 20. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  27.354
  Допаѓања:
  213.081
  Прв пат слушам за оваа Иванка...
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.