Канестен

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од elenapfp, 19 јануари 2010.

 1. teodorcka

  teodorcka Активен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  16
  Вагиналетите се многу добри, ги имам користено неколку пати и се ефективни. Верувај дека со апликаторот е многу полесно :)
   
 2. Leonida2

  Leonida2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  27
  А дали е нормално следниот ден да имам бело прање помешано со апчето растопено?
   
 3. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Имав преголемо чешање и бел многу густ исцедок проследено со мало печење при мокрење веќе два дена, на своја рака се одмив со чај од камилица и сода, а после ставив и канестен маст за надворешна употреба. Од канестенот малку ме пецкаше, ама после 5/10 мин ми се подобри еве сега ми е смирено. Сакам да прашам некој поискусен уште колку пати треба да ставам од канестенот, со оглед на тоа што прв пат се соочувам со проблемов.
   
 4. badgirl2

  badgirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  104
  Пол:
  Женски

  Јас ја користев кансен, исто делува, мене чешањето за 3 дена ми престана, но продолжив да ја ставам 2 недели, така прочитав во упатството за кандидата да ја снема.
   
 5. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Фала ти многу, ќе продолжам да ја користам уште две недели ако не се подобри целосно, зашто вака е само моментално подобрување, се плашам дека ќе морам да се обратам кај гинеколог.
   
 6. mynameislove

  mynameislove Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2013
  Пораки:
  1.153
  Допаѓања:
  12.255
  A sto e tolku strasno ako se obratis na ginekolog?Od kaj znaes ti deka se raboti za kandida pa aj na svoja raka ke zemam kanesten ili nesto drugo?Ma jas ni toa ne bi go zemala na svoja raka...ama kako si sakate.
   
 7. Zenski Svet

  Zenski Svet Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2016
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  1.195
  dali postojat oralni apcinja za kandida?
   
 8. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.432
  Допаѓања:
  129.261
  Пол:
  Женски
  Да, ама тие ако доктор ти препорача, оти се, благо речено одвратни. Исфрли благо, пиј јогурт, промивај се со камилица и сода бикарбона.
   
 9. vale038

  vale038 Активен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Јас постојано имам проблем со кандидата, канестен кога ке ми помогне кога не:devil: ми треба трајно решение :wasntme:
   
 10. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.137
  Допаѓања:
  5.292
  Пол:
  Женски
  За кандида ќе ви препорачам препарати мене што ми помогна претходно имав чешање,јадеж,непријатност и лоша миризба и плус бактерија што водев војна многу долго време.
  Донафил вагиналетки.
  Апчиња од печурка
  Канестен крема
  Специјален сапун за интима
  Апчиња за зашита на женското здравје
  Многу вода ,правилна исхрана без шеќери
  И најбитно да пазите каде одите на депилација ,претходно каде што одев многу маки си имав од восокот од кога го сменив мн работи се сменија.
  Сапунот може да се користи и препорачан е за во менструалните денови.
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  Најважно долна облека од 100% памук од кога ги исфрлив тангите и тие ужасни материјали од фиока и кога почнав да носам нормална долна облека со 100% памук видов ств резултати
   
  На vale038 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. vale038

  vale038 Активен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
   
 12. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.137
  Допаѓања:
  5.292
  Пол:
  Женски
  Какви се овие турмалинови топки ?Можеш слика да прикачиш и каде ги наоѓаш
  Иначе јас долната облека ја перам со многууу жешка вода и ставам од спаунов за интима што ми е ,а од прашок имам иритации
  @vale038
   
 13. vale038

  vale038 Активен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Ке ми треба време да најдам линк и сл ама ќе биде :D:D:D Инаку перат со помош на минерали без никаква хемија( имам бебе и затоа си ги купив) и многу сум задоволна, не користам омекнувач а ниту прашок а алиштата се меки и чисти

  https://www.facebook.com/www.tiande...7090675996193/800031476702111/?type=3&theater види дали ке ти отвори или јави се во салонот се ке ти објаснат 078600-003
   
  Последна измена од модератор: 25 октомври 2017
 14. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.137
  Допаѓања:
  5.292
  Пол:
  Женски
 15. vale038

  vale038 Активен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  хмм мислам дека иако е за бебиња е далеку од природен
   
 16. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.432
  Допаѓања:
  129.261
  Пол:
  Женски
  Кандидата сите си ја имаме, само до имунитетот е дали ќе се активира. Јас ја имам долго време, на ПАП тест постојано ми излегува, трајно решение не сум нашла.
  Хроно исхраната може да помогне, ама за неа ќе почекам уште малку поради доењето.
  Шеќерите се виновници за активна кандида, оти во скоро се' ги има.
   
  На gjoker4e и vale038 им се допаѓа ова.
 17. vale038

  vale038 Активен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Имав пријателка која навистина имасе сериозни последици од хроно диета, косата и паѓа усте три месеци од кога прекина со диетата и не ти ја препорачувам
   
 18. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.137
  Допаѓања:
  5.292
  Пол:
  Женски
  Девојки канестен вагиналетките сте ги користеле?
  Искуство какво дали се добри?
   
 19. Малечка Маша

  Малечка Маша Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2015
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  70
  Пол:
  Женски
  Дали некоја феминка користела канестен за време на доење? Мене ми дадоа канестен, ама во упатството пишува дека активната супстанца се лачи во млекото и сега сум во недоумница.
   
 20. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  2.647
  Допаѓања:
  18.564
  Пол:
  Женски
  Замена за канестен маст во Германија?