Канестен

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од elenapfp, 19 јануари 2010.

 1. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.476
  Допаѓања:
  130.284
  Пол:
  Женски
  Барај го под генеричко име Clotrimazole. Знаат што треба да ти дадат.
   
  На gjoker4e му/ѝ се допаѓа ова.
 2. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  2.687
  Допаѓања:
  18.686
  Пол:
  Женски
  Онлајн во аптеката го побарав под тоа име и ми излезе Canesten значи исто си било како кај нас. Ама на едно пишува Clotrimazole, а на друго Bifonazol. Исто е?
   
 3. јolene

  јolene Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2017
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  1.229
  Пол:
  Женски
  Мислам дека таа е против габички на други делови од телото( нозе, нокти..), а тебе мислам дека ќе ти треба canesten gyn, има креми и вагиналети од таа линија. Поевтина верзија ти е оваа
  https://www.apotheke.de/clotrimazol-al-2-20g-pzn-03630807
   
 4. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  2.687
  Допаѓања:
  18.686
  Пол:
  Женски
  За нозе ми треба. Значи Bifonazol.
  Всушност кога ги видов цените и не ми треба. Ќе пробам со сода бихарбона. :rofl: Не сум знаела дека има различни.
   
  На јolene му/ѝ се допаѓа ова.
 5. јolene

  јolene Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2017
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  1.229
  Пол:
  Женски
  Да има, ама мислам дека и крмата што ти ја постирав ќе ти заврши работа, пошто е со состав исти како нашиот универзален канестен. Има и поефтини крем од канестенот, побарај некоја по името Bifonazol, ќе ти излезат и други. На бајер се скапички производите. А уствари не знам дали и можеш да земеш без рецепт, не сум пробала до сега.
   
  На gjoker4e му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Squeeze

  Squeeze Нов член

  Се зачлени на:
  11 март 2019
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам дали Канестен за надворешна употреба се применува за време на циклус или не?
   
 7. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  964
  Пол:
  Женски
  Не.