Карактерот на девојката :)

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Angel.in.dark, 23 мај 2010.

 1. Angel.in.dark

  Angel.in.dark Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2010
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  22
  Затоа што има теми: Стилот на девојката, изгледот на девојката решив да направам и тема во која што ќе можеме да кажеме како го замислуваме карактерот на девојката над вас.
  Јас бидејќи немам на кого да го опишам карактерот кој што го замислувам. Почнете вие :D
   
 2. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  Па романтична душа,но сака се да биде по нејзино :) sorry ако грешам :D :$
   
 3. Angel.in.dark

  Angel.in.dark Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2010
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  22
  па и точно е :lol:
  Твојот карактер би бил откачена, паметна, дружељубива, мила, добра, секогаш расположена за нови пријателства и така натаму :D
   
 4. beautiful87

  beautiful87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  111
  Angel in dark дружељубива, сака да им помага на луѓето, понекогаш тврдоглава, весела, позитивна.....
   
 5. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  Angel in dark тука си некаде за мене + лутка сум :D
  beautiful87 дружељубива но малку повлечена (мистериозна) :D
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.770
  Викиче - нежна, мила, приврзана за семејството.
   
 7. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  629
  ах хипица,хипица...тебе како озбилна девојка ама твоите пријателки те знаат оригинал каква си....Ми личиш на девојка на која карактерот и е соодветен со годините+примерна девојка,принципелна,строга,знае што сака,и малку целе да биде по нејзино, пробува да се претсави како лоша ама подобро и стои по нежна улога....мислам дека нешто погодив па сега...незнам!!! ;)
   
 8. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  271
  annnnni (ne znam dali gi napisav site "n"-a :lol: ) te zamisluvam kako nezna, mila devojka koja se plasi od osamenosta (razdelbata) :| ,no pred se mnogu druzelubiva i pozitivna ;)
  p.s. zaboraviv i vlubena vo obleka :lol: :lol:
   
 9. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Бона те замислувам како доста самоуверена девојка, на моменти ладна, но сепак многу добра личност ;)
   
 10. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  629
  лижалче мисла дека си многу дружељубива ама дека пред да почниш да се дружиш со некој прво многу му го испитуваш карактерот пред да се впуштиш во “пријателските“води,инаку јако пренципиелна,самоуверена и девојка која мисле дека се е во право-според мене... ;)
   
 11. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  :D Па шо знам :lol:
  За тебе мислам дека си многу згодна, ама пошо треба карактерот, мислам дека се дружиш само со одреден круг на луѓе, се спријателуваш само со некој што стварно вредат да ти се пријатели ;)
   
 12. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.039
  Допаѓања:
  4.650
  Пхааа вака
  Секогаш си расположена за дружење и за добра забава,секогаш си за нови познанства,во душа си многу добра,знаеш да цениш добри пријателства а иначе некогаш кога некој страшно те изнервира знаеш да бидеш и лоша :devil: (па кој не е :) )
   
 13. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  ании неам многу постови прочитано од тебе не сум можела да те проценам ама до сега мислам дека си добра, мислам добра душа, секогаш насмеана, ретко кога си тажна и така
   
 14. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  16.246
  Допаѓања:
  136.446
  Пол:
  Женски
  Фино, насмеано и откачено девојче, кое не се замара со глупости, ги прифаќа нештата какви што се, тврдоглава кога е во право, попустлива кога не е, знае да се вовлече под кожа, со широк круг на познаници, ама малкумина одбрани се вистинските пријатели, затоа што не се отвора секому така лесно.

  Погодив ли нешто Лижалке? :)
   
 15. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  За ова имаш голем :clap: :clap: :clap:
  За тебе.. те сметам за млада, многу паметна и зрела девокјка, секогаш кога може е спремна да помогне, не се замара со глупости, туку со нешта за кои вреди да се размислува ;)
   
 16. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  16.246
  Допаѓања:
  136.446
  Пол:
  Женски


  За ова млада - фала ти ;) :) , и да се замарам со нешта за кои вреди да се размислува, ама во последно време и со глупости :tmi:
   
 17. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  629
  Annath за тебе мислам дека си многу,скротлива девојка,немаш некој бурен карактер...те замислувам како смирена жена која е полна со енергија за работа,а тоа што го работи го работи со љубов...немш навика многу да се лутиш и нервираш а тоа те истакнува да бидеш нежна,убава и мила баш како што те замислувам во мојата глава..позз
   
 18. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  16.246
  Допаѓања:
  136.446
  Пол:
  Женски


  Па не дека немам баш бурен карактер, ама не избувнувам лесно, мора да имам добра причина. А инаку си ме погодила :)

  Е сега, за тебе - мислам дека си голем оптимист, некој кој секогаш гледа напред и не се откажува лесно од она што си го зацртал. И да е лошо, трпиш во себе, криеш од другите кога ти е тешко. Имам ли право? :)
   
 19. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  629
  Епа да ти кажам има вистина во ова,не се откажувам така и многу ретко гледам темно на работите секогаш сум оптимистички расположена,гооооолем оптимист сум за,нон стоп кај мене ја има реченицата:
  -Ќе биде... ;)
   
 20. WildAngel

  WildAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  105
  па мислам дека си комуникативна, дружељубива,горда, не сакаш да им попушташ многу на луѓето... Грешам ли? :$ :)