Карактерот на девојката :)

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Angel.in.dark, 23 мај 2010.

 1. Maro87

  Maro87 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2013
  Пораки:
  1.348
  Допаѓања:
  5.373
  Пол:
  Женски
  Весела девојка, комуникативна, сака забави и дружби...воопшто не е затворена на карактер.
   
 2. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  895
  Допаѓања:
  1.205
  Пол:
  Женски
  Диρеκтна, без влаκна на јзиκот, впечатлива, еκстρавеρтна, κомуниκативна ...
   
  На Maro87 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Maro87

  Maro87 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2013
  Пораки:
  1.348
  Допаѓања:
  5.373
  Пол:
  Женски
  Како да ме знаеш :?::?:
   
 4. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  380
  Допаѓања:
  1.967
  Пол:
  Женски
  Комуникативна,дружељубива има свој замислен свет.
   
 5. Superlejdi27

  Superlejdi27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2020
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  1.328
  Пол:
  Женски
  Повлечена во себе, паметна, се бори за она што го сака,срамежлива...
   
  На Nightwish11 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.447
  Допаѓања:
  5.096
  Пол:
  Женски
  Решителна, згодна, амбициозна, и начитана и прошетана
   
 7. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  895
  Допаѓања:
  1.205
  Пол:
  Женски
  Детинеста, κомуниκативна, весела, дρужељубива, љубезна...
   
 8. Superlejdi27

  Superlejdi27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2020
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  1.328
  Пол:
  Женски
  Дружељубива, паметна, комуникативна,креативна,весела..
   
 9. Maro87

  Maro87 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2013
  Пораки:
  1.348
  Допаѓања:
  5.373
  Пол:
  Женски
  Темпераментна девојка..
   
 10. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.468
  Допаѓања:
  2.918
  Енергична, доминантна, динамична
   
 11. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  895
  Допаѓања:
  1.205
  Пол:
  Женски
  шегаџиκа, ведρа, оптимистκа...
   
  На BeYourself му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  380
  Допаѓања:
  1.967
  Пол:
  Женски
  Занимлива девојка.
   
 13. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  895
  Допаѓања:
  1.205
  Пол:
  Женски
  Сеκогаш насмеана..
   
 14. Gage997

  Gage997 Активен член

  Се зачлени на:
  31 август 2020
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  417
  Пол:
  Женски
  Дружељубива,скромна,духовита особа.
   
 15. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  918
  Допаѓања:
  7.258
  Пол:
  Женски
  Таинствена, не си ги искажува лесно чувствата, емотивна личност.
   
 16. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  895
  Допаѓања:
  1.205
  Пол:
  Женски
  Дружељубива, весела, полна со изненадувања..:)
   
 17. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  2.852
  Допаѓања:
  11.317
  Пол:
  Женски
  Интересна и ведра девојка. :)
   
 18. LadyLollypop

  LadyLollypop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  3.694
  Пол:
  Женски
  Многу позитивна и забавна. Нема ден а да не ме насмее со некој коментар. :D:hug:
   
  На tinka-mace му/ѝ се допаѓа ова.
 19. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  2.852
  Допаѓања:
  11.317
  Пол:
  Женски
  Лелеее, мило ми е, воопшто не очекував вакво нешто. :$ :l:
  Ти мислам дека си паметна и дружељубива девојка. :)
   
 20. edna_malecka

  edna_malecka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  1.446
  Допаѓања:
  4.774
  Пол:
  Женски
  Предобра душа и карактер, слични мислења имаме. Грижлива е за мене. Дада ми е. :hug:
  Многу ми значи и ја сакам. :l:
   
  На tinka-mace му/ѝ се допаѓа ова.