1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Картица за на интернет

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од nelisumsrce, 23 септември 2014.

 1. nelisumsrce

  nelisumsrce Активен член

  Се зачлени на:
  6 април 2014
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  9
  Здраво :)
  Не најдов ваква тема па решив да направам. Ме интересира дали има таква картица на која може да ставам колку сакам пари ама платата да не ми оди на нејзе? Ако да како се вика картицата и како да ја извадам? :)
   
 2. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.600
  Допаѓања:
  144.654
 3. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.560
  Да мила има, ама подобро е да си има посебна тема, за да не отечуваат со истите прашања.

  Има интернет картичка. Јас имам од стопанска Виза.
   
  На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.600
  Допаѓања:
  144.654
  Ај да се јавам и јас на темава :rofl:

  НЛБ-Виза-основна, поминала ама баш секаде, проблеми не сум имала, се плаќа 300 ден при подигање, и месечно зема по 30 мислам, незнам точно, ама не е повеќе.
  Си ставам колку пари ми требаат, си порачувам и тоа е тоа.
  Се случува и да ми останат поголеми суми на пари на сметката и да ми стојат, не сум имала проблеми, да ми зема повеќе при трансакција или нешто слично.

  Инаку, имам правено порачка со картички и од Халк и Комерцијална.
   
 5. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.560
  Јас во стопанска за мојата Виза не платив ништо при подигање. А јасно ми кажаа дека секој месец се плаќа по 20 денари, па и така ќе си порачувам скоро секој месец и нема да ми биде прблем. Картичката ми била готова за 3 дена, а јас си чекав 2 недели, па кога отидов ми кажаа дека ме барале и на тел, ама не сум кренала. Абе малер, а баш помина акцијата со попуст на производите кои ги сакав.