1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Картица за на интернет

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од nelisumsrce, 23 септември 2014.

  1. nelisumsrce

    nelisumsrce Активен член

    Се зачлени на:
    6 април 2014
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    9
    Здраво :)
    Не најдов ваква тема па решив да направам. Ме интересира дали има таква картица на која може да ставам колку сакам пари ама платата да не ми оди на нејзе? Ако да како се вика картицата и како да ја извадам? :)
     
  2. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.504
    Допаѓања:
    144.206
  3. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Да мила има, ама подобро е да си има посебна тема, за да не отечуваат со истите прашања.

    Има интернет картичка. Јас имам од стопанска Виза.
     
    На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
  4. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.504
    Допаѓања:
    144.206
    Ај да се јавам и јас на темава :rofl:

    НЛБ-Виза-основна, поминала ама баш секаде, проблеми не сум имала, се плаќа 300 ден при подигање, и месечно зема по 30 мислам, незнам точно, ама не е повеќе.
    Си ставам колку пари ми требаат, си порачувам и тоа е тоа.
    Се случува и да ми останат поголеми суми на пари на сметката и да ми стојат, не сум имала проблеми, да ми зема повеќе при трансакција или нешто слично.

    Инаку, имам правено порачка со картички и од Халк и Комерцијална.
     
  5. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Јас во стопанска за мојата Виза не платив ништо при подигање. А јасно ми кажаа дека секој месец се плаќа по 20 денари, па и така ќе си порачувам скоро секој месец и нема да ми биде прблем. Картичката ми била готова за 3 дена, а јас си чекав 2 недели, па кога отидов ми кажаа дека ме барале и на тел, ама не сум кренала. Абе малер, а баш помина акцијата со попуст на производите кои ги сакав.