1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Карцином на паратироидна жлезда

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од viki-dete, 10 јули 2014.

 1. viki-dete

  viki-dete Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2013
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  765
  Пол:
  Женски
  Доколку некој има искуство со овој вид на карцином, ќе го замолам да пише кои симптоми ги имал и како е дошло до тоа да му го дијагностицираат?