1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кастрација за силувачите!

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Leika, 9 мај 2012.

 1. Leika

  Leika Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  47
  Доста изреволтирана од ситуацијата а гладеам и доста девојки кои тоа го искажуваат преку социјалните мрежи, решив да отворам една тема! Дали е можно да се најде некој паметен на власт да донесе закон за кастрација на силувачите? Па до кога ке има вакви случаеви, татковци силуваат керки, се силуваат баби дедовци, деца, а силувачите што ке излезат за година две, и пак јово на ново ... мислам убаво е да имаме споменици, да се отвараат фабрики, и да се спрепукуваат кој што направил на власт, а да обрне некој внимани на ова ... доста веке се уништуваат животи !!!
   
  На srcekrsacka и meandyou им се допаѓа ова.
 2. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.871
  Пол:
  Женски
  Овие да се стават на плоштад и да се исечат на нај мали делови ! Ова е нешто грозно
   
  На rak4estip и srcekrsacka им се допаѓа ова.
 3. Leika

  Leika Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  47
  Значи повторно случат дека татко силувал керка 2 години, па што со тоа девојче ан 24 години нема живот веке или ке има трауми ... јас незнам властиве што размислуваат, треба да искочиме милион жени на протес за да им текне дека треба да се стави крај на оваа гнасотија, треба да се воведе закон за кастрација за да некој размисли 10 пати пред да направи глупост и остане без пенис ??? Ова е претерано, секој ден се повеќе силувани !!!
   
 4. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.770
  И јас се сложувам. Камо да се изгласа ваков затвор.

  Ова нивното проблем од главата. И 10 год. нека лежат во затвор, кој гарантира дека нема пак да силова некого??? :^)
   
 5. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.821
  Пол:
  Женски
  Јас сум за најригорозна мерка- смрт ]:)
   
 6. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.680
  Допаѓања:
  51.759
  кај треба да потпишам?
   
 7. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.741
  на таквите дел по дел да ги сецкаш, пенисот да им го исечеш и во уста да им го ставиш да ги натераш да си го голтнат. За таквите монструми не треба да се има ни грамче милост ниту човечност.Смртта е премала казна за нив, треба да ја доживеат за да сватат што сториле, колку животи уништиле :devil:
   
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  Искрено не се сложувам на смрт,само од една проста причина = тоа ќе биде награда за нив.
  Тие треба да бидат измачувани,да ја осетат истата болка што ја нанеле.
  Камо среќа да се донесе таков некој закон.
   
 9. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.027
  Море јас би сакала лично и персонално да ги кастрирам,ах која чест би ми била таа.
   
 10. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.916
  Пол:
  Женски
  Треба нешто да се превземе во најбрзо време!
  Самите манијаци гледаат дека ништо не се случува, и си земаат сила да прават што сакаат.
  Ова заслужува простест, а не некакви си глупости! Кастрација за силувачите, никако смрт !!
   
 11. Leika

  Leika Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  47
  пак дене 14 годишник силувал баба, ова му е четврто силување, само си ја пренесуваат веста и ништо ... и до кога вака ???
   
 12. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  748
  Пол:
  Женски
  Првин кастрација, па да му пуштат некој попален п.дер и за крај да го обесат на сред плоштад. Е тогаш останатите манијаци и силувачи нека гледаат и нека силуваат ако имаат м.да :@ :@ :@
   
 13. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.212
  Допаѓања:
  41.354
  Шеесет и четиригодишен молер при извршување на молерофарбарски услуги во стан во Скопје, се самозадоволувал пред две петгодишни девојчиња, ги допирал и ги бакнувал по лицата, се’ додека таткото на девојчињата не го спречил во чинот.
  Искористувајќи ја наивноста и љубопитноста на девојчињата, тој во повеќе наврати го откопчувал патентот од комбинезонот и се самозадоволувал пред нив. При блудничењето, тој им велел да не им кажуваат на нивните родители и дека тој е добар чичко.

  Во намерите го прекинал таткото на девојчињата кој додека овој молерисувал, седел со сопругата на терасата од станот.

  СВР Скопје поднесе кривична пријава против молерот од Скопје, за кривично дело “полов напад врз малолетник кој не наполнил 14 години“.

  Истражен судија му одредил мерка притвор во траење од 30 дена.
   
 14. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.548
  Ова е ненормална работа пеихопати :x дедо меже да и биде на девојчињата, дедо :x
   
 15. Leika

  Leika Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  47
  и пак притвор, и пак ке искоци и пак ке прават исти работи, ова секој ден искача се повеке од контрола, а непријавените случаеви ... и пак ништо нема да се среди ДО КОГА КЕ ГИ ИГНОРИРААТ СИЛУВАЧИВЕ И КЕ ГИ ПУШТААТ ПО ЕДНА ГОДИНА ИСТООТ ДА ГО ПРАВАТ, НЕ МИ Е ЈАСНО, ОВА Е СРАМОТА, СТВАРНО НЕЗНАМ ВЕКЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИМЕ ДА ГИ КАСТРИРААТ СИЛУВАЧИВЕ???
   
 16. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.916
  Пол:
  Женски
  Стварно, може некаков протест да се направи? Ова стварно треба да се воведе, ајде нешто да направиме сериозна сум. |(
   
  На babyblond му/ѝ се допаѓа ова.
 17. AlanisM

  AlanisM Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  589

  Господе овие ненормални , овие психопати , аман веќе
   
 18. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.548
  Mаксималнa казна за молерот - педофил
  Скопје, 14 мај 2012 (МИА) - Министерот за труд и социјална политика Спиро Ристовски изрази жалење за случајот кога молер сексуално злоставувал две петгодишни близначки и побара, доколку се докаже неговата вина, најстрога казна како пример за сите останати случаи.

  - Би сакал да го иразам мојот личен став. Доколку се докаже неговата вина барам за институциите да изречат највисока казна за сторителот. Ние ќе продолжиме да продуцираме нови решенија кои на овие бесчуствителни монструми ќе им покажат дека државата сериозно ќе се бори против педофилијата и оти максималните казни ќе се бараат секогаш кога се злоупотребени деца особено на вака мала возраст, изјави министерот Ристовски, одговарајќи на новинарско прашање.

  Според законот, максималната затворска казна за вакво дело е 15 години.

  Министерот Ристовски најави дека за дваесетина дена ќе почне да функционира регистарот за педофили, каде сторителите на вакви дела ќе бидат објавени со слика, име и презиме, прекар и адреса на живеење.

  Според него, педофилијата е кривично дело со најголем број повторувања и најголем ризик тоа да биде повторено.

  Вчера беше објавена информацијата дека 64-годишен молер блудничел над две петгодишни девојчиња, додека изведувал молерофарбарски услуги во стан во Скопје, додека родителите биле на терасата. Блудничењето било прекинато од таткото на девојчињата кој влегол во собата и го затекнал пријавениот во вршењето на кривичното дело, по што случајот го пријавил во полиција.


  Малку ќе му е и тоа
   
 19. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.296
  Е на ова поле навистина Законот малку зарибал. 15год се мноу малку и блага казна за таквите, плус со добро поведение ќе го пуштат за 5-6год и пак ништо.
  Смрт не би, затоа што некако ми изгледа како брзо скратување на маките на таквите психопати, јас би доживотна казна затвор. Да скапе и цркне таму кај што му е местото.
  (Толку сакаат во ЕУ а зошто не го препишаа и тој Закон од ЕУ :wasntme: , еве им идеја да го средат тоа пред избори и да приберат предизборни поени)
   
 20. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.212
  Допаѓања:
  41.354
  Cпомаа на вести нешто за можна хемиска кастрација.
  сите педофили ќе бидат објавени на јавноста, со има презиме слика и адреса на живеење